Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem za co się brać

oczekując na staż

Polecane posty

Gość nie wiem za co się brać

Staram się o staż i robię co tylko mogę, ale ani miejsce pracy ani urząd pracy nic sobie z tego nie robią i pewnie poczekam jeszcze 2 miesiące.... co najmniej. Ale co mam robić w tym czasie? Czy mogę podjąc jakąś pracę na umowe zlecenie? bo umowa o pracę skreśli mnie z listy bezrobotnych i staż nie będzie mi się należał. A na stażu cholernie mi zależy. A siedzieć 2 miechy i zastanawiać się skąd wziąć kasę to też mi się nie uśmiecha:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że możesz. Umowa - zlecenie nie jest traktowana jako praca. Swoją drogą współczuję. W moim przypadku od momentu złożenia papierów o staż, do jego rozpoczęcia minęły niecałe trzy tygodnie. Trafiłam akurat na moment, gdy wnioski były rozpatrywane. 30.01 złożyłam papiery, 08.02 mnie poinformowali, że ok., a 19.02. zaczynałam. I było super. Tobie też tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallllaa
Z tego co wiem nie mozesz miec zadnych przychodow z tytulu pracy. Dotyczy to takze umowy zlecenia i o dzielo. Radze ci sie jeszcze upewnic w UP bo jesli by tak bylo, a wyszloby to na koniec roku to zwracasz cale stazowe wraz z odsetkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem za co się brać
dziś byłam w UP i pytałam się, powiedzieli mi, że nie mogę mieć żadnej umowy bo muszę się wtedy wyrejestrować. To tak jakby kogoś kiedyś ten temat interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację. Ja kiedyś dostałam pracę na umowę - zlecenie, to też musiałam się wyrejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozesz podjac zadnej pracyw ktorej bedziesz zarejestrowana w zusie, bo stracisz prawo do stazu, ...staz maja te osoby ktore nie pracowały jeszcze wogole nigdzie.....sama nazwa wskazuje staz,,,,czyli wprowadzenie w swiat pracy jako pomocnik osoby ktora pracuje na umowe....wiem to na pewno miałam ten sam problem,.....wiec albo staz albo praca jedno trzeba wolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×