Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gruszka24

jeszcze raz o kosmetykach na sam początek.Pomóżcie.

Polecane posty

Gość gruszka24

Witam! Poczytałam troche w wyszukiwarce ale mam kilka wątpliwości. Mianowicie, wybieram sie po zakupy wszystkiego co jest mi potrzebne do pielęgnacji noworodka. Zastanawiałam sie nad firmą nivea ale wiekszosc produktów zalecaja po 1 miesiącu zycia. ja szukam czegos od samego poczatku. Nie ukrywam, ze jestem zwolenniczka produktów typu 2 w 1 :) Czyli coś czym umyje i skórkę i włoski i jeszcze dodatkowo zostawi to wrstwę na skórze zeby nie trzeba było juz niczym smarowac.:) Zastanawiam sie tez, jaki jest minimum? Myślałam zeby kupić oilatum bo duzo ludzi poleca ale wyczytałam ze jak nie ma takiej potrzeby to lepiej uzywac normalnych płynów bo to jest juz lek. Więc juz sama nie wiem co i jak. No i jeszcze pytanie o sudocrem. Czu stosuje sie go za kazdym razem? Przy kazdej zmianie pieluszki? czy tylko jak sa jakieś zaczerwienienia? A jesli tylko jak sa zaczerwienienia to czy stosujemy coś innego przy każdej zmianie czy nic? :) Ale namieszałam:) No i jeszcze ta sama sytuacja z kremem do twarzy. Stosuje sie go tylko po kąpieli i na dwór, czy np rano w domu tez? Bede wdzieczna za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) Ja jeszcze nie wiem, jak wszystko będzie wyglądało \"w praniu\", ale po rozmowie z moją mamą, która wychowała 4 zdrowych dzieci, zakupiłam kilka środków, prymitywnych może, ale sprawdzonych. -Mydełko bambino, -Linomag maść, -Linomag oliwkę, -spirytusowy roztwór gencjany do pępuszka. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
hmm..do pępka ponoc mam dostać ze szpitala recepte na spirytus 70% więc sie wstrzymam Co do mydła to mysle ze moze być mniej wygodne niz płyn a ja taka wygodnicka jestem;) A o Linomag nie słyszałam nigdy, co to za firma? i maść do czego? Do pupy? Pozdrawiam :) Ps. kiedy rodzisz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, na poczatek nie ma co \"kombinowac\" z kosmetykami. najlepej sprawdzi sie oliwka (do kapieli dolewasz zamiast mydl) i tym roztworem myjesz maluszka, lacznie z glowka. Kosmetyki nivea sa ok te hypoalergiczne, dla najmniejszego maluszka jednak lepiej uzywac tylko oliwki lub (Oilatum, zapytaj w aptece, rewelacyjnie nawilza). Dla najmniejszego dziecka, jesli tylko zauwazysz jakeis zaczerwienienei w okolicach pupki nie stosuj chusteczek, tyko przegotowana wode. A kluczowa zasada polega na tym, ze zawsze uzywa sie kosmetykow jednej firmy na raz (chusteczki, mydelko, krem) bo latwiej wtedy dojsc do tego co dzieciatko uczula:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pepuszka mozna stosowac gencjane na spirytusie, tylko ze ten roztwor bardzo brudzi lub spirytus, albo LEKO zaszetki, czy inne wynalazki tego typu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na samym początku używałam do mycia maleństwa tylko emulsji do kąpania Oilatum :) Niestety nigdy nie używałam wszystkich kosmetyków z jednej serii ... zawsze miałam taki misz-masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari22
witaj, przede wszystkim GRATULUJĘ mam 1,5 roczną córeczkę i trochę doświadczenia - jeśli chodzi o SUDOCREAM, to uważam, że jest to najlepszy krem na rynku, używałam go przy każdej zmianie pieluszki i moja córcianigdy nie miała odparzonej pupci, nawet latem! - do prania polecam proszek DZIDZIUŚ - a do kąpieli kosmetyki J&J tą zieloną serię- natural czy jakos tam, już ich nie mam więc nie podam ci dokładnej nazwy. Tam jest płyn do kąpieli oraz mydło w jednym i balsam do ciała o tym samym zapachu, albo oczywiście serię lawendową, też jest fajna, akurat teraz jej używam, jest szmpon i mydło - pieluchy mimo że są najdroższe to i najlepsze i najbardziej wydajne czyli PAMPERSY, w sumie to na nich zaoszczędzisz - krem stosuj tylko jak bedziecie wychodzic na dwór, wystarczy w zupełności, bo inaczej możesz maleństwo zaszkodzić bo skóra przestanie wytwarzać jakieś tam składniki naturalnie natłuszczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
no a co z tym przewijaniem? Przy kazdej zmianie sie czymś smaruje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
ja polecam oilatum dla takiego maluszka a potem mozna nivea jak tak zrobiłam albo oilan bo jest tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linomag maść to takie smarowidło do pupy, do kupienia w aptece. Zawiera wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe, a nie tlenek cynku, działa więc inaczej, niż np. sudokrem. Ale jest też kosmetyczny krem Linomag z tlenkiem cynku :) Maść stosuje się do codziennej pielęgnacji pupaska. Stary jak świat patent :) P.S. Rodzę lada dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
ja tez polecam sudokrem smaruje przy kazdym przewijaniu cieńka warstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym kupila oilatum- mi to polecila połozna to jeszcze nie ejst lek i pokojnie mozesz go uzywac nawet gdy dziecko nie ma skórnych problemów jesli nie chcesz oilatum to polecam zel do mycia bubshen- do mycia cialka i wlosów. potem oliwkujesz dziecko i tyle wiecej nie potzreba :) co do sudokremu to kupilam male pudeleczko jak mała sie urodzila i mam go do dzisiaj a jest jeszcze pól opakowania- jest baaaardzo wydajny. Ja smaruje tylko jak widze zaczerwienienie no i po kapieli . Jak byla młodsza smarowalam po kazdej kupie. a do pepuszka polozna polecila zrobic tak kupic spirytus, i rozrobic z woda w stosunku 2 do 1, calosc zabarwic lekko fioletem zeby bylo widac gdzie sie wymylo juz. potem w tym roztworze po kapaniu maczac patyczek i wycierac pepuszek - wymywac cala ta brazowa wydzieline tak długo az kikut odpadnie. a potem juz mozna roztworem bez fioletu jak juz odpadnie. tez trzeba wymywac te brazowa maz az calkiem zaschnie i sie zagoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do smarowania pupki przy kazdym przewijanio, to jesli nie ma sladow odpazen, zaczerwienien itp to nie ma sensu nakladac kremu. Jelsi natomiast cos sie pojawia, to wtedy trzeba dokladnie umyc zmienione miejsce (szczegolnie jesli pozostaja na nim warstwy kremu od poprzedniego przeiwjania) i nalozyc ktorys ze specyfikow. Dobry krem (dzialajacy) to ten, ktory w ciagu 24h zalagodzi zmiane. Pamietajcie o tym, ze nie kazdy krem dziala na kazdego dzieciaczka. trzeba sprobowac. Linomag sie latwiej zmywa, a sudokrem bywa lepszy jesli chodzi o poproawiania kondycji tych miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
no ok, czyli wiem juz ze sudocerm przy każdej zmianie (bądz inna maść przeciw odparzeniom). Czy w takim razie mam jeszcze dodatkowo kupować krem nivea do pilęgnajci pupy? Krem na każdą pogode tylko na wyjście z domu, to juz tez wiem:) no a co do J&J to ponoc bardzo często uczula...więc chyba sie zdecyduje jednak na oilatum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszka no prosze cie nakupisz kremów pół pokoju :P ja mam tylko sudokrem nie uzywam niczego na wyjscie- mrozów narazie nie ma a jak bylo goraco to wychodziłysmy wieczorami. tylko krem do pupy i oliwka albo balsam do ciala- z hippa jest fajny balsam dla niemowlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się spotkałam kilka razy z opinią, by sudocremu nie stosować profilaktycznie, na codzień, tylko w ramach interwencji. Sudocrem zawiera tlenek cynku i alkohol benzylowy, oba wysuszają i ściągają skórę, na pewno jest świetny, gdy coś się dzieje, ale teoretycznie nie powinno się chyba skóry do takich dziwactw przyzwyczajać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
no i jeszcze czy oilatum to tez produkt 2 w 1?? Czyli ze i ciałko i włosy moge tym myć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
haha, no własnie chciałabym uniknąć zakupów na pół pokoju:D Kurcze...to teraz juz sama nie wiem z tym sudocremem:( A moze sudo przy jakiś zmianach a na codzień zwykły krem do pupy np nivea czy jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszka a czy musisz dawac jakis krem? jak wytrzesz pupe chusteczkami nawilzajacymi do pupy to one zostawiaja warstwe ochronna i wtedy nie potrzeba juz zadnego kremu a sudokrem mozesz raz na czas dac profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sudokremu, to w niektorych szpitalach dostajesz probke przy porodzie w paczuszce \"DZIDZIUS\" taka mikro,wiec mozna sprobowac. LInomag jest tez bardzo dobry, kosztyje 3x mniej i jes tznacznie latwiejszy w uzyciu, wiec moze warto go na poczatek kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
aaaaaaaaaaa:) Co osoba to inne zdanie:) No w sumie nie pomyslałam ze po chusteczce zosatnie warstwa ochronna. Ok, czyli sudo na zmiany a tak to nic!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
a jaki krem polecacie na dwór? Jakiej firmy? Rodze w listopadzie wiec pewnie juz zimno bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambino ma strasznie dławiacy zapach. ja dostalam probke z hippa i tak slodko pachnie i dobrze sie wchłania wiec moze hippa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie krem na każdą pogodę Nivea i krem do ciała i twarzy Penaten spowodował u mojej córci uczulenie :( U nas sprawdza się krem ochronny Bambino :) MaMani ja używam z HIPP\'a krem przeciw odparzeniom i mleczko do ciała i jestem bardzo zadowolona z tych kosmetyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh ja właśnie uwielbiam zapach koametyków Bambino i HIPP ... żałuję tylko, że Bambino nie ma w swojej gamie mleczka do ciała :( A z chusteczek nawilżanych to miałam Dzidziusia (różowe) i były bardzo fajne ... ale używam Nivea (różowe) bo u nas z sklepie zawsze są fajne promocje na te chusteczki np. 6 opakowań po 29zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka24
spóbuje więc z hipp bo lubie ładne zapaszki:) No...to chyba juz wszystko wiem:) No tylko w sumie do tej kąpieli dalej sie nie zdecydowałam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja tez uzywam dzidzius clinika- super sa zarowno rozowe jak i zielone. lubie jeszcze bella happy- nieraz jest na nia spora promocja :) mnie bambino troche dlawil. lubie zapach kosmetyków hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszka ... do kąpieli możesz na początek dodawać tylko trochę oliwki i tylko przemywać tą wodą z oliwką maluszka :) Polecam też do mycia takie duże waciki z Dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×