Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gogolewski jan

jakie ciasto bez pieczenia

Polecane posty

Gość gogolewski jan

podajcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _panna z Wołomina
bez pieczenia to można zrobić na zimno deser z galaretek i jogurtów lub serków danio. na jedną warstwę potrzeba 3 serki lub małe jogurty danio i 1 galaretkę rozpuszczoną w 1 szklance wody. ilość warstw dowolna, można je wylewać do miski lub do tortownicy. wykonanie: serki lub jogurty mieszasz i wlewasz do nich tężęjącą już galaretkę i mieszasz dokładanie trzepaczką-rózgą. Po zastygnięciu jednej warstwy możesz wlać następną itd. Na wierzch ułożyć np ananas lub brzoskwinie z puszki i zalać to 1 galaretka rozpuszczoną w 1 szkl wody. Pyszne ciasto "Salceson" piecze się je bardzo prosto Potrzebujesz: 6 jaj, 3 szkl mąki, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 1,5 szkl cukru, 1 cukier waniliowy, 3 łyżki kakao, 2 łyżeczki cynamonu, 1,5 szkl oleju, 1 kg jabłek pokrojonych w kostkę (mogą być też śliwki lub gruszki lub ananas z puszki :)) Do dzieła: W dużej misce miksujesz olej z cukrem i cukrem waniliowym aż się cukier ładnie rozpuścić zacznie, dodawaj po 1 jajku, miksujesz dalej, dodajesz po trochu mąkę wymieszaną z proszkiem, cynamonem, kakao, gdyby masa była bardzo gęsta i nie dała się miksowac można dolać parę łyżek zimnej wody. Dodajesz owoce i mieszasz łyżką dokładnie aby się połączyły z masą. Najlepiej piec w blasze teflonowej wyłożonej papierem do pieczenia. temperatura 180 stopni czas około godziny (można zaglądać do piekarnika by kontrolować czy wierzch się nie przypala) Sprawdź czy ciasto się upiekło wbijając np patyczek drewaniany, jeśli suchy i nie oblepiony ciastem to można wyłączyć piekarnik Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _misia misiu mi się miś
Dzięki panna za przepisy aż mi smaku narobiłaś i muszę spróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _jolka
rewelacja to ciasto salceson! wiem bo jadłam je kilka dni temu u koleżanki i chyba spróbuję je upiec choć nie mam talentu do ciast :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie Janie
Polecam: 1) zakupić potrójny spód biszkoptowy 2) rozpuścić w garnku 1/2 kostki margaryny, dodać 1/2 szkl. cukru, rozmieszać i dodać 1/2 kg twarożku mielonego oraz 2 całe jajka, pół paczki cukru waniliowego.Znów dokładnie wymieszać. Oczywiście ta masa gotuje się cały czas na maleńkim ogieńku :) 3) Do 1/4 szkl. zimnego mleka dodać 1 czubatą dużą łyżkę mąki ziemniaczanej. Dokładnie wymieszać. 4) Wlać mleko z tą mąką do gotującej się masy z sera (uwaga, masa serowa musi się zagotować 2 razy: 1 raz przed dodaniem mleka z mąką, 2 raz po dodaniu mleka z mąką) dokładnie i szybko mieszając. 5) Pogotować jeszcze momencik (cały czas mieszając), masa zgęstnieje i zacznie robić puf, puf (jak budyń) :) Wtedy zdjąć garnek z ognia, masą zalać jeden z trzech spodów i przykryć drugim, lekko przyciskając. Posypać cukrem pudrem zmieszanym z kakao. Można też zalać polewą czekoladową i posypać wiórkami kokosowymi, jak ktoś lubi. 6) Całość do lodówki. Do spożycia po kilku godzinach. Został nam jeden spód biszkoptowy. Do worka foliowego z nim i do szafki. Do czasu, dopóki nie zjemy sernika i nie zachce nam się znów ciasta. Wtedy: 1) Robimy 2 czerwone galaretki, wg przepisu na opakowaniu. Różnica jest w ilości wody - zawsze połowę z tej zalecanej. Studzimy i czekamy jak zacznie gęstnieć. 2) Wtedy szybko do wysokiego garnka nalewamy jedną puszkę mleka skondensowanego nie słodzonego. Zimne, z lodówki!!! 3) Do mleka wlewamy stopniowo tę tężejącą galaretkę cały czas dokładnie ubijając mikserem. Akcja trwa ok. 5-7 min. 4) Wyciągamy spód biszkoptowy z woreczka, zalewamy ubitą masą i do lodówki. 5) Otrzymujemy po 2-3 godzinach taką pyszną piankę na biszkopcie. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuję kupić sernik na zimno(np.delecta-potrzebujesz do niego 3 serki Danio i mleko)Zmieszać to z zawartościa torebki i wylać do małej foremki(najlepiej tortowej),góre wyłożyć np.malinami i zalać 2 galaretkami, po 2 godzinach stania w lodówce(przez ciasto oczywiscie) możesz jesc.Ja tak robie,jak mi sie niespodziewani goście szykuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogolewski jan
dziekuje pięknie a co powiecie o stefance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie ciasto stefanka
ale jak się go robi słyszałem że bez pieczenia na herbatnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym
ja nie znam,ale poszukaj w google,albo na forum kulinarnym,tam maja duzo przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie poszukam napiszcie tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam, ze jako dziecko mailam okazje skosztowac ciasta z kasza manna na herbatnikach, to polane chyba bylo czeklada . Moze ma ktos taki przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogolewski jan
moze dacie przepis na tą pyszną stefanke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magaa
Bardzo proste ciasto i szybciutkie do zrobienia: 1litr mleka 1szkl. cukru 1 masło 1 szkl. kaszy manny 3 łyżki kakao 1 cukier waniliowy 5-6 paczek herbatników Maslo rozpuscic na gazie w mleku wraz z kasza manna, cukrem i kakao. (Mozna kakao nie dodawac, tylko polozyc 1 warstwe i dopiero potem dac, wtedy bedzie 2 kolorowy. Albo podzielic na pol i do 1 dac budyn waniliowy a do 2 kakao) Blaszkę wyłożyć herbatnikami,na nie położyć gorącą masę,na wierzch ułożyć herbatniki polac znowu, przelozyc herbatnikami, a na gorze polewa np czekoladowa badz wiorki kokosowe lub co kto chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magaa
To jest wlasnie ta stefanka, jakby sie ktos nie zorientowal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogolewski jan
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytalinka
A czy to nie jest za duzo mleka? Bo po wlaniu do formy będzie pływało, czy to stężeje na pewno? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×