Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

aha dziewzynki zrobie tabelke tylko teraz jak z waga?? KIWI wiem 56kg MINI +1 kg ANIU ile wazysz?? ASIU ile?? to jutro uaktualnie Mi doszlo 3 kg niezle co:) waze juz 53 kg wiec od poczatku 6kg ale wogole sie tym nie przejmuje(pozatym nic nie wymiotowalam wiec od samego poczatku tylam nic nie schudlam) chce zeby moja dzidiza byla zdrowa a jak ja jeszcze wczoraj zobaczylam to jestem w stanie wszytsko zrobic wiec nie bede sie glodzic bo jak bedzie malutka to tez nie dobrze ale znowu tez nie chce wielkoluda bo mi nie wyjdzie:P ASIU--- wyslij swoje zdjecie brzuszka bo ciekawa jestem jaki masz bo ty to tak jak ja z terminem wiec bysmy sobie porownaly AHA JA TEZ ZARAZ WAM WYSLE ZDJECIE MOJEJ BRZUSZKA JUZ PILECZKA NIEZLA JEST:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu tak jak juz pisalam zepsul mi sie aparat wiec na razie ze zdjec nici... z wagi zreszta tez bo wage mi maz popsul... ostatnio jak bylam u lekarza to wazylam 83,7kg ale to bylo 2 tyg temu wiec teraz napewno jest wiecej... podejrzewam ze tak jak u ciebie mniej wiecej juz z 6 do przodu... 15 ide na wizyte to wam powiem ile waze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjecia wam wyslalam . Pinia brzuszek to Ty masz juz taki ze ho ho nie dziwie sie ze 6 kg wazy:) Kiwi jak w pracy?? napisz mi prosze jak to jest z tym rozkiem?? a ja dzis wstalam z bolem głowy (juz podlamana tym faktem) i postanowilam kawy sobie zrobic za rada Pini i wiecie ze to genialnie dziala :) ból nie ma zadnych szans he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane, Piniu, dziekuję za zdjęcia. Córunia sliczniusia, wszystko dokładnie widać:) Ubranka fajowe, zwlaszcza ta różowa rozpinana bluza i sztruksowa spódnica. Teraz to już możesz szalec,w sklepach jest pelno ciuszków dla dziewczynek. Takich pięknych, że hej. Brzusio masz faktycznie spory, ale ksztaltny, ładnie zaokraglony. Wychodzi Ci pępek może? Mój jest maly, kompletnie inny niż w poprzedniej ciąży, jakiś taki na dole. Wielkością się nie martwię, bo w poprzedniej ciąży w 20tc mi8alam jeszce mniejszy, a póxniej urósl do dużych rozmiarów. więc teraz pewnie też później mi urośnie. Na razie z niepoojem obserwuję powiększający sie obwod moich ud:( To samo co poprzednio. Wiem, wiem, marudzę:) Asiu, goń męża, niech naprawia co zepsuł:p Jak już naprawi slij zdjęcia. Jak brzusio, urósł Ci trochę. Pisałaś, że ostatnio miałaś zastój. Aniu, jak sie udala zapiekanka? Czekamy na relację z dzisiejszej wizyty u lekarza. Miniu, super, ze zakupy sie udały.W Ikei jest multum fajnych rzeczy. Jeszcze tylko umieć je zestawic, to juz w ogole bomba. Mozna niedrogo fajnie mieszkanie sobie urządzić. Co z obiecanym Zdjęciem brzuszka? A ja sie wczoraj wybralam wieczorem na zakupy do Carrefoura bez męża (czyt. aby w spokoju się porozgladać). chcialam kupić świecznik adwentowy i kupiłam, a w domu szlak mnie trafił. Na pudelku było napisane \"tańczące płomyczki\", nie wiedziałam co to znaczy. Okazalo się, że jak sie zapal ten świecznik, to on swieci tak jak płomien świecy a m ichodziło o normalne, niemigoczace swiatelka. No to teraz mam swiecznik: z daleka wygląda jakby firanka się paliła:) Oglądałam tez ubranka dla niemowlat. Były fajne komplety body w wersji dla dziewczynek i chlopców, polskiej firmny Tex. $ szt. body z dlugim rekawkiem niecale 25 zl. Bardzo ładne wzorki, każde body inne w zestawie. ale nie wiedzialam, jaki kolor kupić i nie kupilam. Dobra, uciekam do pracy. Do poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi wlasnie bodziakow z dlugim rekawkiem mi brakuje , chyba sie wybiore ... ale najpierwej zobacze co mi bratowa przygotowala :) a jak gatunkowo?? bo tanie strasznie . nie rozleza sie w praniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, zaraz sprawdze pocztę:) Jesli chodzi o rożek to ja rodzilam w styczniu i dla mnie okazał sie niezbędny. Teraz też kupię. Niewiadomo, jaka ta wiosna będzie, a poza tym dzdziowi nie jest az tak ciepło i noworodek lubi być trzymany w rożku. Ma tam ciasno, przytulnie, łatwiej go nosić w takim beciku. Moja córka nawet spala w rożku. Ja bym Ci doradzała zakup rożka. Najlepiej taki, ktory potem sluży jako kolderka z podusią do wózka. Akurat dobra kołderka na lato:) Ja mialam rożek firmy Gluck (chyba).Dobrze też, żeby nie był ze zbyt sztywnej, szorstkiej bawelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz, czyli jednak dobry pomysl z becikiem .. , z tego co slyszalam to male dziecko nie powinno spac na poduszcze ,wiec taki becik mozna stosowac zamiast poscieli ?? a i jeszcze jedno jeden wystarczy czy raczej dwa bo jak mu sie kupka przecisnie przez ubranka to chyba wybrudzi tez taki rozek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki zalamalam sie! Miniu--- nie odbierz tego zle bo wiem ze na brzusio czekasz ale dla mnie to ty wogole brzuszka nie masz w porownaniu do mnie:( KIWI--- ty tez malutki JEJ TYLKO JA JESTEM TAKI POTWOR:( :( :( Mam nadzieje ze Asia ma wiekszy to chociaz to mnie pocieszy bo jak patrze na wasze to moj rosnie w oszalalym tempie SZOK:( MINI--- ale masz ladnie w domku:) fajne obrazki na scianie lubie takie :) a co do rozka to ja tak samo jak Kiwi radze ci zebys kupila bo w takim rozku dzidiza stabilniejsza a wiadomo na poczatku tyle osob przychodzi kazdy chce nosic a w takim rozku duzo lepiej szytwniej a pozatym jak mowi Kiwi niemowlaczkowi wcale nie jest tak cieplo jak nam. Mojej kolezanki corcia ma wiecznie zimne lapki. ANIU--- wyslij tez zdjecia brzuszka jaki ty masz tez taki malusi jak dziewczynki?? Jej a moze ze mna jest cos nie tak?? a moze faktycznie Kiwi i Mini maja brzuszki chlopczykowe jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI--- wiesz ja mam zamiar kupic tylko jeden becik a podejrzewam ze jak beda przychodzic z wizyta do maluszka to kupia. Moja kuzynka nie miala zadnego a po dwoch tygo dniach 3 beciki jej sie uzbieraly:) a potem nie ma gdzie tego wszystkiego trzymac:P ale fajne sa bo je rozpinasz i moze sluzyc tez jako posciel do wozka tylko trzeba jakas podusie do wozka kupic i juz:) Tak tak masz racje taka mala dzidzia to podobno nie moze spac na podusi wiec taki rozek jak znalazl:) ps. mojemu mezowi bardzo podobaja sie twoje okulary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu ja doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze nie mam brzusia zwłaszcza w porównaniu do Ciebie;) no coz ale moja mama tez nie miala duzego nigdy a mimio to ja sie urodziałam z 55 cm . wiec calkiem sporo :) tak to juz jest niektorym brzuszki wyskakuja od razu a innym dopiero pod koniec ciązy... Kiwi np tak miała przy pierwszej ciązy... A dziekuje bardzo :) moj maz mi wybieral okulary;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, prosze nie straszyć Mini i sie nie załamywać:p Wszystkie mamy wielkość brzuszkow w normie. Wielkosć brzuszka zalezy od budowy ciała, predyspozycji genetycznych. Kiedyś pisałam Wam o mojej koleżance, ktora jest teraz jak ja w 21 tc, a brzuch jej rośnie od 2 miesiąca już (to jej 2 ciaża, w pierwszej miała tak samo), ma większy brzuch niż Pinia:) Mini, masz śliczny brzuszek, już trochę widać i na tym etapie ciązy zupelnie normalnej wielkości. Jesli chodzi o mój brzuch, to w poprzedniej ciąży mialam w 20tc jeszcze mniejszy, mnie wyrzuca trochę póxniej. Poprzednia ciążę kończyłam z normalnym, ciążowych brzucholem, dużym. Wtedy brzuch mi strasznie urósł w 6 miesiącu. Co do kształtu brzucha, to czytałam, że w drugiej ciaży jest niżej, bo mięśnie słabsze. Zobaczymy. Asia tez pisała, że ma nisko, czylli niby na chłopca, a będzie mieć dziewczynkę. Wyjasni sie na usg. Ale zauważyłam na paru już koleżankach, że w pierwszej ciaży brzuchy są wyżej. Aha, znalazłam fajne rożki na allegro. Tzn. wzorki moze niezbyt, ale chodzi mi o sam wygląd (w komlece poduszka, rożek na rzepy). 1)http://www.allegro.pl/item274024671_drewex_mis_ogrodnik_rozek_z_kokosem_poduszka.html 2) http://www.allegro.pl/item275008840_drewex_biedronki_rozek_z_kokosem_podusia.html 3) http://www.allegro.pl/item275429182_rozek_becik_bawelna_z_poduszka_siedzace_misie.html To dobry pomysł z 2 rożkami. Wiadomo, że noworodek szybko może ulać albo kupka sie przeleje:) Podusi sie na początku nie używa, ale przydaje sie do wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, wlasnie miałam pisać, że masz ładnie w mieszkanku i Pinia była szybsza:p Widac artystyczna duszę. Dla mnie urządznaie mieszkania to makabra, nie mam takiego jakiegośzmyslu artystycznego. Nad każdą rzeczą do mieszkania modlę się cbardzo długo a ia tak nie mam pwności, że super pasuje. Firanki udalo mi sie jakos dobrać, a teraz mam np. problem z obrazkmi na ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Miniu, te body to wyglądają na dobre gatunkowo. Ta firma Tex to normalna, polska firma, nie jakies chińskie badziewie. Widzę dużo ich rzeczy w Carefourze: rajstopki dla dzieci, skarpetki, bielizna. Te body mi się spodobały. Takie dość gustowne były, z mięsistej , ścisłej bawełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) MINIU-dostałam zdjęcia ,brzusio jeszcze malutki,ale ani sie nie obejzysz a wyrosnie Ci okraglutki i duzy.Zobaczysz.:) PINIU-ja waże nadal 59 w porywach przy dobrym obiedzie 60 ,ale to tylko raz tak mialam ,a tak to 59,6-59-9 taki przedział. Wydaje mi sie ,ze brzuszek mam coraz wiekszy, a tak to nie tyje.Od początku ciązy przytyłma niecałe 4kg. Ja wieczorkiem Wam przesle moje zdjęcia,bo samej jakos nie umiem tak sobie zrobic ,a tak to mi zrobi mąż. KIWI-a Ty sie nie przejmuj tymi udami tak ,na pewno nie sa złe. Podzielam zdanie ,ze rożek trzeba kupic,bo rzeczywiscie lepiej sie trzyma takie małe dziciatko:)hmm ale własnie pytanie,a jak kupka przemoknie??moze kupic 2??no zobaczę. U mnie znowu dzisiaj wiosennie,trzeba by w koncu zaczac muc okna na swieta,ale mi sie nie chce:D i w ogole w ten dzien jak ide do lekarza to jestem rozdrazniona jakos tak. Ide zrobic kawke sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, no pewnie, kawka jest najlepsza na skołatane nerwy:) Nie denerwuj sie, bo na pewno wszystko jest ok. Czekamy na zdjęcie. Udami sie przejmuję, bo nie lubię jak idę i mi się ocierają jedno o drugie. W porpzedniej ciązy miałam aż 4 cm wiecej w obwodzie uda pod koniec ciąży :( A Wy tyjecie tylko na brzuszkach czy też w innych częściach ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm -wydaje mi sie ,ze narazie tyje własnie w brzuszku tylko,musze jednak sie zmierzyc w udach i pasie,bo gdzies mam zapisane jak chyba miesiac temu sie mierzyłam,to sobie porownam. Aha pepek mi zaczyna \'\'wychodzic\'\' do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze taka ciekawstka moja mama przytyła ze mna w ciazy 19.5kg a tesciowa 5,5 tylko hmm jak to mozliwe,ze tylko tyle heheh a maz urodzil sie w normie okolo 3500 i 55cm miał przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5.5kg? Jej, starsznie mało. Czytałam gdzieś, że bez względu na budowę ciała, w ciązy trzeba przytyć min. 8 kg. Jestem ciekawa, czy wyrobię się w 15 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu o ktorej idziesz do tego lekarza?? jak wyniki?? masz juz te od tesciowej?? Kiwi , Pinia dziekuje bardzo za slowa uznania;) a tak szczeze to kupa jeszcze roboty mnie w tym mieszkaniu czeka . jak narazie mamy tylko kuchnie skonczona . No coz ograniczenia finansowe.... Kiwi z tych rozkow to ten ostatni mi sie najbardziej podoba ale chyba lepiej takiz kokosem?? jak myslisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja narazie nie duzo przytyłam ale jak tyje to głównie w tyłku i nogach ( zreszta nigdy nie mialam pieknych szczuplych ud:( ) wiec pod koniec ciazy pewnie bede miec wielka dupe hehe. dobrze ze cycki tez mi rosna , choc tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, to Wy też na nowy mieszkanku??? Wiesz, pojęcia nie mam jak te z kokosem się noszą, bo to jest jakaś nowość. Jak ja kupowalam rożek 3 lata temu, to wkład był tradycyjny. Ale chyba zaryzykowalabym ten kokos. Slyszałam np. że materace do łóżeczka kokosowe są dobre, więc pewnie rożki też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej to w sklepie sobie porównac te rożki kokosowe i tradycyjne. Zauważyła, że te kokosowe są droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większe cycki, tak. To zdecydowany plus ciąży:) Ograniczenia finansowe przy urządzaniu mieszkania, skad ja to znam:) My też kupujemy co miesiąc-2 miesiace coś do domu.Np. teraz kuoimy karnisz do dużego pokoju, to mam nadzeiję, ze przed świętami będę juz mieć franki w duzym pokoju. Pokój dziecinny urzadzimy chyba za 2 lata, jak młodsze wyjdzie z łóżeczka. Na urzadzenie komletne od razu nie ma kasy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tak całkiem nowe :) w tym mieszkaniu kiedys mieszkali rodzice mojego męża a teraz my (od 3 lat) no ale wymienilismy okna , podłoge w pokoju jednym jak do tej pory i w kuchni no bo generalny remont robilismy, zostala nam jeszcze lazienka, kibel i pokoj do generalki a dwa pozostale tylko trzeba dopiescic mebelkami ( no w sypialni ewentualnie polozyc panele lub odnowic parkiet) a jak narazie splacamy mieszkanie wiec troche to bedzie musiało niestety poczekac. dobrze ze mam tate stolarza to nam pomaga przy remontach i nie musimy na fachowcow kasy wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, to ile Wy macie pokoi, bo się pogubłam. Tata-stolarz, macie farta:) Teraz znaleźć dobrego fachmana graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy pokoje :) ciesze sie z tego bo to w zasadzie idealnie .. w razie czego jeden mozna jeszcze przedzielic na dwa mautkie pokoiczki. to prawda ze teraz siła fachowa to skarb. Tato obiecal mi zrobic jakies szafeczki na rzeczy dla dziecka wiec tym juz sie nie martwie . a ja wlasnie skrecam ta komodke com ją wczoraj zakupiła . i zaraz sie za malowanko zabieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej rzeczywiscie super jak tata stolarz,zrobi Ci orginalne mebelki dla dzieciatka:)Pochwal sie komodka Miniu-masz zdjęcia?? Hmm co do fachowców😠Nam niby dom remontowal maz mojej cioci ze swoja ekipa i tez myslelismy,ze wszystko bedzie ok,a tu nie :( Takie nerwy mamy z mezem ,bo drzwi do łazienki sa zle wstawione .Panele w salonie i pokoju dzieciecym tez zle,niby była wylewka samopoziomujaca ale i tak w 2 miejscach panele sie ruszja maja tak jakby powietrze pod spodem eh szkoda gadac.Oczywiscie Oni by Nam to poprwili,ale wiąże sie to z tym,ze pól podłogi musieliby zrywac,a ja mam narazie dosc remontów.No i nie założyli Nam jako takiej wentylacji,co wiaze sie z tym,ze bedziemy w kuchni zakładac.Tylko nie wiadomo czy jeszcze w tym roku ,bo kominiarze maja terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu cos kafe szfankuje... a tak mi sie przypomniało apropo firanek .. w carefurze kiedys kupiłam sobie przescieradlo na łózko o wymiarach 140*200 ( 2 szt) niestety okazalo sie za male bo potrzebuje conajmniej 160*220 i powiesilam sobie je zamiast firanek czy tez zasłon a kosztowaly tylko 12 zł za sztuke :) to na sofie to tez przescieradło (niestety tez za małe) Dobrze jest miec fachowcow w rodzinie wlasnie siostra mi pisze ze pokrowce na fotele i poduszki mi uszyła , pochwale sie jak tylko mi przywiezie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do urzadzania mieszkanka to wiadomo,zeby je na urzadzic na tip top trzeba bardzooo duzzo kasy.:( Ja tez raz na miesiac sobie cos kupie a to jakies kieliszki a to serwetki mała rzecz a tak cieszy.Powiem wam ,ze odkad jestem na swoim a nie u mamy to np.zamiast bluzki wole sobie kupić np.własnie cos do domku:D U Nas teraz problemem jest ocieplenie domu,ale niestety w tym roku nie damy rady z wiadomych wzgledów.Ale na przyszły rok niestety chociaz dwie sciany trzeba,a koszty sa nieziemskie niestety.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×