Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulaaaaaaaa

Czy Wam lekarz mierzył na usg nosek, nerki, itp u dzidziusia?

Polecane posty

Gość lulaaaaaaaa

Jestem w 21 tc i miałam juz kilka razxy usg ale lekarz nie mierzył kosci nosa , uda nerek itp. Moze jeszcze za wcześnie? Napiszcie jakie informacje daje usg - w którym tygodniu mozna juz wykryć choroby. dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulaaaaaaaa
No własnie mi nic nie mierzą , mówiąże jest wszystko ok i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem i co mówił mój lekarz to nosek i przezierność karku(czy jakos tak sie to nazywa ) mierzy sie na usg wykonywanym w 12 tyg. ciąży te pomiary pomagaja stwierdzic czy dziecko nie ma np zespołu Downa , w drugim usg wykonywanym ok 22 tyg przede wszystkim sprawdza sie serduszko czy wszystko z nim ok , ale równiez wszelkie inne narządy są wtedy mierzone bo wszystkie powinny juz być wtedy prawidłowo wykształcone no a na trzecim usg jeszcze raz sprawdza sie narządy i przede wszystkim ułożenie dzieciątka bo jest wykonywane ok 34 tyg więc poród już tuż tuż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 25 tc miałam już w sumie 10 razy robione usg, ale takie dokładne pomiary to miałam raz w 14 tc na usg NT oraz w 22 tygodniu sprawdzane wszytskie narzady i mierzone długości kosci. Mój lekarz powiedział ze powinno się zrobić minimum 2 razy taki pomiar, moze poprostu się upomnij niech ci zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione szczegółowe badania z pomiarami w 12 tyg i w 23 tyg. Właśnie na przezierność karkową, przegrodę nosową, nerki, pęcherz moczowy, komory serca i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×