Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Tamara50
Piękny wiersz o Aniołach:) Witam cię nieśmiała... witam wszystkie mile panie... życzę miłego pięknego i słonecznego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Beztroska Śpiewając, hej! śpiewając, chwalę złotą żądzę, Co całując mnie w usta budzi w zloty ranek, Bym szukał, gubił wiecznie, nie znał, co przestanek, Pytał wszystkich i pukał we wszystkie wrzeciądze. Czego szukam? Co gubię, znajdując, gdy zbłądzę? Szczęsnych przygód? Piękniejszych co dzień niespodzianek? Zbieram siebie, hej! zewsząd, jak maliny w dzbanek, Szczęśliwy, gdy swą pełnię dnia piękną osądzę. Zgarniam życie, tak bujne, tak szczodre szalenie, Dające skarb najwyższy: rozkosz i cierpienie, Które zbiera miłośnie dusza-pokłośnica. W każdym źródle chcę widzieć się cały i nagi, Czcząc życie ufnym hasłem szaleńczej odwagi: Prawica niechaj nie wie, co czyni lewica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Dziecinstwo Poezja starych studni, zepsutych zegarów, Strychu i niemych skrzypiec pękniętych bez grajka, Zżółkła księga, gdzie uschła niezapominajka Drzemie - były dzieciństwu memu lasem czarów... Zbierałem zardzewiałe, stare klucze... Bajka Szeptała mi, że klucz jest dziwnym darem darów, Że otworzy mi zamki skryte w tajny parów, Gdzie wejdę - blady książę z obrazu Van Dycka. Motyle-m potem zbierał, magicznej latarki Cuda wywoływałem na ściennej tapecie I gromadziłem długi czas pocztowe marki... Bo było to jak podróż szalona po świecie, Pełne przygód odjazdy w wszystkie świata częście... Sen słodki, niedorzeczny, jak szczęście... jak szczęście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Halli hallo! Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Fryzjer strzygąc klienta zauważa: -To śmieszne. Niedawno goliłem faceta, który nazywa się Kowal, a jest piekarzem. Albo pan: nazywa się Kucharski, a jest pan hydraulikiem. -Co w tym śmiesznego? Pan nazywa się Brzytwa, a jest pan tępy! Na ulicy Kowalski pyta przechodnia: -Jak trafić do fryzjera? -Pójdzie pan prosto, potem skręci w lewo, a dalej poprowadzą pana ślady krwi na chodniku. Zarozumiały Jasio pyta fryzjera: -Czy pan już kiedykolwiek kogoś strzygł? -Owszem. Gdy byłem młodzieńcem, strzygłem barany i dziś, po tylu latach, przytrafił mi się jeden. W salonie fryzjerskim do klienta siedzącego na fotelu podchodzi kilkuletni chłopak z brzytwą w ręku. -Cooo? -wrzeszczy wystraszony klient. -Ten malec ma mnie ogolić? Nie zgadzam się! -Niech pan mu pozwoli -mówi do klienta żona fryzjera. -Dzisiaj są urodziny naszego synka! Rosjanin siedzi u fryzjera. W pewnej chwili fryzjer nachyla się i dyskretnie mówi: -Chyba ma pan wszy? -Dureń, nie zna się na technice! To nie wszy, to zmotoryzowany łupież!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Na lekcji religii katechetka pyta dzieci: -Kto wszystko widzi i słyszy? Zgłasza się Jaś: -Nasz sąsiadka Kowalska- odpowiada. Jaś siedzi w przedziale i żuje gumę. Naprzeciwko niego siedzi starsza pani, która ciągle się do niego uśmiecha. W pewnej chwili staruszka zwraca się do mamy Jasia: - Ma pani bardzo mądrego syna, ale niech on już nic nie mówi, bo bez aparatu słuchowego jestem kompletnie głucha. Rodzice zwracają się do Jasia: -Czy ucieszyłbyś się, gdyby mamusia urodziła ci siostrzyczkę, albo braciszka? -Ha! Teraz mnie pytacie, kiedy jest już za późźno? Na wiejskiej drodze samochód przejechał kurę. Kierowca wysiada i pyta nadchodzącego Jasia. -To wasza kura? -Nie, takich płaskich nie mamy. Jaś wraca ze szkoły i już od progu krzyczy: -Mamo, Grzesiek też dzisiaj dostał dwie jedynki. -Kochasz naturę Jasiu?- pyta nauczycielka. -Uwielbiam! -To ładne z twojej strony, chociaż tak okrutnie się z tobą obeszła... -Dlaczego płaczesz Jasiu? -Bo śniło mi się, że nasza szkoła się spaliła. -Nie płacz, ale to tylko sen. -Właśnie dlatego płaczę! -Dlaczego Jasiu przychodzisz tak późno ze szkoły? -Siedziałem za karę, za to , że potrząsałem głową. -Za to nie siedzi się za karę! -Ale to nie była moja głowa... Zycze uśmiechu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Tak bardzo się wzruszyłam aż sobie popłakałam... Odnalazłam siebie na zdjęciu W naszej klasie ... Byłam wtedy taka malutka i młodziutka miałam 12 lat:) Nigdy nie widziałam tego zdjęcia przedtem, zrobiła go mama jednej z moich koleżanek... Byłam zaproszona do tej koleżanki wtedy na na urodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę , ze już dziś pożegnam się z wami... Jutro mogę nie mieć czasu :-D Wiec pa pa ! Za tydzień zamelduje się znowu w oazie... Trzymajcie się OAZOWICZKI I OAZOWICZE DO MIŁEGO USŁYSZENIA... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALlISS..
Wiosenko ! miłego wypoczynku i wracaj zdrowa do nas:-D I do oazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIISS...
Pozdrawiam WbW[ usta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara 65
Ja tez ci życzę wesołej podróży miłego wypoczynku nasza wiosenko... I zazdroszczę Ci tego wyjazdu do Zakopanego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara 56
Ha ha ha ! aż o 10 lat:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem czym mnie mój małżonek 14 lutego zaskoczy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja mu zorbie ogromnego torta :-D on w tym dniu skończy 60 lat... Kochany młodzieniaszek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenny powiew W powietrzu czuć wiosnę, co po śnie zimowym, jak długim letargu do życia się budzi. Jeszcze sypie śniegiem, jeszcze lodem mrozi, ciepło z zimnem splata - jednak już nadchodzi. Tak bardzo cię czekam, szczególnie w tym roku, oczy me uraduj jasną swą zielenią. Zawieś na gałęziach liście, kwietne pąki, rzuć świeże kobierce na uśpione łąki. Wiosno ! daj otuchę swym młodzieńczym tchnieniem, oddal mój niepokój, - myśli uciszeniem. Przynieś proszę z sobą, nową radość bycia, nadaj sens istnieniu w tym bezsensie życia. Przyjdź w wianku z pierwiosnków na głowę włożonym, w sukience utkanej z mgiełki nad wodami, dotknij swoją różdżką, rozsiej radość wokół, zabierz mą samotność a przywróć mi spokój. krystyna kunigiel-jabłońska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomnienie maj 1997 Dzień skrył się cały za łuną zachodu, noc lampy zapala na ściemniałym niebie, zaczajone w kącie cicho się skrada wspomnienie - dalekie wspomnienie. Jak kartki zerwane ze starych kalendarzy pożółkłe odbitki w albumie sprzed lat, czas śpiewa balladę życia - które przemija wspomnienie - przeszłości ślad. Obrazy się snują przeplatają wstęgą jak rzeka wezbrana rwąca, niespokojna, myślom natłoczonym kto da ukojenie ? wspomnienie - serdeczne wspomnienie. Krystyna Jabłońska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystyna kunigiel-jabłońska Zmierzch Piękna pogoda, wiosna rozkwitła, zaraz weselej i raźniej żyć, a jednak czasem w wieczornym zmierzchu smutek ogarnia myśl. Życie przemknęło jak lot błyskawicy, która rozjaśnia burzowy las, wnuki dorosły - ja jestem sama - gorzkiej refleksji czas. Oczy ku gwiazdom i niebu wznoszę, uciesz mnie Panie swym darem, spraw abym dla tych których kocham bardzo - nigdy nie była ciężarem. A gdy już przyjdzie ostatnia chwila, pozwól umierać mi zdrowo, z lampką dobrego szampana lub wina - życie rozpocznę na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznacie , ze cudowne są te wiersze ... Tak mądre, ze chce się je czytać i czytać... Dobranoc 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam W Słoneczny poniedzielnik... Zapraszam na kawkę mam dyzy dzbanuszek...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Keksy tez mam:-D SMACZNE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara50
HaLLO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara50
Dziewczynki Witam ! Taka piękna pogoda ze wzięłam się za ręczne pranie sweterków... Posusze na dworku , przejdą wiatrem będą pachnieć , ze hej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa 50
Witaj Tamarko,OL👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara50
Pozdrawiam Nowa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara50
ja tez piorę, ale pościel ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Ja tez piorę ,sprzątam gotuje: -D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×