Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość ALlISS
Przyjaźń Bazarewski Jerzy Widzę w twych jasnych oczach blask twojego nieba, Na ustach twoich widzę uśmiech spopielały, Przyjacielu angielski, tak widocznie trzeba, By właśnie dzisiaj serca nasze się spotkały. Idziesz obcą ulicą, ktoś liczy twe kroki, To, ja je właśnie liczę po polsku, powoli, Idę za tobą, smutny i przyjaznym wzrokiem Ogarniam twoją postać pełną melancholii. Przyjacielu angielski, szkocki, afrykański, Nieznajomy człowieku, taki sam żołnierzu Mimo, że się nie znamy, wiem, że dawno czekasz, Kiedy obcy przechodnie milczeniu uwierzą. I kiedy wreszcie żołnierz z północnego kraju, Stanie się twym znajomym i poda ci rękę, Patrz: na kurdyjskich stokach kwiaty rozkwitają, Słuchaj: ktoś zapomnianą przywołał piosenkę. Ktoś pozapalał światła w dalekich ojczyznach, W twojej mglistej londyńskiej i mojej bolesnej, My jesteśmy znajomi od pierwszego strzału, I pierwszej strofy pieśni górnej od dni W r z e ś n i a. My możemy przełamać się sercem jak chlebem, Nic nas przecież nie dzieli, a wszystko nas wiąże. Stoimy w różnych pmiejsach pod tym samym niebem, Zapatrzeni w horyzont jednakowych dążeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja tez jeszcze macham do Was:-D Chcialabym zyczyc Wam WBW dobrej nocki i milych snow:-D Helena Wielgus ZŁOTA JESIEŃ Młodość przeminęła nadeszła złota jesień pięknie się zapowiedziała co nam przyniesie. W jesieni życia tyle jest samotności nasze drogi bez celu dni mijają w szarości. Chwilowo błyśnie radość co tkwiła w nas wciąż czegoś szukamy co zabrał nam czas. Opadają złociste liście w parku, w ogrodzie złota jesień jest piękna tylko w przyrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D To tak jakby o mnie ten piękny wiersz:) Ewa Pelzer JESIEŃ KOBIETY Starzeję się jak cholera, grawitacja z młodości mnie odziera. Ta fatalna krawcowa życia, wyciąga wady z ukrycia. Zamiast podciągnąć skórę ku górze, rysuje na niej pajączki duże. Lużno wiszącą na udach skórę, układa w fałdy mocno ponure. Pośladki jakby w dziurki utkała, - taka z tej grawitacji zakała! Na brzuchu hafcik rzuciła drobny, nie jest to jednak wzorek ozdobny! Dekoracyjne na szyi zwisy, przypominają nierówne plisy. Dekolt - w szczypanki udrapowała, nawet o uszach nie zapomniała. Brodę tak długo ciągnęła w dół, aż się pod nią zrobił wór. Z czoła zaś pralkę tarę zrobiła, powieki siatką przyozdobiła, usta w półksiężyc mały uszyła, ta grawitacja - ziemi siła. Przecież to smutna prawda:-D prawda? Tak jakoś mi się smutno zrobiło, jutro nie zajrzę do lustra:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedzie kierowca ciężarówki i widzi zielonego ludzika. Pyta ludzika: -Czemu stoisz na ulicy? -Jestem bardzo głodny i jestem pedałem. Dał mu kanapkę i pojechał dalej. Spotyka czerwonego ludzika. Pyta go: -Czemu stoisz na ulicy? -Chce mi się pić i jestem pedałem. Dał mu picie i pojechał dalej. Widzi niebieskiego ludzika. Wkurzony wysiada i pyta: -A ty pedale czego chcesz? -Prawo jazdy i dowód rejestracyjny proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZień dobry rozpale w kominku zebyscie mieli cieplutko jak powstajecie ;) zaparze kawusie i herbate - czestujcie sie bardzo prosze http://www.strykowski.net/kawa/Klasyczne_zdjecie_kawy,_kawa_na_zdjeciach_fotki_kawowe_1418.php http://www.strykowski.net/kawa/Kawa_zdjecie,_cukierniczka_zdjecie_cukierniczki_250.php herbatka do wyboru - jaka kto lubi http://www.herbata.net/index.php?grupa=2 a teraz zmykam do pracki miłego dnia życze 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Serdecznie pozdrawiam wszystkie Koleżanki i Koleżków w oazie:) Dziś mam na popołudniową zmianę i chciałabym parę slow napisać... Dziewczyny jesteście wspaniale te wasze opisy i opowiadania,wiersze i ciekawe a nawet śmieszne historyjki podobają mi się bardzo.... Zazwyczaj czytałam tak tylko po łebkach bo czasu brak... Natomiast dziś poczytałam Was dokładniej i tak mi się spodobało,ze chyba nocą będę wam więcej czasu poświęcała... życzę miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Staff Leopold Kasiu, KAWKA WSPANIAŁA:-D Dnie coraz krótsze... Dnie coraz krótsze, od mgieł co dzień chmurniej, Rankiem mróz ścina w igły stawu płytę. Z drzewami stoczył wiatr ostatni turnie] I legły liście na ziemi pobite. Smutna ma dusza, opuszczona srodze Przez siostry: miłość, wiarę i nadzieję, W dal bezprzytulną idąc staje w drodze I w suchych liściach zziębłe ręce grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was WBW! Gotuje grochóweczkę i zapraszam Was wszystkie porą obiadową... Kasiu, kawkę już twoja wypiłam ... Wiosenko nie martw się,to nas wszystkie nie ominie nawet te młodsze... Ja dziś jakaś nie gramotna w pisaniu jestem i nie mogę sensownego zdania sklecić ;.D POZDRAWIAM WAS I CAŁUJĘ ŻYCZĄC MIŁEGO DNIA👄 los e-mail - [ Wyślij wiersz e-mailem ] sms - [ Wyślij wiersz na komórkę jako SMS] los karty rozdaje ślepiec czy nie widzi naprawdę ? czy tylko udaje czy ogłuchł od moich wrzasków gdy na próbę już setną wystawiona krzyczę Nie!tej nie chcę ta już była chcę inną on ze spokojem mówi wszystkie już miałaś a ja wrócę w następnym życiu z nowym kart zestawem barbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
WITAM WBW!!! Spotyka się w knajpie dwóch górali, a ponieważ jeden z nich niedawno się ożenił, to drugi pyta się go jak mu poszło w noc poślubna. - Ano, Stasiu, normalnie. Jak weszliśmy do sypialni to się rozebrałem, żeby se psiakrew nie pomyślała, że się jej wstydzę. Potem dałem jej w gębę, żeby sobie nie pomyślała, że jej się boję. Na sam koniec sam się zaspokoiłem, żeby se psiakrew nie pomyślała, że jej potrzebuję. - Ilu jest skorumpowanych posłów w SLD? - Cały Pęczak! Babcie rozmawiają o swoich wnukach. - Mój będzie ogrodnikiem, cały dzień siedzi w ogródku i grzebie w ziemi. - Mój będzie lekarzem, cały dzień bandażuje lalki. - A mój będzie pilotem, cały dzień macza szmatę w benzynie, wącha ją, uśmiecha się i mówi: "Babciu, ale odlot..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Czesc! Samotny :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłam Czy wyjdzie:-D Wiosenko i u mnie się zmarszczki już tam i tu pojawiają...:( Ale jak przyjdzie wiosna to zmarszczki pouciekają:-D Zobaczysz w sercu zakwitnie Maj:-D Pisze się na grochowe:-D bo Lubiem::-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy tak człowieku nie cierpiałeś! Choć podązał za Tobą strach. Nigdy tchurzem nie zostałes. Nie dostrzegasz w sobie siły. Nie pamiętasz ile razy nowe życie zakładałeś. Nigdy tak człowieku nie cierpiałes! Zebyś mogl mowic o skaleczonym sercu. Z czasem, kochac już przestałeś. Lecz wciąż miłosc w tobie jest. Nigdy tak człowieku nie cierpiałeś! Nosisz ciężki krzyż, gdyż sam taki wybrałes. W odbiciu wod, kryształow, widzisz postac medrzca. Ty głupcem się nazwałeś. Nigdy tak człowieku nie cierpiałeś.! Kiepski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholewka!!! jak znalazłam troszkę czasu to nie mogłam wejść na topik... To tak mnie nieraz wkurza , co oni ciągle robią:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniała koleżanko, jak ty potrafisz się doskonale bawić i nas tym sposobem i stylem jakim tu zaprowadziłaś przyciagasz jak magnes:-D 👄 Obiad pachnie na cala oazę i zaraz głodni będą naściągać:-D👄 Jesteś:classic_cool: Musze niestety już kończyć już córka wróciła ze szkoły:-D pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczku, ciesze się , ze zabawa ci odpowiada wiesz, nieraz chcemy choć na moment zabawić się jak dzieci... mówią , ze człowiek z wiekiem dziecinnieje...:-D Myślę , ze to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Zapach grochówki mnie tu przywiódł:-D Listek, ma racie Złota jesieni !!! Jesteś wspaniała👄 Pozdrawiam WBW i 👄👄👄👄👄👄👄👄👄 *** Choć przeżyłem to wszystko, co przeżyłem, wcale nie żałuję tarapatów, w jakie popadłem, ponieważ to właśnie one przywiodły mnie tam, dokąd zawsze pragnąłem dotrzeć. Paulo Coelho *** Mądrość - to doskonałość duszy ludzkiej. Seneka Młodszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
A teraz strudzony wędrowcze usiądź wygodnie i posłuchaj. Opowiem Ci pewną bajkę. Bajka to najlepsze określenie tego, co zaraz przeczytasz. Zacznę więc… Może banalnie, może nie… aczkolwiek jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie bajki. Posłuchaj…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma dolinami i za siedmioma morzami było sobie jezioro. I nie przesadzę jeśli powiem iż było to naprawdę niezwykłe jezioro. Cóż… w bajkach już tak jest, że wszystko co się w nich znajduje musi być w jakiś sposób niezwykłe. Otóż jezioro to było niezwykłe nie dla samego faktu istnienia w bajce… Było niezwykłe, gdyż potrafiło mówić… przemawiało szumem wody… oraz miało uczucia. A skąd to wiadomo? Posłuchaj zatem dalej… Nastał koniec września. Liście opadły z drzew pokrywając ziemie kolorową ęczą barw jesieni. W powietrzu zdało się już wyczuć oddech nadchodzącej zimy. W tej bajkowej krainie żyła pewna dziewczyna. Bardzo smutna dziewczyna. Dlaczego smutna? – Spytasz Z prostej przyczyny. Otóż dziewczyna ta nie wiedziała, czego tak naprawdę pragnie od życia. Cały czas czegoś poszukiwała, jednak nie wiedząc, czego szuka, jak mogła to odnaleźć? I tak z dnia na dzień, coraz bardziej zanurzała się w swym smutku. Aż pewnego dnia, bez jakiegokolwiek powodu postanowiła wybrać się na długi spacer. Tak długi, że miała już z niego nie wrócić… Wyszła skoro świt, nie żegnając się z nikim i po prostu poszła przed siebie, pozwalając, aby droga sama ją poniosła. Szła obserwując z zaciekawieniem jak zmienia się krajobraz dookoła. Aż w końcu, po dość długiej wędrówce dotarła na brzeg jeziora. Spojrzała na nie i westchnęła… Piękne szmaragdowe jezioro migotało istnym bajkowym blaskiem. Dziewczyna oniemiała z zachwytu. Usiadła na brzegu i wpatrywała się weń bardzo długo. Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie widziała tak pięknego zjawiska. Kiedy tak patrzyła… popłynęły jej łzy z oczu. I wtedy usłyszała… - Czemu płaczesz … - Ktoś ty? - Spytała przestraszona - Jestem jeziorem – odpowiedziało jezioro - Jak to możliwe? Przecież jeziora nie mówią - Ach… przecież to bajka, a w bajce wszystko jest możliwe – odpowiedziało jezioro i zakołysało swoją taflą wody. CDN:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Dziewczyna zamilkła - Wiec czemu płaczesz? – Spytało ponownie jezioro - Tak właściwie to sama nie wiem. – Odparła dziewczyna, a stróżki łez pociekły jej po policzkach - Ja już nic nie wiem. – Mówiła dalej - Nie wiem kim jestem i czego szukam, nie wiem skąd przybywam i dokąd zmierzam… Dziewczyna mówiła a jezioro słuchało, a im więcej dziewczyna mówiła tym jezioro większy żal odczuwało. Było mu szkoda tej biednej dziewczyny. Kiedy skończyła ... CDN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×