Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

mam dzis chandre chyba musze sie wybrac na zakupy;) Pinia super ze juz chodzisz do szkołki ja tez zamierzam ale u mnie zapisy sa dopiero ok 25-30 tyg ... a jesli chodzi o karmienie piersia to ja bylam juz kiedys na takim wykladzie, a pozatym duzo czytalam na ten temat, wiec wiem jakie to jest wazne dla dziecka. zastanawia mnie jedynie dlaczego wyklad ten prowadzil LOGOPEDA , ?????? Kiwi Ty mials w pierwszj ciazy odklejajace sie łozysko?? Co w takim przypadku zaleca lekarz?? lezenie plackiem , czy leczenie farmakologiczne A apropo twojego stresu przedbadaniowego to zacytuje tekst z amerykanskiego filmu;) - tylko spokuj nas moze uratowac- ;);) milej pracy a ja dalej wyszywam:).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu wlasnie o wynikach nam napisz no i kiedy ty masz to USG w nastepnym tygodniu?? A no i dziewczyny czekam na brzuszki;) ja jeszcze nie mam co pokazywac ale jak tylko cos sie powiekszy to natychmiast wam sie pochwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, w poprzedniej ciąży nie miałam w ogóle problemów z łożyskiem, ale za to rozwierała mi się szyjka i miałam zakładany szew naszyjkowy. Z tego co słyszałam, to przy odklejającym łozysku się leży. A masz takie zagrożenie???? Ja się boję, czy moje łożysko się podnioslo, bo jak byłam na usg w 13 tc, to bylo za nisko usadowione. Takie łozysko może szybko przejść w łożysko przodujące, a to juz groźne dla dziecka, i dla matki. Logopeda mial wykład o karmieniu piersią? No, to ciekawe musialo być:) Masz rację. miniu, na chandrę i nude najlepsze są zakupy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi to swoje przezyłas w poprzedniej ciąży... nie mam problemow z łozyskiem, przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo, ale cos mi sie ostatnio o uszy obilo... do gina idziesz 17 ?? to jeszcze chwilke bedziesz musiała pożyć w niepewnosci, nie zazdroszcze a co jak okaze sie ze sie nie podniosło?? co w takim wypadku Cie czeka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W najgorszym wypadku leżenie w szpitalu:( Okaże się po usg. Czasem zalecany jest tylko odpoczynek, zero seksu. Przy łożysku przodującym pewna jest cesarka:) Mam jednak nadzieję, ze się podniosło. Objawem lozyska prodującego sa też plamienia i krwawienia, ale moze też przebiegać bezobjawowo. Ja na razie nic nie odczuwam, wec mam nadzieję, ze jest ok. Do 17.12. jeszce tyle czasu... Miniu, a Tiobie mówił lekarz, że wszystko w porzadku z łozyskiem? Jesli tak, to nie mamsz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej dziewczynki. Ja usg będę miała dopiero za jakies połtora tyg.tak jak pisałam w srodę idę do lekarza to pewno ze mna się umowi. Też jakos dzisiaj mam chandrę:(Jedziemy do babci na obiadek więc przynajmniej najem się czegoś dobrego. Tymi wynikami moimi też jakos sie martwie ,moja mama mi je ma odebrac dopiero po 14.Mam nadzieje,ze jednak wszystko jest ok.Było to badanie prenatalne więc mam nadzieję,ze niczego nie wykryje złego tfu,tfu. Wiecie,ze ja tez nie moge sie doczekać kolejnego usg ,tylke tez sie martwie zeby wszystko było ok. KIWI-kurcze z tym łożyskiem ,nieciekawa sprawa,ale na pewno wszystko wróci do normy:):):).Mnie nic lekarz nie mówił,więc wszystko chyba jest ok.tak myśle.W koncu bedziesz miała ten karnisz no i przede wszystkim będziesz mogła powiesic swoje nowe firanki:):) PINIU-jak dzisiejsze samopoczucie??byłaś juz na kawce u mamci?? Ty to na pewno nie możesz sie doczekac poniedzialku-tego usg.Zycze Ci z całego serduszka,zeby ta kruszynka w końcu pokazała czy jest NIA czy NIM:):):)❤️ MINIU-ale CIe wciągneło to wyszywanie:)a brzuszek na pewno jakiś juz tam widac.Chodzisz normalnie jeszcze w spodniach??czy juz masz ciazówki?? ASIU-jak w pracy??jak będziesz miala chwilke to napisz co tam u Ciebie:) Ja po woli sie zbieram ,dzisaj czeka Nas jeszcze Urzad Miasta,musimy znalezc szklarza jakiegos ,bo tam gdzie byliśmy nie maja mlecznych szyb.Uciakam wiec do napisania i papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi mnie nic lekarz na temat lozyska nie mowil, a Tobie nie zazdroszcze.a z tym lozyskiem to wyszło przy badaniu USG czy zwyłym ginekologicznym?? Aniu ja jeszcze w spodniach chodze normalnych choc juz nieco ciasnawo mi sie w nich robi jak siadam, ale ja mam wiekszosc luznych spodni, nie nosze obcisłych. Ja wizyte tez mam w nastepnym tyg zobaczymy co mi tym razem powie. Moj maz tez dzis załatwia dowod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, Aniu, dziekuję za słowa otuchy. Łożysko to tylko na usg widać,m że coś nie tak. Jak Wam nic nie mówil, to macie ok. Ja też mam nadzieję, że mi sie podniosło. Pysznego obiadku, Aniu, Ja, niestety, nie mam już babci:( A karnisze już sie wieszają. Mąż dzwonił i pytał, na jakiej wysokości \"to\" ma wisieć:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Juz pisze Wam bo widze ze zamieszanie sie zrobilo dlaczego LOGOPEDA prowadzila zajecia z karmienia piersia wiec juz wyjasniam! Chodzi o to ze podczas ssani pieri u dziecka ksztaltuje sie nawyk a raczej odruch ssaco-zujacy co ma bardzo istotny wplyw na pozniejsza wymowe dziecka(a jak wiemy logopeda jest od wad wymowy) no i ogolnie o tym duzo mowila jak wzmacniac maluszkowi miesnie buzi jakie masaze wykonywac no i mowila ze podczas picia z butelki dziecko nie cwiczy sobie miesni buzi ani ust poniewaz jak wiemy z butelki to super leci mleczko a podczas ssania nie wiem czy widzialyscie kiedys jak male dziecko ssie piers(nie dotyczy KIWI i ASI) to dziecko az jest spocone i sie meczy poniewaz musi wlozyc duzo wyslilku a co za tym idzie poruszyc miesnie do parcy ktore jak sa dobrze wyksztaltowane dziecko duzo szybciej zaczyna mowic i przychodzi mu to z latwoscia no i nie ma problemow z wymowa glosek dz, dź, dż, cz, sz itd.... i to o to chodzilo:) ANIU--- tak tak bylam u mamci na obiadku wiec mnie dzisiaj ominelo gotowanie Bylam tez w miescie na poczcie wyslac plyty z wesela meza wojkowi i weszlam do sklepu tego mojego komisu BOZE dziewczynki szok!!!! tyle pieknosci rozowych ze hej sukieneczki bluzeczki body normalnie multum ale powiedzialam sobie ze jak nie zam plci to rozu nie kupuje i juz ale jak tylko sie dowiem co bedzie to pedze kupowac:) kupilam tylko spodenki taki JEANSY zrobie zdjecie to Wam wysle MINI--- zaraz tez wysle ci zdjecie tego misia na szablonie tylko nie wiem czy na zdjeciu bedzie tak widac gdzie juz wyhaftowane a gdzie nie no ale to sobie zobaczysz KIWI--- to dzisiaj wieszanie firanek co?? ale bedzie ladnie:) ASIU--- ciekawe jak w parcy?? ale pewnie nie chce ci sie tak na Kafe pisac jak wracasz po 12godzinach z parcy to jeszcze na kompie siedziec wiec pewnie kapiel i spac co?? OKI lece robic zdjecia buziaczki zaraz wam na maila wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pinia tak mylalam ze moze miec to zwiazek z aparatem mowy ale myslalam ze głownie taki wyklad bedzie nakierowany na kozysci plynace z mleka ;) dlatego zdziwilo mnie ze logopeda . a szczeze mowiac nie słyszałam o tym ze az taki wplyw ma ssanie piersi na dziecko.. Zdjecia dotarly - spodnie mistrzostwo swiata, a misio slodziutki no a jak go rozweselisz kolorkami to bedzie jeszcze ladniejszy.. a jak sie czujesz?? bola nerki dalej czy juz przeszlo?? A mnie dzis sie sniło ze urodziłam i karmiłam piersia. Mam co do karmienia piersia pewne obawy a we snie poszło poprostu idealnie (tylko martwilam sie czy dziecko napewno ciagnie mleko bo ja nic nie czułam) ha ha ha no i płec mi sie niestety nie objawila... Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi pewnie dalej masz zepsutego kompa?? a mnie niedziela leci powoli ... a co tam u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Moja niedziele leniuszkowa bardzo! Za to wczoraj mialam dzien pelem wrazen bo bylam w Warszawie i na zakupach w Ikeii wiec sie nie nudzilam:) No MINIU tak zrobie zamiast wyszywac te kropelki to cale tlo zrobie a drzewko zrobie brazowe z zielonymi listakmi no i kurteczka bedzie czerwona wiec sie rozweseli:) to super ze spodenki sie podobaly ale mowie Wam one w rzeczywistosci sa takie slodkie bo takie malusie a tylko 3 zl kosztowaly a nic nie sa zniszzone powanie i z GAPA bo z meta jeszce:P ANIU--- a ty dostalas moje zdjecia?? KIWI--- kurcze ale bida bez kompa co??? Dziecwyznki jutro mam USG ojej oby juz bylo wiadomo co to!!!!!!!!!! tak bardzo chce:) to buzka lece dalej leniuchowac jutro bede ale wieczorkiem bo poniej po USG ide na zakupy do GEANTA i do OBI po swiateczne dekoracje:) to papapapapapaa PS. NERKI JUZ NIE BOLA:) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Piniu seper ze nereczki juz nie bola:) a ja do Ikei w Krakowie wybieram sie we wtorek.. kozystam z okazji ze moj ojciec jedzie odwiesc moja siostre na lotnisko. Niestety jada o 4 rano bo wylot ma o 8:( a Ty zrobilas jakies zakupy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane, witajcie po weekendzie. Kompa dalej brak:( Weekend upłynął mi na spaniu d połowy dnia, uganianiu się za córką i siedzieniu u rodziców. Mąż całe dwa dn iw pracy, od rana do wieczora. Przed świętami mają zawsze większy ruch i więcej roboty. Na szczęście dziś i jutro ma wolne, to mam nadzieję (obiecał) że dzis z kompem pojedzie. Piniu, dziękuje za zdjęcia. spodenki słodziutkie. Idealne dla małej panieneczki:) Misio ladniutki, faktycznie, dobrze mu zrobi więcej weselszych kolorków. ciesze się, że nerki już Cię nbie bolą, niepotrzebnie sie zamrtwiałaś. Czekamy na relację z wizyty usg, teraz malutkie chyba już nie ukryje, co tam chowa między nóżkami:p Miniu, gratulacje z okazji wejścia w 4 miesiąc!!! Żeby tak mozna było szampana wypić z tej okazji:p Jak brzucho??? Aniu, Asiu, co u Was? Ikea, super sklep. Jak zakupy< Piniu? Miniu, Ty po coś konkretnego jedziesz czy tak po prostu? Ja się wybieram do Gdańska i wybrac nie mogę. Mam już karnisz i firanki w kuchni, alleluja:) O wiele przytulniej się zrobiło. Po wypłacie kupuję karnisz do dużego pokoju. Identyczny, tylko wymiar inny. Na końcu zrobimy mały pokój. do porodu musimy sie wyroibc. Chciałabym jeszce kupić dywan do dużego pokoju przed porodem. Ja w końcu sie zebrałam i w weekend porobiłam zdjęcia brzuchola i ciuszków. Zaraz podeślę. Będzie 9 zdjęć w 3 mailach. Część ubranek jest po mojej córce, oprócz różowych:p To uciekam wysyłać Wam Zdjęcia i w końcu do roboty się robię, bo mnie szef pogoni zaraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam 2 zwrotki. Dziewczynki, meldujcie, ktora dostała a która nie dostala zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kiwi ja dostalam :) ale masz piekny brzusio. a to pierwsze zdjecie z lampa super , sliczny sweter.. ubranka przesliczne zwlaszcza bodziaki mi sie strasznie spodobaly ja do ikei jade wlasciwie po drobiazgi , chcialam kupic takie poduchy na krzesła i komodke taka malutka i moze jakies drobiazgi o cos takiego http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60090644 a pozatym chcialam zobaczyc na rzeczy dla dziecka;) Dzis bylam u gina -Pinia 1 kg mi prosze dopisac:) choc tak naprawde pół kilo bo drugie pół to buty zimowe ważyły - a poza tym rewelacja slyszałam bicie serduszka mojego pierworodnego... ach co to było za bicie:):):) na 20 jestem umowiona na USG ( z mężem ide bo sie dopomina, akurat bedzie mial prezent na urodziny) a chciałam wyprosic skierowanie na badanie w kierunku cytomageli , to powiedziała mi ze zwariowałam, ze jestem przewrazliwiona he he wiec bede musiala prywatnie jednak zrobic ... Juz wycenili mi - calkowity koszt badan tych od prywatnej ginki 120 zl- nie jest tak zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane 🌻 PINIU!!!tak jak obiecałam trzymam kciuki❤️szybciutko daj znać potem co i jak.Najważniejsze,ze juz ten okropny ból poszedł sobie daleko i juz nie wróci!!!!!!!!!!!!!! Gratuluję udanych zakupów,ja też jeszcze przed świętami muszę wybrać się do Ikei po jakieś literatki,salaterki,bo za duzo tego nie mam.No i oczywiscie po bombki,bo juz sie nie moge doczekac jak ubiorę choinkę. KIWI-melduje ,ze zdjecia dostałam. Brzusio śiczny ,duzy,okraglutki podobny chyba do mojego ,bo ja też juz mam duzy:)Ubranka przeurocze,a ten sweterek z czapusia po prostu cudo,taki słodki i ten dresik niebieski tez.:) MINIU-no ,no juz 4 mc.,ale to leci co nie ??szokkk!!Za mna juz połowa-20tc jeszcze raz tyle i rodzę:D:D Ale dzisiaj wietrznie ,paskudna pogoda. NIe wiem czy uda mi sie wyciagnac na zakupy męza.a wszystko nam sie pokonczyło.Zaluje ,ze nie mam prawka.Nawet miałam teraz na jesien robic,ale niestety w obecnym stanie :Dmusi to jeszcze troche poczekac Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, ciszę się, że zdjecia dotarły. Dzieki za miłe slowa:) A brzuch to chyba mały mam, tak mi sie wydaje przynajmniej. Taska widac moja uroda. Ja tez nie miałam na cytomagalię robionych badań. Ani w pierwszej ciąży, ani teraz. A to takie wazne badanie? Czy to usg co masz 20.12. to juz genetyczne? Bo jakos wcześnie by wypadało. W Ikei mają sliczne rzeczy dla dzieci. Widziałam w katalogu. Coś fajnego na pewno wybierzesz. A swoją drogą: dostalyscie do domu katalog Ikei na 2008? Bo do nas nie dotarl, a w latach poprzednich nie było z tym problemu. Można go gdzieś zamówić internetowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu fajne sa te pokrowce na krzesła moj lekarz ma je u siebie w poczekalni,ale mam chetke,zeby jechac do tej Ikeii,samak mi narobiłyscie juz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, własnie zauważyłam, że jest Ania:) Mi sioe też podoba ten sweterek przez moja mamę robiony. Mama chce dla tego dzidziusia nowy robic, ale ja nei widze potrzeby, bo ten jest dalej sliczny. A brzuszek m isie wydaje, że mam mały. Ty chyba masz większy, co? Jesli mozesz, podeslij fotki. ogole wszystkie dziewczyny ślijcie foty brzuszków, dawno nie były słane. Aniu, to namów męża koniecznie na zakupy. Nic takk nie poprawia humoru w zimny, zimowy dzien, jak zakupy. Przynajmniej ja tak mam:) My dzis jedziemy do Carrefoura na zakupy. W panach zakup choinki i wszelkich do niej gadźetów. Nic kompletnie nie mamy, bo w poprzednim mieszkaniu mieliśmy choinkę w porywach 40 cm i 6 gombek na niej. Teraz chcemy kupić taką fest min. 180 cm. Czyli wychodzi na to, że zdjęcia nie dotarły do Pini i Asi. Czekam na info:) Aha, Piniu, ja też przytyłam. 56 kg ważę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne literówki robię, nie ma co. Gombek? Ale wymyśliłam:p Miniu, czy takie pokrowce trzymają sie na krześle?? Nigdy nie miałam czegos takiego. Cena zabójczo niska , a na zdjęciu wyglądaja ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tfu, poduszki nie pokrowce. Chyba powinnam w końcu zająć się robotą, bo już mi sie mózg lasuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI!!! Ty łobuzie,:D no nie wiem czy te literówki Ci wybaczymy. Brzuszek moj hmm wszyscy mówi ,ze mam duzy jak na 20tc .Wieczorem poprosze meza to mi zrobi dokladnie zdjecie. Co do wagi to moja stoi w miejscu 59kg waze i tak juz chyba od miesiaca raz jest 59.00 a raz 59.9 tak sie waha Te pokrowce sa wiazane tak pod spodem na krzesło,fajne sa. Kiwi my tez mamy choinke duza bo ma az 2.20 to jeszcze ze stareho mieszkania od mamy mojego meza. Tylko niestety ani jednej bombki jak narazie:( PINIU-aha ja zdjecia dostałam ,widzialam misia sliczny jest,tez chyba wybiore sie do jakiegos sklepu pasmanteryjnego i moze tam jakies gotowe szablony do wyszycia znajdę. Aha jutro robie taka zapiekanke ziemniaczana ,jak Ty robiłas niedawno:)musze tylko dokupic sobie boczek i bede probowac. MINIU-moj maz tez dopomona sie ,aby isc ze mna na usg.Tylko mam nadzije,ze bedzie mogl urwac sie z pracy bo to jest w godz.rannych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz z innej beczki:)myslałyscie o prezentach na Mikołaja juz dla swoich Panów,czy nie robicie sobie?? Ja chyba kupie jakis kosmetyk ,bo nie mam pojęcia co?? Chciałabym cos fajnego,ale nie umiem wymyslic,moze cos pod choinke lepszego wymysle. No i nie mam pojęcia co kupic tesciom,Oni oczywiscie mowia,ze nic nie chca,ale to nie wypada im nic nie dac,bo moja tesciowa nie wytrzymała i juz wsobote dała nam prezent,dostalismy obrus i zasłonke.A co im kupic,to juz naprawde nie mam zielonego pojecia.Mojej mamie jakos tak latwiej jest mi cos wybrac . Poprosze Was o jakies rady i pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi z cytomagelia jest jak z toksoplazmoza szkodliwa dla płodu ... Ginka prywatna kazala mi je zrobic to zrobie ale myslałam ze uda mi sie zaoszczedzic 50 zl w koncu naleza mi sie badania do cholery,, prezliczyłam sie niestety. a USG to zwykłe bede miec zrobione. spytałam sie czy bedzie juz widac płec;) a ona ze nie bardzo chyba ze bedziemy miec szczescie:) nic jej nie mowiłam ze chodze prywatnie... a te pokrowce czy poduchy maja z tyl sznureczki do zawiazywania Aniu ty juz po pólmetku?? ale ten czas leci a ja sie porodem ostatnio stresuje a jeszcze bardziej karmieniem piersia:( ach mam chumorki jak baba w ciązy he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mówie Ci MINIu-czas leci jak oszalały, za mna juz 20 tygodni(liczac od ostatniego dnia okresu tj 20lipca) i jeszcze raz tyle mi zostało. Moje dziecko rusza sie jak oszalałe,przewaznie jak sie połoze i masuje sobie brzuszek to mam wrazenie,ze tymi ruchami mi odpowiada:)naprwde to jest wspaniałe uczucie cieszyc sie tym,ze jest sie w ciazy i zostanie sie matkaJej ja juz nie moge sie doczekac jak urodze. Chociaz tak bardzo sie boje porodu czy dam radę czy będe wiedziała co i jak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja mezowi ksiazke kupiłam sam sobie wybrał wiec wiem ze zadowolony:) a tesciom nie kupuje, cale szczescie bo tez pewnie nie wiedzialabym co. Chociaz znajac ich tesc pewnie z jakiegos dobrego alkoholu by sie ucieszył a tesciowa z ksiazki albo jakiegos kosmetyku, albo kolczyki czy cos z bizuteri... Aniu wlasnie koniecznie przeslij zdjecie aktualne brzuszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×