Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

dziewczyny jestescie niezastąpione :D juz wszytsko wiem dziekuje Macie racje jesli chodzi o ten kombinezon 80 bedzie jak nic zwłaszcza ze zima tak naprawde zaczyna sie dopiero w styczniu :)a do stycznia to on jeszcze zdąży sporo urosnąc :) Kiwi wiesz ja mysle ze ten Twój schemat żywienia jest najlepszy :P tez tak własnie bedę robic A kaszki kiedy wprowadzasz u Lenki?? Emilka własnie zastanawiałam sie nad fridą i chyba bede musiała sobie na zime zakupic :D narazie zakraplam mu sprayem do noska i gilki same schodzą :D Asiu, Lilka strasznie juz poważnie wygląda taka dziewczynka sie z niej zrobiła :) Juz nie malutki bobas :P a ten sweterek cudo , rozkosznie w nim wygląda :) Aniu kochana ,schemat żywienia jest taki sam, tylko teraz zmieniło sie to ze jak karmisz piersia to powinnas miedzy 4-6 miesiacem wprowadzac gluten najlepiej w zupkach ale najlepiej dopytaj sie o to lekarza :) albo poszukaj w necie Moj syn zwariowal nie chce spac :) juz trzy godziny prawie nie spi a to dla niego nowosc - jeszcze dwa dni temu padał jak mucha po 1,5-2 godzin - och dorosleje mi Borysek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu znalazłam Ci cos takiego "Nowy schemat żywienia został opracowany na podstawie wyników przeprowadzonych badań na temat optymalnego czasu wprowadzenia glutenu do diety. Badania potwierdzają, że wcześniejsze niż zalecane do tej pory wprowadzenie do diety niemowląt niewielkich ilości produktów glutenowych zmniejsza ryzyko wystąpienia celiakii. Do tej pory produkty zawierające gluten pojawiały się w diecie w 10. miesiącu życia dziecka. Nowy schemat zaleca podawanie ich: - od 5. miesiąca (po ukończeniu 4. miesiąca życia) niemowlętom karmionym piersią lub - od 6. miesiąca (po ukończeniu 5. miesiaca życia), jeśli dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym. Inną ważną zmianą - w jadłospisie dzieci karmionych piersią - jest wcześniejsze (od 5. zamiast od 7. miesiąca) wprowadzenie posiłków uzupełniających, na przykład przecierów warzywnych, do których dodawane są produkty glutenowe w postaci kaszki glutenowej, np. kaszki manny lub innej kaszki pszennej." "Wprowadzenie produktów glutenowych do jadłospisu w okresie 5.-6. miesiąca życia ułatwia dziecku przygotowanie się do tolerancji glutenu. Karmienie piersią wspomaga proces akceptacji glutenu. Podczas karmienia piersią właściwości mleka karmiącej mamy stanowią naturalną barierę ochronną, która reguluje proces tolerancji glutenu przez organizm niemowlęcia. Jest to osłonowe działanie (tzw. protekcja) mleka matki. Osłonowa rola mleka matki dla budowania tolerancji glutenu rozpoczyna się od 5. miesiąca życia. Wcześniej (od 1. do końca 4. miesiąca) i później (czyli po ukończeniu 6. miesiąca) mleko matki nie wykazuje tak wyraźnych, ochronnych właściwości przed działaniem glutenu. Dlatego właśnie wprowadzenie posiłków z glutenem w okresie od 5. do końca 6. miesiąca życia daje najlepsze efekty. Dziecko karmione mlekiem modyfikowanym także zbuduje tolerancję na gluten, jeśli będzie on podawany w czasie i dawkach zalecanych w schemacie. Nie martw się jednak, jeśli karmisz malucha według zasad "starego" schematu. Wcześniejsze wprowadzenie glutenu nie ma wpływu na rozwój dziecka, jest po prostu jednym ze sposobów zapobiegania celiakii u tych dzieci, które są predysponowane do zachorowania na nią." "Nie należy przekraczać dawki produktów glutenowych, zalecanej w schemacie żywienia. Została ona dobrana na podstawie badań, a jej przekroczenie mogłoby spowodować wystąpienie reakcji alergicznej!" "Przedstawione zalecenia są zgodne z zasadami żywienia niemowląt opracowanymi na VI Warszawskim Forum Żywieniowym w listopadzie 2006 roku. Janusz Książyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi a co mam zrobić jak olek nie chce jeść mleka???? wypluwa smoczek jak poczuje mleko, a ja nie mam serca go przetryzmać na głodzie żeby potem wypił całą butelkę. Zastanawiałm się i może spróbuje raz jeszcze podać mu mleko bo to już w końcu miesaić czasu bedzie jak mleka nie pije. a kaszki daje mu takie bardzo rzadkie (żeby można było ciągnąć z butelki)z rana nie takie sztywne. Mój schemat żywienia: - jeśli Olek zje o 4 rano to butelkę dostaje dopiero o 8 (jeśli nie chce to i później) - w przerwie od 8 do 12 soczek pije - o 12 obiadek - 15 kaszka - koło 17 deserek - 19 kąpiel, leki i jeśli chce to butla na noc jest to w granicach albo odrazu po kąpieli albo jakąś godzinę późneij - godzina 23 - 30 ml kaszki - godzina 4 - 150ml kaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu Lilka wygląda jak mała księżniczka bardzo mis ie podobają jej oczka :) Kiwi Olga tak poważnei wygląda na zdjeciach, mam nadzieje ze sie szybko zaklimatyzuje i be dzie bawić się z innymi dziećmi w przedszkolu. My dziś robimy wypad na miasto, robiłam porządki w butach i nie mam w czym wrółcić do pracy!!!! Cholerka mam długie i wąskie stopy i ostatnio jak szukałam to rzy dni nic nie znalazłam. To będzie ciężki dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi wlasnie obejrzałam zdjecia- fajne to przedszkole ,a Olga na ostatnim zdjeciu strasznie mi Ciebie przypomina :) Emilka fakt, ja tez szukałam butów na to wesele to nic nie było - tylko ja mam problem bo nosze jakies 35-36 :P i z letnich w tej numeracji to juz chyba nie było zadnego :) no chyba ze na dziale dziecinnym :D:D:D A dziewczyny wczoraj stanełam tak z głupia na wage - 45 kg - dziecko to jednak najlepszy odchudzacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini u mnie dziecko to najlepszy pogrubiacz niestety... jeszcze ze 2-3 miesiace i sie wezme za siebie bo na razie jeszcze nie moge... no i moja lila dziekuje kafeteryjnym ciotkom za komplementa... ale powiem wam ze jak tak na nia patrze to z niej juz taka kobietka sie robi juz nie jest taki dzidziulek... a taka byla malenka... alez te dzieci nam szybko rosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu u mnie też pogrubiacz, no ale ja przed ciążą nie byłam wcale szczupła ale było mi dobrze, a teraz \"masakra\". Kolana mnie bolą i stopy, mam taki ciężar, chociaż wszyscy mówią że na 92 kilo nie wyglądam :(. Buty kupiłam, mąż mi zafundował 2 pary bo nie mogłam się zdecydować, a mi było szkoda wydac tyle kasy. No ale z myślą o jesieni, wiośnie to mi sie porzydadzą. dwie pary są takie krótkie kozaczki jeden na obcasie a drugie trochę przypominają glany. Oki ide robić obiad bo jesteśmy bardzo głodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu ja nigdy nie znałam osoby która by miała taki mały rozmiar bucików:) ja noszę 40 i mam bardzo wąską stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wysłałąm Wam zdjecia Olka na krzesełku do karmienia:) Ale duży chłopak jest z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI rzeczywiście ma małą stópkę. Moja siostra cioteczna też ma taką i ma ogromne problemy z kupieniem butów. Na własny ślub nie mogła znaleźć pantofelków, jakimś cudem jej sie udało. EMILKO, a stosujesz jakąś dietę? Ja n razie dalej jestem na diecie niełączenia i schudłam w ciągu tygodnia 1 kg. Też szukam butów na jesień. Co do mleka dla Olka, to może spróbuj zagęszczone. Bebiko ma takie. Po nim dziecko jest barsziej syte. Zapomniałam Wam powiedzieć, ze nie wytrzymałam do jutra i wczoraj dałam Lenie po raz pierwszy obiadek, ten z hippa, co przysłali, marchewka z ziemniaczkami. Nawet ładnie jadła i sie śmiała. Chyba jej smakował:) Jutro prowadzę Olkę do przedszkola .Już wyobrażam sobie jutrzejsze wycie. Moze Olka nie będzie płakać, ale trochę dzieciakow na pewno. A wiecie, ja to juz nei patrzeę na te wszystkie nowinki. Co chwila cos wymyślają, a to z odżywianiem, a to ze szczepieniami. Daję na zdrowy rozum. Gluten jak dla mnie od 10 miesiąca. Jeszcze 3 lata temu kazali wprowadzać gluten od 10 miesiąca, że niby miało to zapobiegać celiakii. Teraz zapobiegać celiakii ma podawanie glutenu od 5 miesiaca. Tak samo z mlekiem modyfikowanym. Teraz zaleca sie podawanie mleka początkowego przez pół roku od urodzenia, a nei tylko 4 miesiące. A ja już daję Bebiko 2, wedle starego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, no, Olek już bardzo duży, taki dorosły. I jak ładnei siedzi na krzesełku. Zmuenił już mu się kolor oczu na zielone? Lena wciaż man iebieskie, a ja czekam juz z niecierpliwoscią, czy bedzie miała zielone po mnie czy piwnawe po meżu. ale chyba po mnie, bo ma takei bardzo jasne niebieskie, wiec na piwne sie raczej nie zanosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi o jakie bebiko ci chodzi????? Ja podawałam bebiko 2, a teraz kupiłam dla wypróbowania smaczny sen mleko na noc. A to zagęszczone to jakie jest???? Powodzenia z prowadzeniem Olki do przedszkola moze będzie dużą dziewczynką i nie bedzie płakać. Olek dziękuje za komplement, fakt bardzo ładnie już siedzi.:) Kolor oczu tak zmienia mu sie już nie ma tak bardzo niebieskich, ja z mężem mamy takie same oczy :) kolorowe :) tzw: i trochę brązu, i trochę piwnych i zielonych i nawet jakies kropki pomarańczowe,jak i Olek bedzie miec takie oczy to będziemy rodziną ufolódków :) hehehe Odpuściłam sobe diete przez jakies 3 tyg, bo i tak nic nie chudłam. Ale od dziś wracam do diety jak karmiłam, nawet mi smakowały te rzeczy gotowane i duszone. Tylo że wprowadze kilka udogodnień. Tzw kalafior, brokuły troszkę więcej warzyw. Nic smażonego i wydymającego. Chce sie przygotować na spotkanie z dietetykiem i zobaczymy co ona mi wprowadzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) EMILKO-no z Olusia rzeczywiście juz poważny chłopczyk:) Dopisuję sie do dziewczyn ,że bardzo ładnie siedzi w krzesełku. My krzesełko kupujemy po chrzcinach,no chyba ,że Mikuń od kogoś dostanie na prezent;) Ja liczę,że kolor oczu będzie miła po mnie czyli niebieskie:),bo jak do tej pory to cały mąż;);) MINIU-dzięki za info w sprawie żywienia,hmm ja juz sama nie wiem,jak to wprowadzać,nadal będzie na piersi myslę,że do roku pociągniemy:),ale chcę włąsnie po skończonym 5mc podawać zupki ,deserki,boję sie ,żeby nie był głodny i ,żebym umiała zacząć to wszystko powoli wprowadzać. Tak sobię myślę,że rano będzie cyc ,potem zupka,deserek ,cyc na kolację tylko nie wiem czy jak karmię piersia to też się wprowadza kaszki,? KIWI-dobrze piszesz,ze nie trzymasz sie \'\'literatury\'\'moja mama mi to właśnie powtarza cały czas,żeby wszystko zacząć wprowadzać z rozsądkiem ,a nie książkowo,bo 28 lat temu nie było żadnych takich nowinek i Ona jakoś wyzywiła i wychowała 2 córy :)hehhe. No zobaczę jak to będzie,juz i tak dałam Mikusiowi na spróbowanie jabłuszka ze słoiczka,ale cos nie za bardzo chciał to jeść:Dza jakiś czas dam mu marcheweczki:) Powodzenia dzisiaj w przedszkolu z Olgą. My wczoraj po południu bylismy na lodach na mieście ,apotem pojechalismy prosic na chrzestnego kuzyna Szymka mojego,oczywiście się zgodził:) PINIU??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butów na jesień to tez szukam,ale nic specjalnego mi się nie rzuca w oczy,poza tym muszę cos kupić na chrzciny ,ale jak człowiek czegos potrzebuje to nic nie może znależć interesujacego:(no nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Kiwi jak Olga dzis?? straszliwie jestem ciekawa :) Jesli chodzi o żywienie to owszem, nie ma co sztywnie trzymac sie reguł jednak moim zdaniem medycyna ( a zywienie jednak troche pod to podlega) to nauka żywa ktora sie zmienia trzeba isc z postepem . Skoro lekarze na podstawie ostatnich badan stwierdzili ze wprowadzanie glutenu po 10 miesiacu jednak nie chroni a powoduje wiecej uczulen to moze warto isc za ich rada i wprowadzic wczesniej - :) Kiwi a jak z tym bebikiem robiłaś ?? od razu nowe czy stopniowo wprowadzałas mieszając?? Aniu, ja tak mysle ze mozesz robic z tym jedzonkiem tak jak Kiwi czyli zamiast jednego posilku w ciagu dnia dac zupke + deserek :) jak juz sprawdzisz czy go co nie uczula :) a jak masz zamiar karmic piersia to ja bym z kaszki na razie nie wprowadzała , dopiero po 6 miesiacu ewentualnie jak juz mu mleczko nie bedzie wystarczac :D ale moze Ci dziewczyny jeszcze co doradza bo mamy przeciez doswiadczone mamusie :) Emilka Olek juz slicznie siedzi :) i jaki duuuuzy chłopak z niego A jakie ma włoski juz długie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz dzis w nocy wrocil i tyle go widzialam co rano bo do pracy poszedl i wroci dopiero poznym wieczorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde wstawilam zupe a ziemniakow nie ma!!! kazalam mezowi kupic a on zapomnial... bylam swiecie przekonana ze kupi i wstawilam i bedzie zupa bez ziemniakow kurcze... bede ja na 2 tury robic dzis ja ugotuje a jutro dozuce ziemniaki... dobrze ze jeszcze leczo mam to mam co na obiad zjesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja połozyłam Borysa na macie a ten hyc i na brzuszku juz lezy :Pza chwilke hyc i na pleckach :D kochany mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przepraszam ze sie nie odzywalam ale maz mial urlop i non stop gdzies i gdzies wiec jakos nie bylo czasu a jak odpalilam kompa to tylko sprawdzenie i juz! Jestem pod wrazeniem Olusia siedzacego slicznie w krzeselaeczku!!! Natalak tez juz siada ale sie chwieje. Pozatym Olga w przedszkolu super slicznie i widac ze sie zaklimatyzowala. Asiu Lilka jaka juz duza dziewczynka wydaje sie duzo starsza od Natusi a tu taka mala roznica:) Pozatym to juz wszytko przygotowane do chrztu. Fotograf, kamerzysta, lokal (menu) oraz ubranko natusia bedzie miala suknie dla mnie sliczna:) dzisiaj bylam u kolezanki w belchatowie i normalnie byla oczarowana natalak bylam caly dzien i natalak z rak jej nie schodzila jejku ale ja wynosila wycalowala itd... bede juz sie odzywac az wrocil do pracy! a dzisiaj jjuz mowie dobranoc na bobasach i Naszej Klasie nowe fotki jak ktoras jeszcze nie ma mnie na Naszej Klasie to podaje dane: Paulinka Krawczyk miejscowosc Tomaszów Mazowiecki buziaczki:****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dzis było... Zaprowadziłam Olke do przedszkola. Przedszkolanka stała w drzwiach zamkniętych na klucz i wpuszczała tylko dzieci. Dziecko wchodzilo i z powrotem drzwi na klucz, bo jeden chłopiec strasznie chcial uciekac. Ola podobno trochę płakała. Na lezakowaniu spała, co mnei zdziwilo. Wyszła z przedszkola taka otumaniona i powoli sie rozkręcała. Teraz jeszce nie chce spac, bo dzis dużo spała w dzień, pewnie odreagowywała. Na razie w przedszkolu jej sie podoba, zobaczymy jak dalej. PINIU, no w koncu jesteś. Kiedy macie chcrzest, bo zapomniałam? EMILKO, to Bebiko R i GR, z dodatkiem kleiku. http://www.nutricia.com.pl/produkty_marki.php?brand=BEBIKO&id=16 http://www.nutricia.com.pl/produkty_marki.php?brand=BEBIKO&id=15 ASIU< fajnie, że maż wrócił. Co do zup, tp ja kiedyś gotowałam pomidorową bez warzyw. DodałaM DO SMAKU KOSTKĘ ROSOLOWĄ I JAKOŚ BYŁA NAWET ZJADLIWA. Bym zapomniała: okres dzis dostałam. Równo 4 miesiace po porodzie1 Lenia dziś 4 miechy skonczyła, taka juz duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Pinia witaj :) niedobruch z Ciebie straszny ze sie nic nie odzywalaś :P Jak Natalki ząbki?? Ciekawa jestem bo mówiłas ze juz jej idą a zastanawiam sie jak to rozpoznałas ?? Kiwi to niezły horror z tym kluczem :O Dobrze ze Olga była taka dzelna Borysek ostatnimi czasy zrobił sie przecudowny - cwiczy przewroty, siadanie , smiech w głos i zabawe grzechotkami :D a dzis sam slicznie mi zasnoł z mała pomoca karuzeli i smoka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miąłam dziś ciężką noc, przyjechał do nas mąż kuzynki bo ma szkolenie w Gdańsku i zatrzymał się u nas, był o 1 w nocy no to musieliśmy mu wszystko pokazać gdzie co ma, oczywiście jak dojechać na szkolenie i jak z niego wrócić. i na pecha wielkiego Olek się obudził chociaż cicho rozmawialisy. Synalek myślał że to już dziń i zaczoł wariować do godziny 3:30 i dopiero wtedy zasnoł i spaliśmy do 8. Mówię Wam jaka jestem zmęczona, nic mi sie neichce a i do tego wszytskiego Głowa mnie koszmarnie boli. Piniu trzymam kciuki żeby wsztsko sie udało no i oczywiscie przesyłaj zdjęc ia. Kiwi u nas w przedszkolu (jak ja chodziłam) to także drzwi były zamykane na klucz bo były takie dzieci co wychodziły z przedszlkola. tak wiec pomyśl sobie że 23 lata temu też coś takiego było wiec nie przejmuj sie. Ola napewno bedzie zadowolona. Miniu Borysek już duży chłopiec przewroty siadanie :) Olek od jakiś dwóch tyg zaczoł robić takie brrrrr i przy tym wydobywa sie z jego ust ogromnie ilości śliny. Dziś w Gdańsku Leje, rodzice mają przyjechać i przywieść mi śledzi, dorsza i flądry z kutra wiec dziś na kolacje bedziemy zajadać się świeżymi rybkami, część sobie zamroże bedzie na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka do mnie w sobote a własciwie w niedziele o 4 nad ranem brat przyjechał na szczescie Malizna sie nie obudziła :D A on jak nawet sie przebudzi w nocy to nawet ladnie potem zasypia ,gorzej jest nad ranem jak juz świta :D A rybki powiadasz;).. Ja nie potrafie z tym produktem zrobic nic zjadliwego :P Borys mnie dzis znów zaskoczył spi juz ponad godzine a zazwyczaj spi 45 minut max - albo sie straszliwie zmeczył ,bo cwiczył rano przewroty na brzuszek albo pogoda tak na niego dziwnie podziałała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka to co bedzie z Olkiem jak wrózcisz do pracy?? Kto bedzie sie nim opiekował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu mój mąż idzie na wychowawcze na 4 miesiace a od lutego moi rodzice idą na emerytury tak wiec do 3 lat bedzie mieć opiekę. Ja muszę wracąć do pracy jest to zwiazane tylko z pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam:) No,no MINIU-to masz juz małego spryciarza w domku:)fajnie ,że opanował już tą \'\'sztuczkę\'\' KIWI-i jak Olga dzisiaj też z zapałem poszła do przedszkola?:) Pewnie tak:) EMILCIO-ja uwielbiam ryby,jak teściowie byli teraz nad morzem to przywieżli Nam łososi wędzonego:)pychotka:) Czy ja juz pisałam,że zazdroszczę Ci ,że mieszkasz nad mozem?;):D My dzisiaj jedziemy na obiadek do babci ,potem skoczymy na miasto rozejrzeć się za ubrankiem dla Mikołajka na chrzest,może dla siebie uda mi się tez coś znależć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Aniu pisałaś już że zazdrościsz, mi to obojętne w te wakacje byłam tylko raz na plaży i wcale to nie było miło. Ful ludzi, nie było gdzie koca położyć, a jak Olek płakał to wszyscy sie gapili. Dziś na kolacyjkę zjemy flądry. Mam tez filety z dorsza ale je zamroże żeby później jeszcze jeść takei pyszności. Co do ubranek na chrzest idźcie do dewocjonalnego sklepu tam jest tego pełno. przy okazji pamiętajcie o świecy, strojniku, szatce. Moi rodzice przyjechali i zabrali Olka na spacer wiec ja odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item426376362_kombinezon_9_12_miesiecy_rozowy.html http://www.allegro.pl/item425880845_sliczny_kozuszek_na_zime_9_12_m_ideal_bcm.html kupilam takei malej na zime... co myslicie??? mnie sie podoba... slodziutkie... zwlaszcza kozuszek... jeszcze tylko do tego kozuszka kupie takie spodnie ocieplane na szelki i juz bede miala spokoj z odzieniem na zime dla malej... a dla malego to mam kurtke z zeszlego roku tylko chyba bede musiala nowe spodnie kupic bo te co mam to juz chyba za male... bede musiala mu przymierzyc... no i chyba buty beda dobre bo w zeszla zime bralam numer wieksze a jemu noga wcale nie urosla... a szkoda by bylo jakby byly za male bo dalam za nie kupe kasy a zimy nie bylo praktycznie i cala zime w adidasach przechodzil i sa w zasadzie wogole nie zniszczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU-super ubranka ,prześliczne i za śmieszną cenę udało Ci się kupić:) My ubranka na chrzest nie kupiliśmy ,jedynie szatkę i świecę z okapnikiem i ozdobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×