Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

życzę wszystkim Zdrowych i wesołych świat BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU:) A teraz tradycyjnie :) http://podzielsieoplatkiem.pl/sabina,76281/ Łamanie się opłatkiem jest nieznane w niektórych krajach, z europejskimi włącznie,i do dziś wzbudza zaciekawienie i zdumienie obcych. Na stole wigilijnym powinno pojawić się 12 potraw. Głowna zasada nie może znaleźć się tam żadna potrawa mięsna wszystkie muszą być postne i przygotowane beztłuszczowo Ten rygor został zniesiony przez Jana Pawła II,ale mało kto stawia na polskim stole szynkę i inne mięso,,,,np.indyka,jak to zwykle robią Amerykanie co zawsze wprawia Polaków w osłupienie i głęboki niesmak na tą ,pożal się Boże,amerykańską tradycje... To tak na marginesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drzewko sprowadził Papież-Polak Mija dokładnie 26 lat od czasu, kiedy decyzją Jana Pawła II, 6 grudnia 1982 roku, zapalono światła na choince ustawionej przed Bazyliką św. Piotra w Rzymie. Papież-Polak wprowadzał do Watykanu ogólnoświatową tradycję bliską sercu wszystkich jego rodaków. Był także szczególny kontekst: w ojczyźnie Ojca Świętego od roku trwał stan wojenny. Dla Polaków jaśniejące drzewko było oczywistym wyrazem solidarności papieskiej i wyrazem wsparcia duchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
pienne te kolędy ...👄]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..................... ,!, .............. ,!, ................... ~ 6 ~ ........... ~ 6 ~ ............. , .... ´ i `.. ,- ^ -, ....´.i.` ..........._,|,_ ... |\'\'\'|../ , -\'\' - , \\ .. |\"\'| ............ \'|`.... ,|_|, |.( - `. ).|., |_|, ............/.\\. ___)_\'(_|__`-´__|__)_(___ .........../`,\\)______________________] .... ....../__\\ ........./ . o \\ ......../_ , *_\\_]…………………………… ......../ `, .* \\_]……………………………[\'__ ] ......./ … `~ . \\] ……… ; ( …( ;………. ....../_ . * ., _.\\ ……( (. )( ; ( . ; ……. ....../ … o .. ~ \' \\ … / \\. / \\ ./ \\ / \\…… ...../ . * .... . o.\\… | |_| |_| |_| |…… ..../_ ,,~~ \'. * \' _\\_\'| |_| |_| |_| |___ ..../`~,, .. o.......\\:::::::::::::::::::::::::\\ .../ .* ...`\' * … ,\',..\\ ::::::::: __ :::::::::::\\ ../_.....o ..~~,, , _\\=====\\_/======] ./ .. * ......... ,, ~ \' \\........._|_.,-_--, /* .... o ..._~`\'*...o \\........... (.(_)..) `-,,~\'`\' ...* ... _ ,-´.............. `----´ ........\":-------:\" .........\\_____/ Lawiny radości, potopu miłości, lampek migania, kolęd śpiewania. Prezentów bez liku, wiele kolędników oraz Sylwestra do rana z lampką szampana! Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
OJ MALUŚKI, MALUŚKI Oj, Maluśki, Maluśki, Maluśki jako rękawicka, Albo li też jakoby, kawałeczek smycka. La.... Czy nie lepiej by Tobie, by Tobie siedzieć było w niebie, Wszak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. La... Tam Ci zawsze służyły, służyły prześliczne Anioły, A tu leżysz sam jeden, sam jeden jako palec goły. La... Tam kukiełki jadałeś, jadałeś z czarnuszką i miodem, Tu się tylko pożywisz, pożywisz samym tylko głodem. La... Tam se w niebie spijałeś, spijałeś słodkie małmazyje, Tu się Twoja gębusia, gębusia gorzkich łez napije. La... Tam to miałeś posłanie, posłanie i miękkie piernatki, Tutaj na to nie stanie, nie stanie Twej kochanej Matki. La... Tam w niebiosach wygody, wygody, a tu bieda wszędzie Jak Ci teraz dokucza, dokucza, to i potem będzie. La... A powiedzże, mój Panie, mój Panie, co się też to stało, Że się Tobie na ten świat, na ten świat przychodzić zachciało. La... Gdybym ja tam jako Ty, jako Ty tak królował sobie, Nie chciałbym ja przenigdy, przenigdy w tym spoczywać żłobie. La... Albo się więc, mój Panie, mój Panie, wróć do swej krainy, Albo pozwól się zanieść, się zanieść do naszej chałpiny. La... Cóż Ci oddam, mój Panie, mój Panie, chyba me piosneczki, Albo li też te moje, te moje lipowe skrzypeczki. La...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
JEZUS MALUSIEŃKI Jezus malusieńki Leży nagusieńki, Płacze z zimna, nie dała Mu Matula sukienki. Bo uboga była, Rąbek z głowy zdjęła, W który Dziecię uwinąwszy, Siankiem Je okryła. Nie ma kolebeczki, Ani poduszeczki, We żłobie Mu położyła Siana pod główeczki. Gdy Dziecina kwili, Matusieńka lili, W nóżki zimno, żłóbek twardy, Stajenka się chyli. Matusia truchleje, Serdeczne łzy leje O mój synu, wola twoja Nie moja się dzieje Tylko nie płacz, proszę, Bo żalu nie zniosę, Dosyć go mam z męki Twojej, Którą w sercu noszę. Pokłon oddawajmy, Bogiem je wyznajmy, To Dzieciątko ubożuchne Ludziom ogłaszajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
OAZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
# 19 grudnia - Pogoda na Urbana, to wielka wygrana. # Grudzień z grzmotami, rok z wiatrami. # Grudzień ziemię grudzi dla zwierząt i ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaha...
Jutro:) # 20 grudnia - Gdy ciepło na Dominika, ostra zima nas dotyka. # Na świętego Dominika głucho wszędzie, śpiew ptactwa zanika. # Gdy Makary pogodny, cały styczeń chłodny. # Ile słońca na Makarego, tyle ciepła wrześniowego. # Dzień świętego Makarego pewnie przepowiada, czy we wrześniu pogoda, czy też ciągle pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Boże Narodzenie w Niemczech Święta Bożego Narodzenia są w Niemczech niezwykle urzekające, ze względu na silne poczucie więzi rodzinnych oraz podtrzymywanie tradycji. Przygotowania do świąt zaczynają się już prawie miesiąc wcześniej, kiedy to 6-go grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, dzieci dostają prezenty. Domy nabierają nowego wyglądu – okna dekorowane są specjalnymi lampionami oraz kolorowymi obrazkami z plastiku i papieru. Niezwykle popularną ozdobą jest Adventskranz – wieniec z czterema świeczkami. W każdą kolejną niedzielę Adwentu zapalana jest kolejna świeczka. W niemieckim domu nie może zabraknąć też Tannenbaum, czyli zielonej choinki! Ma ona specjalne miejsce w bożonarodzeniowej tradycji naszych sąsiadów. To właśnie niemiecki Książę Albert uczynił choinkę sławną w Anglii, gdzie poślubił Księżną Wiktorię. Odtąd drzewko, wraz ze świąteczną tradycją z nim związaną, przyjęło się w znacznej części europejskich krajów. W większości niemieckich domów znajdziemy także drewniany żłóbek – malutki model stajenki, w jakiej urodził się Chrystus. Niemcy należą do grona chrześcijańskich krajów, w których święta zaczynają się uroczystą kolacją już 24 grudnia. Święty Mikołaj właśnie od tych krajów rozpoczyna swoją pracę, przynosząc prezenty po południu, by mogły się wieczorem znaleźć pod choinką, gotowe do rozpakowania. Podczas Bożego Narodzenia śpiewane są kolędy, wśród których znajduje się jedna z najsłynniejszych, skomponowana w 1818 roku przez Austriaków: księdza Franza Grubera i organistę Josepha Mohra – „Stille Nacht, Heilige Nacht!” („Cicha noc” . Do grona ulubionych przez Niemców kolęd należy także „O Tannenbaum”, upamiętniająca świąteczną choinkę. Inną wspaniałą tradycją niemieckich świąt jest pieczenie imbirowych ciasteczek, mających kształt ludzików oraz domków. Fröhliche Weihnachten!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Lawiny radości, potopu miłości, lampek migania, kolęd śpiewania. Prezentów bez liku, wiele kolędników oraz Sylwester do rana z lampką szampana! Wesołych Świąt życzy DARIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Ach ubogi żłobie, Cóż ja widzę w tobie? Droższy widok niż ma niebo, W maleńkiej osobie, Droższy widok niż ma niebo, W maleńkiej osobie. Zbawicielu drogi, Jakżeś to ubogi, Opuściłeś śliczne niebo, Obrałeś barłogi Opuściłeś śliczne niebo, Obrałeś barłogi Czyżeś nie mógł Sobie, W największej ozdobie, Obrać pałacu drogiego, Nie w tym leżeć żłobie? Obrać pałacu drogiego, Nie w tym leżeć żłobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
A wczora z wieczora Z niebieskiego dwora Przyszła nam nowina Panna rodzi Syna Boga prawdziwego Nieogarnionego Za wyrokiem boskim W Betlejem żydowskim Pastuszkowie mali W polu wtenczas spali Gdy anioł z północy Światłość z nieba toczy Chwałę oznajmując Szopę ukazując Chwałę Boga tego Dziś nam zrodzonego Tam Panna dzieciątko Miłe niemowlątko Owija w pieluszki Pospieszcie pastuszki Natychmiast pastuszy Spieszą z całej duszy Weseli bez miary Niosą z sobą dary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Anioł pasterzom mówił: Chrystus się wam narodził W Betlejem, nie bardzo podłym mieście. Narodził się w ubóstwie Pan wszego stworzenia. Chcąc się dowiedzieć tego Poselstwa wesołego, Bieżeli do Betlejem skwapliwie. Znależli dziecię w żłobie, Maryję z Józefem. Taki Pan chwały wielkiej, Uniżył się Wysoki, Pałacu kosztownego żadnego Nie miał zbudowanego Pan waszego stworzenia. O dziwne narodzenie, Nigdy niewysławione! Poczęła Panna Syna w czystości, Porodziła w całości Panieństwa swojego. Już się ono spełniło, Co pod figurą było: Arona różdżka ona zielona Stała się nam kwitnąca I owoc rodząca. Słuchajcież Boga Ojca, Jako wam Go zaleca: Ten ci jest Syn najmilszy, jedyny, W raju wam obiecany, Tego wy słuchajcie. Bogu bądź cześć i chwała, Która byś nie ustała, Jako Ojcu, tak i Jego Synowi I Swiętemu Duchowi, W Trójcy jedynemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto ona:) A to dla wszystkich Recepta na życie Na wszystko gwiżdż Z humorem żyj Bądź sędzią sprawiedliwym Przez okulary różowe patrz Doceń miłość Śpiewaj i tańcz Złu odpłacaj złem Wrogów zwalcz Kłopotów pozbądź się Po ziemi stąpaj śmiało Wrzuć na luz Co myślisz - mów Mów co chcesz Nogami tup Pięściami wal A nawet wrzeszcz By móc się poczuć lepiej Losowi pstryczka daj w nos Wygodne buty noś Bez parasola Spaceruj w deszcz Ważne by każdym dniem Cieszyć się Wykorzystaj czas do cna Bo uwierz - żyjesz tylko raz A życie krótko trwa. hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek...
Witam WBW! Tradycyjnie jak co roku sypią się życzenia wokół, większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy. Może cicho bez hałasu idąc na spacer gdzieś do lasu, może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z jednej miski, może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju, albo lepiąc gdzieś bałwana, jeśli śnieg napada z rana. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. życzy Jacek i Bożenka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Witam i pozdrawiam👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×