Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sylwiabbbb

na czym polega badanie USG DOPPLER??

Polecane posty

Gość sylwiabbbb

Dzisiaj moj ginekolog robił mi badanie Usg i powiedział ze brzuch jest za mały i jest za mało wód płodowych nie chciał nic wiecej powiedziec chyba zebym sie nei martwiła dał mi skierowanie na badanie USG DOPPLER i powiedził ze mam isc jak najszybciej je zrobic chciałam sie spytac na czym takie badanie polega i czy to oznacza ze cos jest z dzieckiem jestem w 30 ty ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hym, nigdy się tym nie interesowałam, ale coś mi się kojarzy, że dopplerem się przepływy mierzy. Ale czy tylko? W google niczego na ten temat nie znalazłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiabbbb
znalazlam ze sprawdza sie czy dziecko nei ma wad serca mózgu chórob tetnic i chorób maciczncyh np rak złosliwy ale nie p[isze nic pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę kilka informacji : BADANIE USG - DOPPLER Badanie to wykorzystywane jest w diagnostyce zaburzeń układu krążenia i oceny jego drożności. Podczas badania lekarz analizuje zmiany częstotliwości fali dźwiękowej odbijającej się od krwi. Zachowanie się przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych (zmiany prędkości) odzwierciedla wewnętrzny stan naczyń i podlega dokładnej analizie lekarskiej. Nowoczesny cyfrowy ultrasonograf Siemens G60S, jakim dysponują nasi lekarze umożliwia przeprowadzenie USG - Dopplera również w prezentacji kolorowej. Hej! ja miałam robione USG doppler w 22t.c. i powiem Ci, że to bardzo ważne i pożyteczne USG. Dzięki właśnie dopplerowi ginekolog mogła sprawdzić wszystkie przepływy (mózg, serce i maciczne). Ten typ USG jest pomocny w wykrywaniu wielu wad a najwazniejszymi z nich są wady serduszka u maluszka, jeśli tylko masz możliwość zrobic dopplera to się nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzy sie przeplywy krwi pepowinowej do plodu, w mozgu czy plynie krewka w tym ciemiaczku fajnie widac i tetno dzidzi ale wszystkie obrazy sa dokladniejsze, nic sie nie martw ja mialam raz gdy na ktg spadlo tetno dzidzi ,musialo to byc spowodowane ze ten sobie musial przez chwile pepowine raczkami zacisnac, a aparatura zaraz wszystko wylapie, lekarz robil je juz tak profilaktycznie na zapas, przy okazji dowiedzialam sie ile wazyl dokladniej i fajnie moglam go sobie poogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiabbbb
acha a co moze znaczyc ze mam za mało wód płodowych czy to oznacza ze bedzie konieczny szpital ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiabbbb
acha dzieki jejku strasznie sie martwie jest to moja pierwsza ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAlka
nie martw się dopplerem. Tak jak pisano wcześniej to bardzo potrzebne usg. Ja też w ciąży miałam bardzo mało wód- malutki brzuszek. i też podobnie jak Ty martwiłam się na zapas.... czytałam przeróżne rzeczy na temat małej ilości wód.... teraz wiem, że niepotrzebnie- poprostu taka była moja uroda... Fakt faktem, że lekarz dał mi skierowanie do szpitala na obserwacje w tym czasie miałam robionego dopplera, na początku wyniki nie podobaly się leakrzowi- przepływ nie był taki jak trzeba... nastepnego dnia wszystko było juz ok - okazało się, że Alek zaciskał pępowinkę rączką i stąd były słabe pzrepływy. Nie martw się na zapas ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiabbbb
hej byłam na tym badaniu dopplera jejku martwiłam sie nie potrzebnie z dzieckiem wszystko wporzadku rosnie zdrowo a wód mam mało ale jeszcze w normie dziekuje wszystkim za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noeli
USG Doppler pozwala na ocenę przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach. Zawsze warto się badać jeżeli tylko coś zauważymy, że jest nie tak, ponieważ większa szansa, że szybciej wyleczymy. W tych czasach nie ma się czego bać jest wiele ogólnodostępnych informacji na temat różnych badań, ale i także wiele gabinetów lekarskich wykonujących takie badania. :-) http://www.usg.zajgner.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garcinka
hej dziewczyny, trafiłam na ten wątek, bo też dostałam skierowanie na usg dopplera od mojego ginekologa. jestem w 22 tyg. gdzieś wyczytałam, że to rutynowe badanie. skierował mnie z powodu słabego tętna dzidzi i kazał zrobić je jak najszybciej. trochę się wystraszyłam, bo jak poszłam na NFZ to mi proponowali, że za 3 miesiące mnie zapiszą (!!) W końcu poszłam do prywatnego gabinetu w przychodni im. Rydygiera w Olsztynie. Nie dość, że przyjęli mnie tego samego dnia, w którym zadzwoniłam to jeszcze wszystko dokładnie wyjaśnili przed zabiegiem, jak to będzie wyglądać, dlaczego ginekolog mi dał takie skierowanie itp. Lekarz powiedział, że to badanie pomaga ocenić szybko i kierunek przepływu krwi w tętnicach i aortach i dzięki temu ocenić, czy nic się z dzidzią nie dzieje. U mnie okazało się, że wszystko jest ok ;) Tutaj macie trochą info na temat tego badania: http://przychodnia-rydygiera.pl/diagnostyka-usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kivorsan
Gdyby nie usg przeprowadzone w Progress Clinic nie wiedziałbym, że mam zakrzepicę żył dolnych! Okazało się na szczęście, że od nie dawna więc zdążyłem zareagować. Badajcie się profilaktycznie i jeśli już to u porządnych lekarzy takich jak kadra w Progress Clinic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie USG Dopplera jest badaniem diagnostycznym chorób układu krążenia. Jeżeli jesteście z Łodzi lub okolic to polecam wam udać się do przychodni www.ga-med.pl w Ozorkowie. Przeprowadzają tam profesjonalne badania USG Dopplera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauur234
To takie usg. Tutaj http://www.rexmedicasport.pl/usluga/usg-dopplera/ można sobie poczytać jak to wygląda i umówić się na wizytę. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie np. jeśli mamy problemy z sercem. Można zweryfikować przepływ krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

A z Katowic znacie jakies dobre miejsce gdzie wykonują to badanie i nie  kosztuje miliona monet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julittaO

Warto wykonać takie badanie diagnostyczne  bo lepiej wiedzieć wcześniej i mieć szansę zastosować odpowiednie leczenie. Ja wykonywałam badanie żył i tętnic w Med-Orzeł w  Piekarach Śląskich i na szczęście jest wszystko dobrze. Tak myślę, że ludzie za rzadko wykonują badania a badanie krwi i różne usg to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamira

tak, tym bardziej jeśli widać że pojawiają się problemy z żyłami typu pajączki czy żylaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosssalia

USG doppler żył to w skrócie ocena przepływu krwi i zmian w obrębie tętnic. Ja na początku roku byłam na takim badani,u bo pojawiły się dolegliwości ze strony nóg, puchły mi i mnie bolały, na zgięciu kolana też pojawił się żylak więc to już był sygnał alarmowy. Robiłam u dr Wareluka w CM Medicum, bardzo polecam jeśli ktoś szuka specjalisty z Warszawy - bardzo skrupulatny i świetnie tłumaczy to co widzi na ekranie, opis też bardzo szczegółowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

 

Robiłam 3 tyg temu badanie usg w placówce Prima Med w Krakowie przy ul. Cieszyńska 16 bardzo mi się tam spodobało, miła obsługa, lekarz który robił mi badanie wszsysko dokładnie omówił. Mogę ich jak najbardziej polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Multimedu. Być może kojarzysz ich. Tam masz opisane, jak wygląda badanie, jakiego wymaga przygotowania, na czym polega i kiedy jest zalecane. Jeśli masz je zrobić, to nigdy nie czekaj nie wiadomo ile na termin. Szukaj tak, aby zrobić to jak najszybciej i w sprawdzonym miejscu. Tak było u nas z Multimedem. Nie czekaliśmy na cuda. Szybko udało się wszystko załatwić, do tego konsultacja, zalecenia, wszystko w pełni profesjonalnie i tak to powinno wyglądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×