Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raaria

Przysięga Hipokratesa - nie ma w niej nic o tym, że lakarz ma pracować za darmo!

Polecane posty

Dodaję to na prosbę mojej babci: PRZYSIĘGA HIPOKRATESA Przysięgam na Apollona lekarza, na Asklepiosa, Hygieje, i Panaceje oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich na świadków, że wedle mej możności i rozeznania będę dochowywał tej przysięgi i tych zobowiązań. Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby: synów jego będę uważał za swoich braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu. Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy, Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją. Nie będę operował chorych na kamicę, pozostawiając to ludziom zawodowo stosującym ten zabieg. Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, nie po to, żeby świadomie wyrządzić krzywdę lub szkodzić w inny sposób, wolny od pożądań zmysłowych tak wobec niewiast jak i mężczyzn, wobec wolnych i niewolników. Cokolwiek bym podczas leczenia, czy poza nim, z życia ludzkiego ujrzał, czy usłyszał, czego nie należy na zewnątrz rozgłaszać, będę milczał, zachowując to w tajemnicy. Jeżeli dochowam tej przysięgi, i nie złamię jej, obym osiągnął pomyślność w życiu i popełnianiu tej sztuki, ciesząc się uznaniem ludzi po wszystkie czasy; jeżeli ją przekroczę i złamię, niech mnie los przeciwny dotknie. Babcia prosiła żeby zauwazyć, że w żadnym z punktów przysięgi nie ma nic na temat tego że lekarz ma leczyć za darmo jak twierdziło ostatnio wielu pytanych w TV (z naszym premierem na czele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tez nic ze
ma leczyc za lapówy!!!!!!!!!!111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
Ja natomiast zauwżyłem, że nie mowy o tym, aby lekarz miał leczyć za jakąkolwiek kasę !!! :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
Poprosze o źródło tego, że "że lekarz ma leczyć za darmo jak twierdziło ostatnio wielu pytanych w TV (z naszym premierem na czele)". Pilne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobrze!! Ja bym dał każdemu lekarzowi po 7 tys na łapę-tylko żeby leczyli w końcu dobrze i żeby im sie chciało!! ja po 5 latach studiow mam 3 tys na lapę a lekarz po 10,5 roku w szpitalu 1,3-2,5!! A jak ktoś mi pieprzy że lekarze są bogaci-to są ale ile muszą się na to siano napracować?? po 7 na lape ale macie leczyc dobrze i żadnej prywaty!! wszyscy do szpitali i przychodni a gabinety zamknąć! pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dziadek nie babcia Radzę przed założeniem kolejnego takiego tematu zaznajomić się z pojęciem logika. { Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy, } Czyli nic tu nie ma że \"pod warunkiem że mi zapłacą\". I daj już spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
Myrevin - zarzuć mi jakikolwiek błąd logiczny w moich wypowiedziach :) Gdybyś logicznie myslał, zauważyłbyś byś, że nie ja temat założyłem :P Do dzieła ...logiku ! :D Czeklam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pijany.. chyba to coś tłumaczy. :o :P A tak na prawdę kopiuj wklej mi się cos pokićkało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tez nic ze
najwiecej sie na siano napracuja przy wyciąganiu lap po kase od biedakow ktorzy wierza ze doktor ich uratuje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tez nic ze
to nie na prosbe babci piszesz :D....pewnie skonczylas studia medyczne i marzy ci sie kasa Podpatruj gesty i mimike starszych kolegow lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
" 22:57 Myrevin : Jestem pijany.. chyba to coś tłumaczy. " Muszę przyznać, że wytłumaczyłeś się ... logicznie :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
I jak Raario ? Podasz źródło czy mam ci kłamstwo zarzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tez nic ze
Raaria jest mlodym lekarzem a wlasciwie juz nie takim mlodym :D (wystarczy pierwsze zdanie stopki przeczytac) dala ciala z tym tematem i sie zmyla a jutro ze wstydu nick zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tam temat odpowiada, a lekarzem nie jestem i nigdy w życiu nie mam zamiaru lekarzem byc, widzę ile zarabia moja matka i ile dostała moje babcia na emeryturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ponowię pytanie, gdzie tu jest napisane że warunkiem jest otrzymanie zapłaty ? { Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy, }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
Jeśli temat Ci "odpowiada", to dlaczego się merytorycznie nie ustosunkujesz do mojej prośby o podanie choć jednego źrodła ? Czasem słucham "pudła" i jakoś nie słyszałem ani razu, aby lekarze mieli za darmo leczyć :( Chyba, że masz na myśli np. to, że płacenie lekarzowi mniej niż średnia krajowa ma zostać uznane jako "za darmo" ... Z czymś takim byłbym nawet skłonny się zgodzić, ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nazywasz w \"pudle\" podobno dzisiaj właśnie tak mówili (tak twierdzi moja babcia) ludzie których pytali gdzieś na ulicy i Pan premier. (sama nie oglądam TV żeby się nie denerwować wiec nie wiem) A jeśli chodzi o mnie to faktycznie uważam że to że lekarz zarabia poniżej średniej krajowej to skandal, nawet pracownik na budowie więcej zarobi od lekarza... Z drugiej strony chyba mało osób w Polsce zarabia powyżej średniej krajowej... A skoro lekarze się godzą na takie zarobki... sami sobie taki zawód wybrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek nie babcia
"A skoro lekarze się godzą na takie zarobki... sami sobie taki zawód wybrali..." - ja bym jedengo z drugim bym nie powiązał, nawet gdybym był Twoim "przeciwnikiem" w dsykusji. Dziwię się, że tak napisałaś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałam dodałam ten temat na prośbę mojej babci... Sama jednak uważam że na sprawę trzeba spojrzeć z dwóch stron i od strony lekarza i od strony pacjenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×