Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

ha ha ha dzisiaj pierwsza:) Dziewczynki zebym nie zapomniala niech kazda mi przesle po 3 zdjecia jedno zaraz po wyjsciu ze szpitala, drugie na miesiac, trzecie na 2 miesiace i 4 na 3 miesiace. Zrobie cos fajnego i Wam wysle bedzie fajna pamiatka oki?? to czekam czyli razem 4 zdjecia beda. Aha i jeszcze kazda w mailu niech poda date urodzenia, wage, cm i godzinke oki bo nie chce mi sie szukac gdzies w tych wczesniejszych stronach, ciekawe czy wam sie spodoba moja niespodzianka:) Zaraz wam wysle zdjecia bo wczoraj cos mi poczta szwankowala i nie moglam wyslac. A pozatym u mnie taki skawr dzisiaj juz od samego rana :( jejku juz nie wiem co robic czy na dzalke czy gdzies nad wode jechac hmm poczekam az maz wstanie to co wymyslimy. Czyli widze ze jak narazie moja Natalk jest najmniej absorbujaca. Grezczniutke mam dziecko (tfu tfu tfu tfu) zeby sie nie odmienilo ale ona dziewczyny wogole nie placze powanie moze ze dwa razy miaknela jak do tej pory, ale za to gadula z niej ze ho ho. spi teraz od 21.00 do 7.30 wiec wyspana za wszytkie czasy jestem:) oby tak dalej!!!! EMILKO---juz nie karmisz cyckiem?? bo nie doczytalam KIWI,MINIU---ile razy dziennie wasze maluszki jedza bo ja daje bebilon i tu jest napisane ze 6 karmien po 120ml dzieci w 3 i 4 miesiacu a moja Natalka nie powiem zawsze wypija 120ml ale je tylko 5 razy bo to jedno karmienie w nocy przesypia wiec je 5 razy po 120ml ale zawsze wypija 120 zadko kiedy zostawia a jak to jest u Was?? ASIU---fotki super widze ze sie plazujecie z mezem i dzieciakami fajna rodzinka:) a Marcin na jednym zdjeciu z Toba taki zawadiaka maly:) heheh super ANIU---jak tam paluszek Mikolajka?? Mam nadzieje ze wszytko jest w porzadeczku?? jejku wiesz jak napisalas o tym urzadleniu to tak sie boje o Natalke bo przeciez duzo spedzamy czasu na dworzu a wystarzcy moment jeku oby to sie juz nigdy wiecej nie przytrafilo!!!! Natalaktez przechodzi z gluzenia w gaworzenie kurcze to nieswiadome mama jest super jejku juz nie moge sie doczekac az bedzie mowic mama:) super uczucie penie KIWI ASIU?? Wy cos o tym wiecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI---nie mart sie napewno Olga juz niedlugo nie bedzie sikala w nocy Asia pewnie ma racje to moze byc podloze psychiczne wiesz dzieci tez przezywaja rozne rzeczy na swoj sposob. Nie zalamuj sie glowa do goru napewno bedzie dobrze trzeba wiezyc a ja trzymam kciuki za Olge zeby jej sie udawalo w nocy nie sikac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka O Piniu no no ty pierwsza ehhehehe no dawno nie byłaś pierwsza :) Oh jaką mieliśmy noc, Olek 2,5 godziny płakał nie wiemy co mu było ale napewno to nie była kolka. Wydaje nam se że jak wróciliśmy z jarmarku mały tam sie obudził i odrazu do zabawy ze wszytskimi i jak wrćiliśmy do domu to nie chciało mu sie spać a my na siłę go do uśpienia i dał nam popis. Piniu wysłalm zdjecia nie wiem dlaczego wyszło mi ich 7 :) ale jak coś to wyrzuc któreś. Karmie przemiennie raz cycek raz butelka. Ale zaczełam podawać słoiczki, o 12 dostaje zupkę a po 16 jakiś deser i do tego soczki. Kiwi tak nadal jestem na diecie, boję sie coś wprowadzić bo jak Olek ma dostać kolki to ja dziękuję on robi sie coraz cięższy i niekiedy nie mam siły go nosić na rękach, tylko troszkę poprzytulam ponoszę ale najczęsicej to leży sobie w łóżeczku i gaworzy dzień cały :) A mnie dzis obudziła ulewa jhejku ale ulga odrazu do tej pory leje i jest cudowne powietrze. leciałąm jak głupia na balkon uratować suche pranie coś mi się udało ale troszke jest mokre, dojdzie mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej jak tu gwarno od rana i Pinia sie odnalazła :) Asiu jejku ale ten Twoj Marcin urósł ,kurcze kawal chłopa z niego a Lilka cudna i te jej lekko skośne oczy :) A Ty wygladasz przy nich jak siostra starsza :) No i wielkie gratulacje dla Lilki he he postepy ,postępy Kiwi kochana nie martw sie na zapas- Pini Natalka tez przesypiała w tym wieku 12 godzin wiec nie masz powodow do zmartwien , Naprawde czeste sa takie zaburzenia napiecia a pewnie wiele z nich nie zostaje nawet przez lekarzy zauwazone - Mnie sie wydaje ze mój Borysek tez moze miec bo wlasnie robi z siebie czesto rogalika , przy nastepnej wizycie musze na to lekarce zwrocic uwage A jesli chodzi o Olge - kurcze moze to rzeczywiscie bariera psychiczna - albo nie potrafi sie wybudzic Kiwi no i ja tez jestem zdania ze testy alergiczne w tym wieku nie maja sensu - przecież za dwa miesiace moze mu sie to zmienic a poza tym ona chciała zrobic testy na wszystko czyli na kurz , rostocza, itp itd :O a to miała byc tylko konsultacja - I jeszcze sie oburzyła ,jak jej powiedzialam ze wg mnie takie testy sa bezzasadne - bo przeciez, nie ja, a ona jest lekarzem :O porazka A wywiadu dokladnego nie zrobila i nawet badac małego nie chciala :O Pinia jejku ale Natalka ma OGROMNE oczy - jak dwa spodki :D Fajnie masz ze taka grzeczniutka Tylko ciekwe po kim ;) :P?? A jesli chodzi o jedzenie to sie nie martw - skoro Natalka nie potrzebuje jesc wiecej to nie musi - To co pisza na opakowaniu to jest srednia wiec nie trzeba jej sie dokladnie trzymac - Np mój Borys ostatnio zjada 6 posilków ale po 90 a niekiedy po 60 ml :( i mam nadzijee ze to przez upały - ale skoro nie jest glodny to zmuszac go nie bede :) A dziewczyny podajecie dzieciom zelazo?? Borysowi wyszła mała anemia podobno normalna w tym wieku ale pasuje mi jakis preparat zakupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PInia znalazłam dla Ciebie :D ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36---------EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA MIKOLAJ---------22.04.08-----3640----- 56 cm------------40--------ANNAM LENKA-----------01.05.08------2950------55 cm------------42--------KIWI BORYS----------16.05.08-------3350----- 60 cm------------40--------MINI55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu dzieciaczki fajne, Faktycznie mały ma lekką nadwagę brzusio mu odstaje ale są wakacje zgubi :) Twojej córci oczki są rewelacyjne, kurcza ale po kim ??? Piniu jesteś śliczna, mój mąż mówi że jesteś bardzo fotogeniczna i że by Ciebie zaprosił na kawke jak by nie był ze mną :) hehehheh a Natalka jest już duża :) ładnie trzyma buteleczkę :) Olek ma taką samą tylko że dużą :) hehehhe Olek padł 3 godziny zabawy i marudzenia. Teraz śpi mam andzieje że pośpi z godzinkę my z mężem zabieramy sie do porządków dommowych a potem jarmark i galeria bałtycka (takie centrum handlowe) poszukiwań spodni część dalsza. Piniu nie mogę się doczekać niespodzianki. A gzie reszta dziewczyn napewno jeszcze smacznie śpią:) hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA PINIU WSZYTSKIEGO NAJLEPSZEGO!!! OJ MAŁOTACIE TY :)HIHIHIHIHI ODEZWAŁA SIĘ O ROK STARSZA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini nie wiem po kim te moje dzieci takie chinczyki sa bo marcin tez mial takie skosne oczy jak byl maly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena33
Emiliak-to twoj maz sprzata dom razem z toba???hihihihihiih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity, Lena spała dziś od 20.30 do 10.30. 14h bez pobudki. Zaczynam sie martwić, czy tak moze byc .Fakt, że u nas z rana pogoda neiciekawa, lało strasznei do 11. PINIU, u nas wychodzi z 5 głównych karmień srednio po 120 ml. Ja nie mam kiedy wcisnąć przepisowych 6 po 120ml, bo Lena długo śpi w nocy. Może dlatego w dzień częśto chce jeść, bo je częściej niż 3 h. ASIU, a Marcin na pewno ma nadwagę? Bo Olka podobnej grubości i też myslałam, ze ma nadwagę, ale w przychodni stwierdzono, że nadwagi ne ma i waga odpoweidnai do wzrostu. A ile waży i wzrostu ma Marcin? Dziś spóźnilam sie z wysadzeniem o 1 i mała podlała łóżko. Ale potem do rana suchutko. Też ma bardzom ocny sen. edwo ją zwlekam do kibelka, a lekka to moja córcia nie jest. EMILKO, może Olek z nadmiaru wrażen tak płakał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi bo po moim marcinie tak bardzo nie widac wagi bo on jest taki ubity... wazy uwaga!!! 30kg... a wzrostu ma 124cm... troszke go musze odchudzic... tak z 2 kilo chociaz... moj marcin chyba ma kosci ciezkie dlatego taki ciezki bo tak typowo otyly to on nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, to podobnei jak Olka, też ubita i mocne kości. 23kg przy 113 cm. I to nie jest nadwaga. PINIU, Natusia śliczna. I jak wysoko unosi główkę. A TY super wygladasz. Normalnie rewelacja:) Przed chwila probowałam położyć Lenie na bruszku. Ryk straszny, nei chce leżeć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, ja nie podaję osobno żelaza, jest w mleku modyfikowanym. A Boryskowi lekarz zalecił? Bo moze przy anemii to trzeba, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi moze masz racje... we wrzesniu bede na szczepieniu z mala to zapytam moja lekarke... ona mojego marcina bardzo lubi to napewno mi cos dobrego doradzi... moze ja faktycznie przesadzam... bo wiesz jak to jest jak ide z malym na plac zabaw to wszyscy marcina rowiesnicy sa tacy jacys malutcy... nie dosc ze niscy to i duzo szczuplejsi... jakos tak na tle rowiesnikow to marcin jest za gruby ale tez nie wzielam pod uwage tego ze on jest i zawsze byl bardzo duzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, identycznie Olga. Zawsze najwększa. Ludzie tylko oczy otwierają ze zdziwienia, jak sie dowiadują ile ona ma lat. Zawsze na 97 centylu ze wzrostem i wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja tez mam w mleku ale lekarka mówiła ze przy anemi podaje sie zelazo - zreszta jeszcze dopytam sie pediatry - moze wybiore sie do niej w nastepnym tygodniu A u nas parno - chyba bedzie padac - mam tylko nadzieje ze burz strasznych nie bedzie - bo boje sie jak cholera :P Asiu wlansie mialam Ci pisac ze Marcin na nadwage nie wyglada - zreszta jest jeszcze mlodziutki i zdąży wyrosnąc jakby mial nawet te dwa kilo za duzo -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas deszczowo dziś. Byłyśmy z Olka w Mcdonalds\'ie. Ludzi full. Tak sobie myślę, że może Lenka tak często je w dzień, bo w nocy tak długo śpi. Jakby jadła co 3h, to by normy zalecanej nie wyrobiła. Może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi - Borysek tez czasami je co 2-2,5 godzinki a czasami co 4 a nawet 5 godzin jest przerwy - dziecko je jak jest glodne i tyle ile mu potrzeba - no chyba ze nie przybiera na wadze to wtedy mozna zaczac sie martwic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALe jestem zmęczona............... Udało nam się kupić spodnie dla męża, wzieliśmy odrazu dwie pary bo z nim jeździć na zakupy to gorzej niż z kobietą :) Przyokazji kupiłam sobie bluzkę na chrzciny, ładnie w niej wyglądam i nie widać az tak bardszo brzucha. Olka też na chrzciny ubraliśmy kurcze ciuszki na chrzest są barszo drogie :) Przy okazji kupiliśmy świece i wszytskie inne bibeloty na chrzest :) no w końcu to już za 6 dni :) A chodziliśmy wszędzie raz jeszcze jarmark, potem wielka galeria Bałtycka potem podskoczyliśmy do castoramy po karnisz i wróciliśmy do domu po 18. Szybko obiadek robiłam. Olek był barszo grzeczny prawie cały czas spał. a w domu po butli już mu sie spać nie chciało i znów grymasił naszczęscie już od godziny smacznie śpi. Muszę jeszcze kupić malusieńką torebkę białą taką ala kopertówkę żeby w kościele nie łazić z wielką torbą:) Jutro jedziemy do moich rodziców na działeczkę mam nadzieje że bedzie słońce to z Olekim bedziemy siedzieć na słoneczku. dziewczyny Olekowi od czasu do czasu powieki robią się czerwone nie wiecie moze od czego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka- Borys jak sie podrappie to ma czerwone powieki :D a drapie sie jak jest spiacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis oddałam na spacerek dziecko ciotce męża - poszla z nim na ogród do drugiej ciotki ,w tym czasie przyszla burza :( Ja oczywiscie sie poryczalam bo juz mialam wizje ze sie obudzi i bedzie plakac :P na szczescie wszystko dobrze sie skonczyło - mały wrócil caly i zdrowy tylko strasznie upocony bo go wyowijały zeby przypadkiem nie zmarzł :D he he Miałam dwie godziny wolnego i zamiast z tego korzystać to obgryzalam z nerwów paznokcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu ale miałąś przeżycia:) naszczęscie nic sie nie stało. Ja jak dałam rodzicom ostatni Olka na spacer to co 30 minut dzwoniłam czy przypadkiem się nie obudził czy wszytsko wporzadku. Jestem ciekawa jak wrócę do pracy co się będzie dziać, chyba monitoring zamontuje w domu i bede w rpacy patrzeć co moi mężczyźni robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, czerwone powiekui to pewnie z podrażnienia od przecierania własnie. Spać mi sie chce, ale jeszcze zdjeć PINI nie wysłałam. Zaraz coś wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki super tylko jeszcze od Ani nie mam zdjec!!! MINIU---podaj godzine bo w tabelce nie bylo ANIU---czekam na zdjecia Aha dziewczynki jeszcze cos wymyslilam przeslijcie mi jeszcze jakies jedno zdjecie w ciazy tak juz pod koniec zeby dobrze brzuszek bylo widac:) ciekawe czy wyjdzie mi moj zamierzony cel chcialabym zeby wyszlo ladnie to czekam na zdjecia brzuszkow oki?? A ja wczoraj caly dzien na dzailce pucowalam swoj samochodzik:) teraz mam czysciutenki i powiem wam ze bardzo ulatwai mi zycie bo wszedzie sobie pojade mala pakuje w nosidelko i jade:) tylko w te upaly idzie oszalec a nie chce wlanczac klimatyzacji bo boje sie o Natalake zeby sie nie zaziebila:( bo w aucie chlodno a na dworzu skwar wydaje mi sie ze jest zamalutka na takie rzeczy jak uwazacie?? kiwi---macie w autku klime?? wlanczacie?? Oki zmykam wiec czekam na brzuszki i na zdjecia od ani i godzikne od MINI!!! to bzuiaczki:* :* papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia wyslałam Kiwi przypomnialo mi sie - dalej masz problem z laktacją?? Mnie ginka chciała przepisac jakies tabletki na zatrzymanie - wiec jak cos to moze popros swoją o takowe jak dziś Olga?? Kiedy idziesz do lekarza z Lenka?? Emilka powiem Ci ze ciocia męża brala juz kiedys Boryska na spacer ale w okolice domu - zreszta on na spacerkach spi wiec sie nawet nie martwie - ale wczoraj to zawalu serca o malo nie dostalam - a oczywiscie zadzwonic nie zadzwonilam - bo nie chcialam wyjsc na zaborcza mame :P Wczoraj wieczorkiem po kapieli jak masowalam Boryska i obcalowywałam go po brzuszku Borys zaczoł badac lapkami moją twarz - sciagał mi okulary, chwytal za nos , za wargi , za wlosy - cudownie bylo :D i juz skubaniec próbuje sie obracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu a ja wczoraj jak mala przed kapiela masowalam to mnie obkupciala... kiwi takie tabletki na zatrzymanie laktacji nazywaja sie bromergon i przepisuje to gin... ale moze jak cie piersi nie bola to olej to... ja pamietam ze po marcinie to mi sie jeszcze chyba ze 4 m-ce taka woda z cyckow lala ale piersi nie bolaly wiec nic z tym nie robilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam jeszcze napisac ze moja corka to smakoszka nie bedzie, chyba bede miala problemy zeby jej nowe rzeczy do jadlospisu dodawac... wczoraj jej chcialam dac troche soczku jablkowego takiego gerberka to zaczela nim pluc po calym mieszkaniu... a najgorsze jest to ze ona kompletnie nie umie smoka od butelki ssac... do pazdziernika musze ja nauczyc bo jak ja na studia pojde... niby to tylko co drugi weekend no ale przecierz ktos z nia bedzie musial zostac a jak nie bedzie umiala z butli jesc to mi z nia nikt nie zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY.:) NIE MAM ZA BARDZO CZASU PISAC I JAK ,BO MAŁY WISI MI PRZY CYCKU,MAZ POJECHAŁ PO MAME MOJĄ WIĘC PEWNO NIE BĘDĘ MIAŁA CZASU DZISIAJ NIC NAPISAĆ . PINIU-WYŚLĘ ZDJĘCIA WIECZORKIEM ,ALBO JUTRO Z SAMEGO RANKA,OKI? POCZEKASZ NA MNIE??:) DZIEWCZYNKI UCIEKAM,BO MAM JESZCZE DUŻO RZECZY DO ZROBIENIE NP.TIRAMISU :P PS.PINIU MY ZA KAŻDYM RAZEM JEZDZIMY PRZY WŁĄCZONEJ KLIMATYZACJI. POZA TYM DOSTAŁAM DZISIAJ RANO OKRES:(:( I JESTEM ZŁA:( TO PAPATKI,POSTARAM SIĘ ZAJRZEĆ WIECZORKIEM. POSDROWIONKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, MINI, tak, nadal mam problem z laktacją, konkretnie z praą piersią, bo tą zdecydowanie częciej karmiłam. lewa jest ok, a prawa jest obrzmiała od pokarmu, są w niej zgrubienia. Co wieczór odciągam trochę, ale z powrotem sie mleko produkuje. O Bromergonei słyszałam, tylko trochę mi żal z tego powodu wydawać stówkę na wizytę. Mój gin ostatnio tyle juz życzy. Myślalam, że może są jakieś domowe sposoby. ASIU, mi po poprzedniej ciąży leciały kropelki ponad 2 lata od zaprzestania karmienia. Nie wymagało to n0szenia wkładek, ale było widoczne, gdy miałam koszulkę na gołe ciało. Wtedy laktacja sama zanikla, bez tabletek, ale i starszą córke mniej karmiłam. PINIU, wysłałam zdjęcie brzucha. Co do klimatyzacji to tak, mamy, ale nie umiem jej włączać i co więcej, nie lubię, jak jest włączona. Denerwuje mnie, jak coś mi wieje. Wolę sobie jechać przy otwartym oknie. Ale jak wszyscy jedziemy to klima jest włączona, nic dzieciom nie jest. PINIU, a nie lepiej jechać na myjnię ręczną? U nas za 30 zł pucują cału samochód, z zewnatrz i w środku. MINIU, to Borysek już obraca się? To tylko moja Lenka jeszcze nie:( Idziemy z nią do lekarza we wtorek. Dziś położyłam ja na przewijaku i dość ładnei podniosła główkę. wygląda na to, że ma słabo wyćwiczone mięśni karku, bo za rzadko ją kładłam na brzuchu. A czy Borys w pozycji podciągania do siadu trzyma pewnei głowę? Bo Leie najpierw leci w tył, a potem już prostuje tą główkę. Olka dzis przespała noc sucha, przy wyadzeniu o 23 i 1 w nocy. Wczoraj poczytałam trochę o wysadzaniu w nocy i nie wiem, bo są sprzeczne opinei na ten temat. Jedni lekarze pisza, że wysadzanie nie jest skuteczne, innie żeby wysadzać. Mój urolog kazał wysadzać godzinę po zaśnięciu. Ja wyszadzam 1.5 h po zaśnięciu i potem o 1 w nocy, jak sama idę spać. Inaczej by zlała łóżko. ANIU, Tiramisu, pyszności. Co do okresu, to szybciutko dostałaś. U mnei na razie cisza, a czekam już z niecierpliwością:) ASIU, to masz nie lada problem z butelką. A próbowałaś juz smoczki różnych firm? Moja córka np. nie akceptuje Nuka, bo ma chyba za miękki smoczek. Za to Avent bez problemu. A herbatki Lila pije? Lena na razie pije z chęcia i herbatki, i przegotwaną wodę, czego Olka pić nie chciała tj. wodę. Zobaczymy, jak bdzie jeść słoiczki. Od września zaczynamy. ASIU, jak postępy Lilki? Jak z główką przy podciąganiu? Lenia znów dzis 13h spała. A starsze dziecię 8h:( ASIU, ile godzin w nocy śpi Marcin? Zaraz zmykamy na obiad do teściowej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×