Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość angelika.mona

Czy mogę mojemu psu dać obciąć uszy?

Polecane posty

Gość angelika.mona

Mam pytanie, mam doga i chcialabym mu obciac uszy zeby mial bardziej rasowy wyglad.Ale slyszalam ze to zakazane. Jego mama ma obciete uszy i taki pies mi sie podoba. Wie ktos cos na ten temat? Czy to faktycznie zakazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaro i spermisto
jest zakazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że ten wątek idealnie nadawał się do działu: Praca (dam/szukam), własna firma, CV i rekrutacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w imie bycia atrkacyjną i bardziej rasową dałabyś sobie obciąć uszy? tak ty autorko! sama sobie najpierw obetnij a potem spytaj sie swojego psa czy rasowo wygladasz, boze co za głupota! jesli cchcesz okaleczac zwierzeta to znaczy ze nie jestes odpowiednia osoba zeby je posiadać i sie nimi opiekować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankarra
Dlaczego ogon i uszy są takie ważne? W psim języku ciała emocje wyrażane są przez drobne niuanse ustawienia uszu i ogona, postawy ciała, kontakt wzrokowy, stroszenie sierści i mimikę. Długa sierść pekińczyka, sfałdowana skóra shar pei czy kształt czaszki mopsa wykluczają jakiekolwiek zróżnicowanie wyrazu pyska, co jest poważną przeszkodą w komunikacji z tymi rasami i sprawia, że odgadnięcie ich nastroju jest poważnie utrudnione. Mops będzie jeszcze bardziej upośledzony, jeśli jego właściciele przytną jego normalnie obwisłe uszy do połowy, tak aby sterczały do góry. W procesie udomowienia, u niektórych psów spontanicznie pojawiły się oklapnięte uszy, tak samo, jak stało się to w przypadku udomowionych lisów na Syberii (Patrz strony 13–15). Zwisającymi uszami poruszają dokładnie te same mięśnie, które poruszają uszami sterczącymi, a ich kształt w niewielkim zaledwie stopniu wpływa na mowę uszu. Jeśli jednak uszy takie zostaną przycięte, będą sterczały nieruchomo, co zredukuje ich funkcję sygnalizacyjną do zera. W Wielkiej Brytanii praktyka ta została prawnie zabroniona, ale w wielu innych krajach właściciele rutynowo przycinają uszy psom niektórych ras, na przykład bokserom i dobermanom. „Ogony, jak wszyscy wiemy, są czułym, niesamowitym nośnikiem informacji, ale kiedy poznałem mojego obecnego psa nie byłem przygotowany na to, jak złożonym organem są psie uszy. Uszy Sashy to coś godnego uwagi. Uszami potrafi wyrazić równie dużo, co człowiek ustami.” Oprócz przycinania uszu, właściciele obcinają również ogony psom ponad pięćdziesięciu ras, a nieszczęśliwcy, jak boksery i dobermany pozbawiani są zarówno części uszu, jak i ogonów. Oprócz tego, że ogon pełni ważną rolę w komunikowaniu się, jest również istotny dla utrzymania równowagi, zwłaszcza u dużych psów. Pełni funkcję przeciwwagi, gdy pies bierze ostry zakręt lub zawraca w miejscu jak trąba powietrzna, a także działa jak drążek linoskoczka, gdy pies idzie po wąskim murku lub przechadza się ścieżką nad urwiskiem. Niektórzy spośród tych, którzy przycinają psom ogony twierdzą, że nie sprawia to szczeniętom bólu, ponieważ nie skomlą podczas obcinania ogona, a dopiero potem. Opóźnienie to wynika jednak z faktu, że transmisja bólu u noworodków jest sześćdziesięciokrotnie wolniejsza niż u dorosłych. Cytując brytyjskiego weterynarza i autora książek Bruce'a Fogle'a: „Boli to tak, jak ludzkiego noworodka bolałoby ukręcenie najmniejszego z palców bez znieczulenia.” Przycinanie ogona jest również przyczyną problemów zdrowotnych w dalszym życiu psa. Ponownie cytując Bruce'a Fogle'a: „Szczególnie boksery pozbawione ogonów znacznie częściej cierpią na bóle grzbietu, niż te posiadające ogony. Ogon jest zbudowany tak, aby kołysał się w odpowiednim, zdrowym rytmie. Szybkie ruchy kikuta powodują w dolnej części grzbietu nadmierne napięcie, które wywołuje stan zapalny i w efekcie zmiany artretyczne w obrębie kręgosłupa.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zfczsfc
głupim człowiekiem jesteś, tyle Ci powiem pies Cie kocha mimo wszystko nawet jeśli nos masz garbaty a uszy odstające krzywe niedomyte zęby i zeza a Ty mu się odpłacasz w ten sposób, biedny psiak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zfczsfc
POZA TYM CO TY KURWA ROBISZ NA FORUM O PRACY!!!!?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jest to zakazane, ale widzę ostatnio obcinanie ogonów / uszu jest bardzo źle widziane. Na każdym spacerze będą patrzeć na Ciebie jak na zbrodniarza :) takie mamy chore czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręce opadają..........
Jest zakazane prawem!!!!!!!!!!!! Poza tym psa pewnie kupiłaś w pseudohodowli i nie ma rodowodu, czyli nie jest rasowy, a chcesz mu jeszcze uszy obcinać... gdybyś posiadała rasowego naprawdę, a nie podobnego do doga, to byś głupot nie pisała, bo byś wiedziała, że na żaden ring wystawowy byś nie weszła z psem urodzonym w Polsce i z obciętymi uszami. Obetnij se cycki, to przecież wcale nie boli i będziesz wyglądała jak rasowy facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo brawo
lol, popieram. Swietny komentarz! Nareszcie zyjemy w czasach gdzie wiekszosc nie traktuje zwierzat jak przedmiot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tricepsus
ja widze ze tu sami ludzie z animalsu sie wypowiadaja! ta dziewczyna zadala proste pytanie a wy jezdzicie poniej jak po szmacie!!! to wy jestescie chozy!!!!!!!! andzelika.mona odp. na twoje pytanie tak jest to zabronione w polsce, ale jest tez do zrobienia ( o psa nie masz sie co martwic bo piesek podczas takiego zabiegu smacznie sobie spi( narkoza)) jezeli zeczywiscie uwazasz ze twoja psinka tego potrzebuje to zapytaj jakiegos wlasciciela psa kyuryma obciete uszy( ale proponuje nietwozyc tego typu forow poniewarz czesto sie zdarza ze wypowiadaja sie na nim osoby niezorietowane lub przeciwne0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prażynka_87
ja bym ci obcięła......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×