Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kilusia

tabletki antykoncepcyje a niewydolność krązenia czy mogę?

Polecane posty

Chcialabym się dowiedzieć czy mogę brać tabletki antykoncepcyjne z niewydolnością krążenia, niskie ciśnienie i zimne dłonie, częste mrowienie w dłoniach. Biorę magnez, ale nie bardzo pomaga. Chcialabym zacząć stosować cerazette, bo po jasmin miałam bardzo silne skurcze lydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od rodzaju/stopnia tej niewydolności. Niskie ciśnienie samo w sobie nie jest przeszkodą, ale inne choroby krążenia już mogą być. Mrowienie może być też od braku potasu, cynku (to częste przy tabsach), selenu. Po Yasmin mogłaś mieć problemy, bo on odwadnia (działa moczopędne), więc zagęszcza krew i \"krążeniowcom\" niekoniecznie musi służyć. Dobrze by było, abyś miała podstawowe badania w tym kierunku i opinię kardiologa i angiologa, jeżeli obawiasz się kolizji schorzenia i leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakaka
No raczej chyba nie. To za poważna sprawa, żeby ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akaka --> nieprawda. Zależy, jakie to są problemy z krążeniem. Przy niedociśnieniu raczej nie będzie problemu, tak jak pisałam. Ale żeby lekarz podjął decyzję, musi wiedzieć, w czym tkwi problem, czyli musi mieć badania i konsultacje specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. W mojej rodzinie babcia ma niewydolność krązenia i żylaki. A tak bliżej mama ma żylaki. Ja nie mam, a te bóle łydek mialam po 4 misiącach stosowania, mój głupi ginekolog powiedzial, ze nie mam się denerwować i brać dalej. Przeszły mi bóle, ale po kilku miesiącach mialam bóle w klatce piersiowej. Po odstawieniu tabletak wszystko wróciło do normy. Wiem, że przyjmowanie tabletek może przyczynić się do zakrzepicy i w obawie przed tą chorobą myślalam o braniu cerazette. Ale w nich znajduję się ten dezogestrel, który niby ma dzialanie zakrzepowe. Nie wiem czy tylko w połączeniu z estrogenami czy sama też jest taki niebezpieczny. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak Ci nikt nie powie. Musisz mieć badania krzepliwości krwi, płytki krwi, przydałoby się badanie przepływów żylnych, konieczna konsultacja kardiologiczna i angiologiczna. Na pewno cerazette jest mniejszym ryzykiem, bo nie zawiera estrogenów (choć ja akurat mam na odwrót: im więcej estrogenów, tym lepsze krążenie :), taki ze mnie ewenement). Być może rozwiązaniem będzie spirala. Yasmin akurat w Twoim wypadku jako lek pierwszego rzutu był głupim rozwiązaniem, zacznij od zmiany ginekologa. Na pewno masz tendencję do żylaków, ale od żylaków do zakrzepicy jeszcze kawałek drogi jest. Poza tym różne czynniki mogą wywołać żylaki, może być i tak, że nie tabletki będą tym najgorszym. Spróbuj sobie pojeść kapsułki zawierające olej z pestek winogron (z pestek!), usprawnia krążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, byłam u rodzinnego lekarza i pow, że mam próbować. Spróbować brać te cerazette a jak nie i dopiero po kilku rożnych przestać jeśli będą problemy. Tylko zapomniałam pow o jednej rzeczy. Nie mogę chodzić do lekarza ciągle bo zaczną za chwilę mnie bagatelizować. Może Ty mi doradzisz pow jej ze mialam skurcze lydek i odstawialma tabletki. Ale zapomniałam pow ze mialam tez dusznosci w klatce piersiowej, czy to mogl byc zakrzep? Pow ze po skurczach moge stosowac dalej chyba ze wystapia skurcze to odstawiac, ale jesli mialam tez dusznosci to moze jestem po przebytym zatorze. Jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakrzep to raczej nie, po zakrzepie wylądowałabyś na erce kardiologicznej. Niemniej bóle w klatce piersiowej nie są dobre, zwłaszcza gdy masz obciążenia. Ja bym jednak nie próbowała przed zrobieniem podstawowych badań dot. krzepliwości krwi, bez ekg, może usg serca, dopplera przepływów. No chyba że chcesz zaryzykować w ciemno. Tylko a) nie płacz potem \"dziewczyny, hormony to draństwo, rozwaliły mi krążenie\", b) zró sobie chociaż APTT, płytki krwi, ogólnię morfologię, a przy okazji to i enzymy wątrowbowe. Gwarantuję, że to tańsze niż leczenie chorób krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam, morfologię zresztą robię ją często, krzepliwość krwi również. Wszystko jest w porządku. Na skierowanie na usg serca nie mam co liczyć przecież jestem młoda to mój wymysł, że chcę brać tabletki. Ile kosztuję takie badanie jak dopler żył i inne wymienione przez Ciebie? Poza tym jestem bardzo nadpobudliwa i nerwowa mam fio,la na punkcie zdrowia dlatego lekarz traktuję mnie z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Ja miałam ekg, usg serca i dopplera żył na NFZ. Doppler pewnie z kilkadziesiąt złotych. Możesz w ramach desperacji udać się na ostry dyżur kardiologiczny, mówiąc, że Twoje bóle w klatce piersiowej i łydkach zostały zignorowane, a właśnie tak się nasiliły, że nie możesz oddychać i czujesz rozsadzanie w żyłach, ból i takie jakby drętwienie i puchnięcie, a jesteś po kilkumiesięcznej terapii Yasminem, który zagęszcza krew. EKG Ci zrobią, może echo serca też, na przepływy chyba bym nie liczyła. Tylko może wybierz taki moment, kiedy naprawdę będziesz się źle czuła, żeby to nie było tak na bezczelnego :). Myślę, że to musi ocenić ginekolog. Na mój gust cerazette rzeczywiście jest mniejszym ryzykiem, ale decyzja należy do lekarza. Jeśli Cię ingoruje, to go zmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze moja kochana nomino. Dziękuję za pomoc. Wezmę te tabletki w następnym cyklu, bo teraz już za późno. Jak się będzie coś działo to przestanę.A tak na marginesie mam pytanie, bo może ja faktycznie przeszdzam. Te bóle wystąpiły po 3 misiacach od zakonczenia brania tabletek. Czy to może być od tego po takiej przerwie w stosowaniu czy poprostu nerwica i to bylo raczej uczucie szybko mi bilo serce i mailam dusznosci nie bolala mnie klatka piersiowa w czasie oddychania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze by było, gdybyś zastosowała coś osłonowego, zapytaj lekarza co w takiej sytuacji zastosować. Ja przy antykoncepcji stosuję suplement diety Harmonella, która obniża ryzyko powstania zakrzepowej choroby żył, osłania wątrobę, wspomaga pracę serca. Polecam stronkę http://www.harmonella.info/Zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×