Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Big Cyc - Idą święta Gdy Polacy się rozkręcą Piją wódkę jedzą mięso Rzeźnia duże ma obroty Przed świętami i w soboty Jest cudownie i rodzinnie W telewizji serial płynie Są kolędy na kompakcie Pieką ciasta wszystkie babcie Nastrój wszędzie jest świąteczny Dziś rodzinka kaca leczy U sasiadów brak nastroju Bo ich syn się zabił w woju Idą świeta idą święta W rzeźni kwiczą już zwierzęta Bombki wiszą na choince Wszyscy w domu zjemy szynkę Idą święta idą święta Każdy myśli o prezentach Tata został Mikołajem Bo już forsy nie miał wcale Wozi worki po mieszkaniach I do pensji tak dorabia Mama się o niego martwi Bo ma w domu wannę karpi Gwiazdka świeci śnieżek prószy I na sankach marzną uszy Tata karpia nam nie zabił Bo Mikołaj ostro zapił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia Andrzejewicz » Magia świąt Każdy z utęsknieniem czekał na ten czas bo wtedy wigilijny wieczór łączy nas a ciepło rodzinne otacza nasz dom gdy śpiewamy kolędy co rok Ref: Poczuj szczęście w magi swiąt odkryj w sercu twoim skarb jest w nim dobro i życzliwość podziel sie z bliskimi tym wyrzuć z swego serca zło i nadzieje ze za rok to sie? spotkasz z rodziną powiesz im Wesołych Swiąt 2. W święta nawet smutki topią się bo w święta każdy sobie szczerze usmiech śle a cieplo rodzinne otacza nasz dom gdy spiewamy kolęde cicha noc Ref. Poczuj szczescie w magi swat odkryj w sercu twoim skarb jest w nim dobro i życzliwość podziel sie z bliskimi tym miej nadzieje ze za rok to z rodzina spotkasz sie i poczujesz Magie Swiąt Odnajdz dobro w sobie poczuj szczescie w magi świąt by je dobrze przezyć wyrzuć z swego serca zło ooo je Ref Poczuj szczęście w magi swat odkryj w sercu twoim skarb jest w nim dobro i życzliwość podziel sie z bliskimi tym miej nadzieje ze za rok to z rodziną spotkasz sie powiesz wtedy powiesz im Wesołych Swiąt Wesołych swiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry niedzielnie :) 🌻 Słońce za oknem, śpiew w duszy.....Jak sie nie usmiechać...Coć ostatnio...Przestraszyłam się likwidacja Oazy, napisałam długiego, sentymentalnego posta..nawet mnie sie podobał :p...ale wcięło...Kafa mnie czasem ..powiem kolokwialnie wkurza :classic_cool: . I niestety ze łzami zasnęłam...nie miałam juz siły pisać. Jednak spłakałam się niesamowicie pisząc to do Was. Było litrach kawy wspólnie wypitej, tonac słodyczy zjedzonych, setkach wspomnień, łez i radości, życzę, wierszy opowiastek, fotek, cytatów i refleksji...Poztsawiliśmy tu cząstkę dusz, namiastkę nas samych...szkoda tego...Wspólnie stworzyliśmy coś w rodzaju dziennika naszej codzienności poprzez tą pisaninę. Razem się pocieszaliśmy, dawaliśmy rady, wspieraliśmy i dopingowaliśmy. Ocieraliśmy łzy, kiedy trzeba i wtórowaliśmy do śmiechu przey dowcipach...Czyz to nie piekne...nasze życie Oazowe...na kartkach topiku ....zniknęło by....Nie róbice tego, proszę... Kocham Was za obecność Waszą ...wszystkich ❤️❤️❤️❤️❤️ Miłej niedzieli życze :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa z aniołem Magda Femm Aniele mój powiedz, Czy możesz schować Mnie w ramionach? A w skrzydłach swych Osuszyć znów moje łzy Niewiele powiem Ci Czujesz sam W niebiosach łatwiej jest trwać oddychać niebem Tam zabierz nas... Aniele mój Ty przecież mnie jedną masz I mnie ochronisz za grzechy Niech życie ukaże mnie Ty przy mnie zawsze bądź Chociaż wiem, me niebo daleko jest Więc nie wpuszczą jeszcze mnie Jeszcze nie... W ciemną noc modlitwy krzyk Zostałeś tylko Ty I deszcz na twarzy mej W ciemną noc nie wierzę już Choć trzepot skrzydeł znów Do snu kołysze mnie Aniele mój Czasem nie wierzę w Ciebie W samą siebie też wiary brak Zraniłam wiele serc Lecz nie opuszczaj mnie Czuję strach, że to nie ostatni raz Popłynie czyjaś łza, gorzka łza... W ciemną noc modlitwy krzyk Zostałeś tylko Ty I deszcz na twarzy mej W ciemną noc nie wierzę już Choć trzepot skrzydeł znów Do snu kołysze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Kochani👄 Pozdrawiam, życzę milej niedzieli❤️ Mam takie ulubione miejsce, gdzie lubię chodzić. Nigdy się nie zatrzymuję. Zawsze podążam do przodu, po to by w pewnej chwili zawrócić. Idę tam, aby myśleć o niebycie. Nigdy nie wiem dlaczego ta myśl pcha mnie akurat w to miejsce. Może tam właśnie kończy się świat, zaczyna się nicość? Mijam drzewa rozłupane przez pioruny, wdycham zapach tajemniczej przestrzeni. Jest pełna śmiertelnych wrażeń moich zmysłów. W trawie czają się pomyleńcy, którzy rękoma próbują zasłonić Słońce. Za drzewami chowają się ludzie łaknący krzyku przerażenia. Każdy zakręt kryje śmierć w męczarniach. Pomimo świadomości upiorności tego miejsca lubię spokój, który mnie ogarnia gdy tam przebywam. Nieodparte przeświadczenie, że ja też się tam znajdę próbuje mnie oswoić. Nie bronię się zdziwiona tą perspektywą. Może kiedyś będę chciała zabrać Słońce wołając, że to tort pomarańczowy? Przeznaczenie nie chce zdradzić tajemnicy tych, którzy każdej nocy oblizują palce po zjedzonym Księżycu, zagryzonym kawałkiem importowanej zorzy. Widziałam też zdesperowanych przerażeńców nerwowo szukających zagubionego w trawie zrozumienia rzeczywistości. Żadne z nich nie ma własnego grobu, a przynajmniej nikt o nim nie wie. Nigdy nie ma dla nich płomyka świecy, główki kwiatu. Gdy żyli nikt nie im nie chciał przynieść pociechy, podać ciepła pomocy. Byli tacy jak teraz - niewidocznie nieśmiali. Gdy będzie koniec świata odnajdą to czego szukają, zaspokoją swe pragnienia. OŻYJĄ. autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXXL..
🖐️ 🌼 Święta za pasem... Cóż, okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Przytulny, ciepły nastrój tych rodzinnych świąt ogarnie nas wszystkich i pozwoli łatwiej przeżyć szaroburą zimową rzeczywistość. Na ulicach pojawią się ozdoby bożonarodzeniowe i hordy Świętych Mikołajów aka Gwiazdorów (pochodzę z Poznania) wylegną na ulice. Weźmiemy krótki urlopik z pracy i będziemy cieszyć się tym jednym z ulubionych okresem w roku. Idylla. Jednak niestety zanim do tego dojdzie, spoczywa na nas jeszcze jeden obowiązek. Obowiązek całkiem miły, ale i tak kłopotliwy. Będziemy mianowicie musieli wymyśleć jakie prezenty kupić bliskim. Tak, tak, wiem, to jeszcze dużo czasu, potem o tym pomyślimy. Jeszcze zdążymy wszystko kupić. Jeszcze wpadniemy na jakiś świetny pomysł na prezent. Ale Wy też wiecie - skończy się tak jak co roku. Szaleńczym rajdem przez zakorkowane ulice i po koszmarnie zatłoczonych centrach handlowych w nadziei że coś wpadnie w oko i handlowcy za nas wymyślą prezent idealny. I jak co roku ten prezent idealny to będzie kolejny krawat, popielniczka, wazonik, Old Spice, albo flaszka. Nie martwcie się jednak. GamesFanatic wyciąga do Was pomocną dłoń. Przypomina i mobilizuje. Robi przegląd rynku i podpowiada. Teraz bowiem jest najlepszy moment, żeby w spokoju uświadomić sobie kilka faktów. Po pierwsze, gra planszowa to prezent idealny. Dla każdego. Nawet dla ludzi, którzy w życiu w coś takiego nie grali. Nawet dla Babci z Dziadkiem - oni zawsze chętnie zagrają z wnuczętami. Nawet dla kuzyna - skatera z gimnazjum, on uwielbia błysk zainteresowania w oczach kumpli. Dla każdego. Taki prezent można z odpowiednim wyprzedzeniem zamówić w sklepie internetowym i mieć to z głowy. Przyjdzie pod same drzwi, nie trzeba się ruszać z domu. Z tych powodów postanowiłem rozejrzeć się w polskich sklepach internetowych i zarekomendować Wam gry, które świetnie się na prezenty nadają i które zdążycie jeszcze kupić w przyzwoitych cenach w polskich sklepach. Każda gra została opatrzona krótką notką, linkiem do zdjęć i linkiem do oferty polskich sklepów wraz z ceną. Oczywiście za zmiany cen w sklepach nie mogę odpowiadać, mogę jedynie zagwarantować, że w dniu publikacji artykułu ceny gier były takie jak podałem. Zapraszam do lektury. Napisany przez ja_n o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WBW👄 MILEGO 2 ADWENTU ZYCZE:-D http://www.ekartenwelt.de/images/cards/blau1684_2advent.gif Ryszard Rynkowski - Święto Tak niewiele trzeba nam: Dwoje ludzi, serca dwa i... Przestaje istnieć świat, A dłonie tak tęsknią. Blisko twarzy druga twarz, Jakiś blask nieziemski trwa I z zupełnie zwykłych spraw Robi się... święto. A te serca - białe kartki dwie, Całkiem białe jak śnieg. Sympatycznym atramentem Pachną. Jakiś spacer w strugach w strugach dnia I z rękawa fiołki dwa, Nieporadny, czuły gest I cisza pomięta. Na serwetce jakiś wiersz, Zapach, co odurza Cię I z niczego robi się... Święto, święto. Żadnych parad ani wielkich słów, Grosik szczęścia na pół, Mała wyspa dla małych ludzi, Dla nas... święto, święto. Tak niewiele trzeba nam: Dwoje ludzi, serca dwa i... Przestaje istnieć świat, Robi się... święto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i witam Wszystkich 👄 życzę milej niedzieli.... Alisario, piękne te fotki dzieki...❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
POSŁUCHAJCIE MOI MILI ... Posłuchajcie moi mili, Cały świat na dziurkach stoi. Jest dziurawa cała wiara, Nawet dziurkę ma gitara. A bywają dziurki różne I poprzeczne i podłużne. My lubimy je pasjami, To szwajcarski ser z dziurkami. Jedną tylko dziurkę miałem, Jedną dziurkę pokochałem. Miałem do niej pociąg wielki, Bo to dziurka od butelki. Raz widziałem zakonnicę, Jak trzymała w ręku świecę I namiętnie ją wpychała W dziurkę co w lichtarzu miała. Słońce grzało mocno w żebra, Trzeba było się rozebrać. Pan Walenty, no a jakże No i panna Frania także. Jakie były tego skutki, Opowie wam refren krótki: Słońce zaszło no a jakże No i panna Frania także. Nie pomoże płacz, lamenty, Płać Walenty alimenty. Płać Walenty całe życie, Za twe kulturalne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
fajny ten topik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
ucze sie to robic:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
Ja chłopak Sląski w barach szeroki a mhhh waski:-O [ ŚLĄSKIE ] MARYNA (: Widziołech Maryne roz we młynie:), (: Jak lazła do góry po drabinie:). (: I było jej widać chude nogi:), (: Oj, jakie koślawe Boże drogi:). (: I było jej widać kolaniska:), (: Oj, jakie koślawe te kościska:). (: I jo się ji pytóm na nibby to:), (: Maryna zostańże móm kobitom:). (: A ona mi na to, chuderloku:), (: Weź powróz i powieś sie na krzoku:). (: I wziyna se chłopa jak niedźwiedzia:), (: W tygodniu zrobiła z niego śledzia:). (: A w drugim zrobiła z niego szczura:), (: A w trzecim została tylko skóra:). (: I z tej to powiastki morał taki:), (: Mówie wam! Nie żyńta się chłopaki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
COWBOJE ... Piękne życie spędzają cowboje, A ich miłość jest piękna jak kwiat, Rzucę lasso i serce jest moje, Wezmę konia i pojadę w świat! Może los rzuci nas do Meksyku, Tam głos prerii nas wzywa i gna. W blasku ognia wśród Indian okrzyku, Dzika miłość po stepie nas gna! Może kochasz nieznana dziewczyno, Może los połączy serca dwa, Wiatr upaja jak szampan i wino, Dzika miłość po stepie nas gna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumny
Jak mnie nie wygnata to przydem:-D I TO I OWO Pewnego razu, gdy czasu miałem Piękną dziewczynę ja napotkałem, Z początku miała minę surową, Lecz ja jej rzekłem i to i owo. I to i owo, i tu i tam, A co jej rzekłem, nie powiem wam. Mówię ja do niej miła dzieweczko, Chodź, usiądziemy sobie nad rzeczką, Potem popłyniesz łódką sportową I zobaczymy i to i owo. I to i owo, i tu i tam, Co zobaczymy nie powiem wam. Ledwie dzieweczka do łódki wsiadła, Ruszyłem wiosłem, do wody wpadła, Nóżkami w górę i na dół głowa I zobaczyłem i to i owo. I to i owo, i tu i tam, Co zobaczyłem nie powiem wam. A że ja byłem chłopak morowy, Więc wyciągnąłem dzieweczkę z wody, Wszystko mi dała, daję wam słowo, Nawet mi dała i to i owo. I to i owo, i tu i tam, A co mi dała nie powiem wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoty60
🖐️ Pozdrawiam WBW ! Zbli¿aj± siê święta, lecz... Zbliżają się święta, lecz w rodzinie Jasia się nie przelewa. Zdesperowany Jasio pisze list do sw. Mikołaja. "Drogi sw. Mikołaju jestem bardzo biedny ale chciałbym dostać na gwiazdkę klocki lego, piłkę i kolejkę elektryczna." Panie na poczcie nie bardzo wiedza co zrobić z tym listem, gdyż Jasio nie napisał adresu do Mikołaja. Postanawiają przeczytać list, tak się wzruszają losem biednego Jasia, że postanawiają spełnić jego życzenia. Jednak pracownice poczty same dużo nie zarabiają więc pieniędzy starczyło tylko na piłkę i klocki. Wysyłają prezenty do Jasia. Po jakimś czasie przychodzi list od Jasia, panie na poczcie otwierają go i czytają: "Drogi Mikołaju dziękuję ci za wspaniale prezenty, a tę kolejkę to pewnie te ku..y z poczty zaj..ały!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoty60
Rozmawia dwóch żydów jeden pyta -Icek a ile ty byś mi zapłacił za moją żonę Ryfkę -Nic -odpowiada Icek -Sprzedana *************************************************************** Idzie żółw do restauracji i mówi: - Poproszę szklankę wody. Kelner odpowiada: - Proszę. Żółw przychodzi ponownie i mówi: - Poproszę szklankę wody. Kelner odpowiada: - Proszę. Żółw przychodzi ponownie i mówi: - Poproszę szklankę wody. Kelner odpowiada: - A co panu tak woda potrzebna? Żółw odpowiada: - My tu gadu-gadu, a tam mi się dom pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w51 bezlog
Witam :) Poszukujemy sympatycznych rozmówców dla naszego forum : www.swiatowid.fora.pl Pozdrawiamy, zapraszamy do rejestracji i klawiatury:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoty60
Wchodzi mężczyzna do apteki i pyta: - Jest trucizna dla teściowej? - A ma pan receptę? - A nie wystarczy zdjęcie teściowej? Bartek mówi do kolegi: - W niedzielę wybieram się z teściową na giełdę staroci. - A ile chcesz za nią dostać? Rozmawia dwóch kolegów: - Podobno przestałeś pić? - To dzięki teściowej, stale widziałem ja potrójnie! W sądzie: - Dlaczego uderzył pan teściowa nogą od stołu kuchennego? - Wysoki sądzie, nie miałem siły żeby podnieść cały stół. Rozmawia dziennikarz ze znanym rabusiem: - Jakie jest pana największe marzenie? - Obrobić bank i zostawić odciski palców teściowej. Do komisariatu wchodzi mężczyzna i zgłasza zaginięcie teściowej. - Kiedy zaginęła? - Trzy tygodnie temu. - I dopiero teraz zgłasza pan zaginięcie? - Tak, bo nie mogłem uwierzyć w to szczęście. Dlaczego mój wujek żył aż 100 lat? - Bo nie miał teściowej. Teściowa do zięcia: - Nie zasłaniaj się gazetą! Nie udawaj, że czytasz. Dobrze wiem, że mnie słyszysz, bo widzę, że ci się kolana trzęsą! Jak długo należy patrzeć na teściową jednym okiem? - Tak długo aż się muszka ze szczerbinką zbiegnie. :-D :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cała Oaze i dedykuje ponizej Skladam Zyczenia Najserdeczniejsze UDANYCH SWIAT Saro, Różo, Alisario, Granatku, Andrzeju👄, wanilia , szept, wybauszona, jerzębinki chyba dwie sa , ZłOTA JESIEN 👄,nieśmiala i pozostałe miłe osóbki było cudownie goscic i bywac wsród WAS Nie bedzie mnie na dluzej ok miesiaca zatem do zobaczenia👄 Robert Kasprzycki » Kolęda nowa I znowu nie mam piosenki na Święta, a przecież wszyscy piszą o nich łatwo, jest w tych piosenkach Mikołaj wraz z dziatwą, stół i choinka a w wannie karpięta. A ja nie umiem pisać o tych Świętach, a mnie od razu znosi na manowce. U innych szopka, gwiazdka, krówki, owce, opłatek, w oknie buzia uśmiechnięta. Kolęda, kolęda, luli, luli la może nam Rok Nowy trochę szczęścia da Przecież tak łatwo pisać o tych Świętach; o tym talerzu dla pielgrzyma w drodze, ździebełko słomy błyszczy na podłodze, proszę jak łatwo napisać o Świętach. A ja nie umiem pisać o tych Świętach, że wszyscy razem i przy jednym stole nad stołem Anioł, a w wiejskiej stodole już ludzkim głosem gadają zwierzęta. Kolęda, kolęda, luli, luli la może nam rok nowy trochę szczęścia da Bo moje Święta od lat nie są święte, wiem takich domów wiele na tym świecie, wciąż kogoś braknie chciałoby się lecieć, ździebełkiem słomy wiązać dom pęknięty. Chcę pisać szczerze więc nie piszę wcale, lecz dla tych wszystkich, którym w oczy wieje kreślę życzenia by mieli nadzieję gdy łza jak gwiazda spadnie im na talerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psalm z aniołem stróżem W kwiatach co wiosną bielą drzewa I w zachwyceniu światem tkwię... Aniele złości - nie popchnij mnie W pięści, co aż do kości zdarte W Poznaniu, co nad rzeką Wartą I nad Pilicą w Białobrzegach W pachnącej rumiankami trawie W szaro-pochmurnych oczach jej Aniele Stróżu podłości mej Już nie kuś tym, co zakazane W Przemyślu, co nad rzeką Sanem Nad rzeką Odrą we Wrocławiu Aż z którąś jutrzenką niedzielną Zdumiony Anioł Stróż się dowie Że życie chorobą śmiertelną Tak prawie śmiertelną jak człowiek... W lodowo mroźnych słów kufajce W bezsile wypłakaną łzą Aniele Stróżu - nienawiść mą Nie pozwól wytłumaczyć wiarą W Łomży co jest nad rzeką Narew I w Nowym Sączu nad Dunajcem Nim neonówek gwiazdy błysną Nim oczy się nacieszą dniem Aniele zemsty - nie prowadź mnie Drogą, co poprowadzi w ciemność W Ostrowcu nad rzeką Kamienną W Warszawie, co nad rzeką Wisłą Aż z którąś jutrzenką niedzielną Zdumiony Anioł Stróż się dowie Że życie chorobą śmiertelną Tak prawie śmiertelną jak człowiek... W harmidrze dnia i w nocnej ciszy I w zapatrzeniu w radość twą Aniele gniewu - nie stój za mną W wychudłych twarzach głodnych dzieci W Drezdenku, co jest nad Notecią Nad rzeką Prosną za Kaliszem Aż z którąś jutrzenką niedzielną Zdumiony Anioł Stróż się dowie Że życie chorobą śmiertelną Tak prawie śmiertelną jak człowiek... świat z mych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×