Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Witam wszystkich, mam nadzieję, że widac łapkę) wpadłam sie przywitać. Dziekuję Dzika różo za pomoc w stawianiu, chciałam Was przeprosic za te kilka samych listów, mój komputer coś szwankuje i sie wyłancza, myślałam, że pierwszy i drugi liścik nie został wysłany i powtórzyłam 3 raz, a tu widzę są wszystkie. Jak już porobicie zakupy, posprzątacie i zrobicie wszystko w domciu to zapraszam na http://video.interia.pl/obejrzyj,film,83944,sortuj,v,st,24H,pozycja,6,Masa%C5%BC A w sobotni wieczór dobrze by było http://video.interia.pl/obejrzyj,film,74020,sortuj,t,st,sport,pozycja,91,samba Do zobaczenia 🌼 👄]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w sobotni poranek ❤️ W końcu jestem...zdyszana, pedząca..ale wciąż pamiętająca :) No dobrze...na początek dzban kawy, bo Oaza się rozsrasta...Każdy podstawia kubeczek i zabiera ze sobą talerzyk na pyszne pączki z nadzieniem toffi. Palce lizać :) Dziś mam imieniny syna, więc pewnie jakiś gość wpadnie ;) Trzeba upiec jakieś ciacho, troche ogarnąć . A w planach wogóle mam naukę, pisanie pracy. Tylko tego czasu mi wciąż mało :) Magia tego pokoju jest niesamowita. Jak nie byłam kilka dni...to zwyczajnie działa grawitacja...przyciąga mnie tu....by znowu zostawić ślad... Na drugim brzegu tęczy Przychodzisz zawsze do mnie gdy zapada zmrok zapalasz rzekę tęczy i przerywasz noc. Nie pytasz nigdy o nic a jednak wiesz co chcę: przepłynąć poprzez tęczę na jej nieznany drugi brzeg. Zobaczyć słońce w nocy zobaczyć latem śnieg królika trzymać w dłoniach i głaskać dłonią jego sierść. T. Nalepa Rozczarowanie 👄 witaj ciepło...zostań z nami, jeśli odpowiada Ci klimat tutejszy. Ja zostałam...i jest tu bajecznie. Wyczuwasz tą aurę radości i piekna, która sięw okół roztacza ?... Oaze 👄 i witam po dawnym niebycie ❤️ ❤️❤️ Panie pozdrawiam, panów wspominam...Kochani...jak bez Was żyć ? :D:D:D Kawy...jeszcze kubek biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Hallo! Słoneczko❤️ Rozczarowanie❤️ panhenson, wiersz super:) pewnie dlatego spodobał się naszemu Jgorkowi:) Nie mniej mu tego za złe... na dobry początek dnia.... *************************************************************************************** Na polowaniu. - Uważaj! - Co się stało?! - Przed chwilą wpakowałeś mojej żonie cały ładunek śrutu w d*.*ę! - Och, przepraszam... Ale, o tam, proszę, stoi moja żona! *************************************************************************************** Jestes głupia, podstępna, fałszywa, kłamiesz, zdradzasz mnie... - Mój drogi, przecież każdy człowiek ma jakies drobne wady... ***************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Zycze miłego dnia :) Wybieram się kupić sobie nowe zimowe buty.... _____________________________________________________ Kowalski przychodzi do domu w rocznice swojego slubu. Od progu wita go zona informujac, ze ma dla niego niespodzianke. Zawiazala mu oczy i zaprowadzila do pokoju, po czym sama poszla do kuchni. W pewnym momencie Kowalski puscil baka. Korzystajac z nieobecnosci zony zaczal rozpedzac smierdzace powietrze trzymanym w reku bukietem kwiatow. Po chwili wraca zona i zdejmuje Kowalskiemu opaske z oczu. Rzeczywiscie czekala na niego niespodzianka - caly pokoj gosci, ktorzy przyszli z okazji rocznicy...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Pewna kobieta, spowiadajac się mowi do księdza: - Prosze księdza, siędem razy zdradzilam swego meza.. - Oj, pieklo, corko, pieklo!- odpowiada ksiadz. - Nie pieklo, ino swedzialo.. ***************************************************************************************** - Panie sabed, czy pan wie, jaka jest roznica pomiedzy moja zona a pańska? - Nie, nie wiem. - A ja wiem. ****************************************************************************************** Spadam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
SERDUSZKA DLA WSZYSTKICH:) ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ MIŁEGO WEEKENDU:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
SMACZNEGO !!!jogurt malinowy na otwarcie strony...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x XXL
Pod Budą - Ballada o ciotce Matyldzie Między strychem a piwnicą w jakiejś starej kamienicy mieszka ktoś kto rozumy wszystkie zjadł.. dobrze wie co lubią kwiaty i pamięta wszystkie daty a kłopoty zna rodzinne od stu lat Ciotka Matylda cała w papilotach ma rozpieszczonego kota i nadzieję że się jeszcze zmieni świat Ciotka Matylda w podartych bamboszach Czeka wciąż na listonosza który rentę nosi i do łask się wkradł Aż pewnego dnia zastukał a za drzwiami cisza głucha Zniknął ktoś kto rozumy wszystkie zjadł nie podlane zwiędły kwiaty w zapomnienie poszły daty a na moje biurko mały kamyk spadł Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram Już podoba jej się tam i na Pana woła głośno: wpuść mnie Pan! Ciotka Matylda ma koronę z papilotów I pod pachą taszczy kota przecież biedak nie mógł zostać całkiem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 Wpadnę później:) Jest...Taka gwiazda... - Twoja gwiazda - Jest - Taka gwiazda - Jedna na niebie... Jedna na milion gwiazd, która świeci - Tylko dla Ciebie - i drogę rozświetla - przez cały czas - Jak w odbiciu lustrzanym... przegląda się w Tobie, a Ty...świecisz dla niej. I obojętnie, co się stanie, jaki dla Ciebie nadejdzie czas, ta - Twoja gwiazda - na Ciebie patrzy...i jednakowy z - Was bije blask - Kiedy ze smutkiem - ledwo migoce... Kiedy z radością - błyszczy jak złoto... i każdą nocą, i każdym dniem... gwiazda zawsze - przygląda się... A kiedy...zgaśnie... Ty...do niej pójdziesz, choć - Tutaj - zaśniesz... Tam - za nią będziesz świecić... coraz jaśniej... Mariola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochani! Witam Was serdecznie w pochmurny weekendowy dzień! Kończę właśnie obiad , ale nie mogłam się doczekać by wskoczyć do was na moment... Wildze , ze znowu podałyście fajne stronki , ale ja nie mogę ich otworzyć...:( Wpadnę za chwilkę może któraś objaśni mi jak mam się na te stronki dostać... Lubie bardzo ta piosenkę O ciotce Matyldzie....Super:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano! To jest ta stronka, która nam podała nasza koleżanka Rozczarowanie :) Myślę , ze mi sie udało ja otworzyć... Jest naprawdę co oglądać.... http://video.interia.pl/obejrzyj%20%20film%2073216%20sortuj%20mst%2084103pozycja%206 Rozczarowanie, dzięki :classic_cool: filmiki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiuniu, fotki wspaniale właśnie zachwycaliśmy się nimi... To znaczy ja i MM:-D Natomiast bajki które nam przekazujesz ujmują za serce, czytając je plącze...Kocham czytać te piękne bajki... Jesteś naprawdę młodą i wspaniałą osóbka... Jest mi bardzo milo , ze zaszczycasz nasza oazę....❤️ Rozczarowania, kochana koleżanko 3 razy czytałam głośno twój piękny wiersz...Uwierz mi jest cuuuudowny:) Widać , ze kochasz poezje i towarzyszy Ci ona na co dzień w życiu... Również bardzo się ciesze , ze do Oazy trafiłaś...❤️ A linki , które nam podałaś są fantastyczne...❤️ Ol, dziękuje Ci za te piękne ❤️ Samotny, wesołku Ty tez nam życie umilasz tymi dowcipami... Dobrze ,ze są tacy ludzie weseli i spontaniczni na naszym topiku... Piosenki super:-D wysłuchałam wszystkie... Soroki! jeszcze dziś wpadnę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIISS
Dom... Kiedy Edi wracał ciemną, pustą ulicą wielkiego miasta, każdego dnia marzył, marzył, aby tam, dokąd zmierza paliło się światło, płonął ogień, aby tam było ciepło, był Ktoś, Kto na niego czeka i wita go pogodnym uśmiechem, a wokół roznosiły się zapachy potraw gotowanych w domowej kuchni. Zmęczony, smutny, ze spuszczoną głową samotnie kroczył ze wzrokiem utkwionym gdzieś w dali i choć jeszcze mrok nie pokrył okolicy, było jeszcze jasno, nie widział nic z otaczającego go świata. Dostrzegał nic wokół siebie, mijanych domów, pędzących samochodów, gwaru dochodzącego z otwartych okien. Przed oczyma miał tylko obrazy, które powstały w jego wyobraźni, marzeniach, snach, pragnieniach, a może to koszmary, które dręczyły jego pragnienia?. Jak senne miraże przesuwały się przed jego oczyma ściany w ciepłych, spokojnych kolorach, jego domu, ściany, na których wisiały najdziwniejsze przedmioty, najczęściej pamiątki z dalekich podróży, wspomnienia, fotografie znajomych miejsc, odtwarzające przeżyte przygody, z ram wiszących na ścianach spoglądały twarze bliskich, uśmiechających się do niego, serdecznych, kochanych osób? Już od wejścia czuć było ciepło, dziwny spokój i nawet uczucia unoszące się delikatnie w powietrzu, wszystko to drażniło zmysły, a rozchodzące się z kuchni aromaty gotowanych potraw i kwiaty, wszędzie kwiaty witające go radosnym uśmiechem wypełniające całe pomieszczenie sprawiały ze na duszy, w serce robiło się tak miło, ciepło, bezpiecznie. Było tutaj tak cicho, tak ciepło, przytulnie, panował cudowny spokój, specyficzna cisza, choć z głośnika dobiegała przyciszona muzyka, choć za otwartym oknem słychać było gwar przechodzących ludzi, odgłosy przejeżdżających samochodów, głosy dochodzące z oddali tętniącego życiem ogromnego miasta. W tym skromnym azylu domowego zacisza, w każdym jego miejscu czuło się ciepło płomieni domowego ogniska, dobroci, zrozumienia, spokoju, bezpieczeństwa, miłości,..............Tutaj z każdego zakamarka uśmiechały się do niego wspomnienia pięknych wspaniałych chwil spędzonych w gronie przyjaciół, kolegów, bliskich kochanych serdecznych osób. Każdy mebel, każdy sprzęt, miał tu dusze i starał się szeptać ciepłym głosem- jestem z tobą, dla ciebie. Kiedy siadał w fotelu wydawało się jakby otulały do ramiona ukochanej osoby, delikatnie, czule. Stół, biurko zapraszały dziwnym ciepłem, jakby szepcząc usiądź przy mnie, wydawało się to wszystko takie zaczarowane, bajkowe a jednak takie zwykłe, normalne, codzienne. Wśród tych wszystkich, czasem dziwnych przedmiotów bijących blaskiem, zawsze świeciło słońce, unosiła się nad nimi nutka radości i zawsze było zielono, ciepło, miło, bezpiecznie, dobrze, tak bardzo dobrze. Czasem, kiedy widział to wszystko miał wrażenie, że musi gdzieś być takie miejsce a na pewno jest, to musi to być Eden, Raj. Tylko w TAM, właśnie tam, Ktoś bliski, kochany wita go pogodnym uśmiechem, dobrym ciepłym słowem, całuje na powitanie, na stole stawia gorący pachnący posiłek, troszczy się myśli i martwi o niego. To cudowne uczucie, ta świadomość, że jest się Kimś ważnym, potrzebnym, bliskim i kochanym,....... Czasami to pragnienie wyciskało łzy w jego oczach, bolało serce, strudzone, biło tak mocno, że wydawało się, iż wyskoczy z piersi, pęknie z tęsknoty za tym marzeniem. Wszystkie te myśli sprawiały, że marzył, marzył o popołudniowym spacerze, wieczorze przy świecach w ramionach ukochanej, o snuciu planów na dziś, jutro, przyszłość........... Pragną przed snem objąć ramionami wszystko, wszystko, co bliskie, kochane, dobre, wszystko co ma i trzymać w tym uścisku aż do utraty tchu, aż do świtu. Do chwili, w której słońce delikatnymi, porannymi promykami obudzi nowy, kolejny dzień z reszty jego życia. Kiedy jednak otworzył oczy, czar marzenia prysł, znów zobaczył tylko szarość, wokół samotność, smutek, pędzący do przodu świat, zabieganych ludzi o kamiennych ponurych obliczach, którzy w tym pędzie nie zauważali nic wokół siebie. Poczuł się taki obcy w tym świecie, tylko pustka, samotność a serce przepełniała gorycz i rozpacz po stracie tego, co miał, chciał, pragnął mieć, o czym marzył i co miało być piękne, dobre, cudowne, co stanowiło esencje życia dawało poczucie bezpieczeństwa, spokoju, radości. Zadawał sobie często pytanie, dlaczego tak jest? Dlaczego ten świat, ludzie nie dostrzegają tego, co jest takie piękne, dobre i daje spokój, radość spełnienia? Nie umiał sobie wytłumaczyć tego pędu przed siebie, tego zgiełku zamieszania, pogoni za tak do końca nie wiadomo czym, w której zapomina się, gubi te drobne, ale jakże ważne chwile, dzięki którym jesteśmy ludźmi, uśmiechamy się do siebie, podajemy dłoń na powitanie. Nie mógł zrozumieć, dokąd zmierza ten świat i ludzie, bo są przecież ludźmi tylko trochę zagubionymi w tym chaosie życia, codzienności. Czy to tak trudno zwolnić, zatrzymać się, spojrzeć wokół siebie. Zobaczyć choćby staruszka, siedzącego na ławeczce, dziecko na huśtawce, kwiaty na klombie, ptaki szybujące po niebie? Usłyszeć śpiew ptaków, szum wiatru w koronach drzew, ciepły radosny śmiech drugiego człowieka. Czy to w ogóle możliwe, czy jest takie miejsce i gdzie??????????? Jeśli wiesz, znasz takie miejsce, to dbaj o nie, pielęgnuj i powiedz, powiedz o tym ludziom, światu, aby i oni mogli spełnić swoje marzenia, marzenia o zwykłym prostym radosnym życiu. Może kiedyś i Edi odnajdzie takie miejsce, przyjdzie i dla niego taki czas, może........................ Tylko czy wystarczy na to życia???????????????? Biegnie przecież tak szybko, mijają chwile, tak szybko mija dzień za dniem, godzina za godziną........... mari...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CASANOWA
Aliis , śliczna ta bajka, każdy powinien mieć swój bezpieczny kat... Myślę , ze Edi odnalazł by tu to spokojne miejsce:) "Magia czterech por roku dojrzałych kobiet" Moze tez zawita tu do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x XXL
Casanowa, tu jest takie miejsce... Ja tez tu często bywam... Czytam te wspaniale wiersze , bajki, opowiadania.... Tu jest mój cichutki kącik i poezji świat... DZIĘKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry !!! Witam wieczorkiem wszystkie koleżanki i kolegów... Po południu rozpadało się u nas i jestem taka senna,położę się na godzinkę... Słuchałam Waszych piosenek... Sa takie piękne Bajka Kasi i Aliiss podobała mi się bardzo.... Dowcipy , wiersze super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Bo kobieta też jesienna może być: http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403202 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403381 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403377 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403355 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=403376 Nigdzie Cię nie ma nigdzie na całym okręgu ziemi nie ma cię na dnie wody nie ma cię w łonie kamieni gonią cię sny wspomnienia pamięć mgławicy daleką nigdzie cię nie odnajdę wessały cię w siebie drzewa z ziemi powietrza ale niech korę z pni ich zwleką i tam cię nie ma nie ma w pogodzie i w deszczu nie ma i w środku liści nie ma i nie ma w środku korzeni nigdzie cię nie ma nigdzie jesteś pod moją powieką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 Jesień Szumiał las, śpiewał las, gubił złote liście, świeciło się jasne słonko chłodno a złociście... Rano mgła w pole szła, wiatr ją rwał i ziębił; opadały ciężkie grona kalin i jarzębin... Każdy zmierzch moczył deszcz, płakał, drżał na szybkach... i tak ładnie mówił tatuś: jesień gra na skrzypkach.. Józef Czechowicz -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Hallo! Kochani czytałam, podobała mi się stronka Rozczarowanej, fajne te filmiki:-D Bajki, wiersze piosenki i wszyscy i wszystko w oazie cudowne:-D L i s t o p a d Wyszed³ sobie do ogrodu stary, siwy pan Listopad. Grube palto wdzia³ od ch³odu i kalosze ma na stopach. Deszcz zacina, wiatr dokucza, pustka, smutek dziœ w ogrodzie. Pan Listopad cicho mruczy "Nic nie szkodzi, nic nie szkodzi". Po listowiu kroczy sypkim na ³aweczce sobie siada: "Ch³ód i zimno, mam dziœ chrypkê. Trudna rada! Trudna rada!" Wanda Grodzieńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
P a n i J e s i e ñ Przeszed³ sobie dawno œliczny, z³oty wrzesieñ... Teraz nam paŸdziernik Da³a pani jesieñ... S³ono takie œpi¹ce, Coraz póŸniej wstaje, Ptaszki odlatuj¹, hen, w dalekie kraje. W cieniu, pod drzewami Cicho œpi¹ kasztany, ka¿dy b³yszczy piêknie, niby malowany. Lec¹ liœcie z drzewa ró¿nokolorowe, te s¹ ¿ó³to-z³ote, a tamte - br¹zowe. Jeszcze niby ciep³o, S³onko œwieci, grzeje... a¿ tu nagle sk¹deiœ wichrzysko zawieje. Chmur wielkich deszczowych nazbiera, napêdzi... tak siê pan listopad nauwija wszêdzie. Zofia Dąbrowska -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szepcie kochany, Wiem ze dwoisz się i troisz by wpaść troszkę do nas... Dla mnie już na zawsze zostaniesz naszym topikowym słoneczkiem..👄 Dla synka dożo szczęścia przesyłam z okazji imienin... Janno, pozdrawiam Ciebie i przytulam do serduszka👄 Wanilio- Gwiazdeczko ,piękne wpisujesz nam wiersze[usta Aliiss, lubię bardzo czytać Twoje wpisy👄 Saro 👄 Wiosenko👄 👄Alisario 👄Wybałuszona XL👄 xXXL👄 Jacku👄 Jgoorze👄 Jzabelko👄 Jasiu👄 jak tam Twoje zdrowie? Jesienna kobieto👄 Katrinie👄 Schizofreniczka👄 Casanowo👄 Dzika Różyczko👄 Jarzębinko👄 Listeczku👄 Warerlily👄 I tych których pominęłam👄👄👄👄👄👄👄 miłego wieczorku życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×