Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

KIEDY NA NOCNIK?

Polecane posty

od jakiego wieku sadzacie dzieci na nocniczek? moja mania dzis siedziala pierwszy raz i nawet ładnie zrobiła siku (bylo mi to potrzebne do badania moczu ale tak sie zastanawiam czy za jsakies 2 miesiace nie zaczac juz jej sadzac na nocniczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trening
trening czystości powinno się rozpocząć kiedy dziecko ma ok.1,5 roczku...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem jak dziecko chętnie siedzi na nocniczku, to czemu nie sadzać, wieczorem przed kąpielą, jak się leje woda, dziecko pewnie się wysika, pochwalić je ... przynajmniej dziecko oswoi się w nocniczkiem, a może troszkę wcześniej załapie o co chodzi ... w końcu są różne dzieci, niektóre nie chcą siedzieć na nocniczku my za jakieś 2 msce zaczniemy zabawę z nocniczkiem, ale właśnie zabawę :) i oswajanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja postanowilam siadać go na nocnik jak skończy rok,tu chodzi o to żeby nie chodził już w pampersach,bo nie stać nas na to.Jak widze maluch po 3 latka w pampersach to aż coś mi sie robi!!! Po prostu trzeba cierpliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie chodzi o pampersy bo nas stać ( jasne ze jakby odpadlo kupowanie pampersów to mozna by bylo za to kupic cos innego jakies zabaweczki czy ubranka nadprogramowo) głównie chodzi mi o to zeby sie nauczyla tego sikania bo to juz jakis krok w kierunku samodzielności. tez mnie dziwią 3 latki w pampersach a mam takie dziecko w rodzinie ma skonczone 3 lata i nadal sika w pieluchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moja corke probowalam sadzac od okolo 1,5 roczku. jednak nie chciala,wstawala,a ja nie zmuszalam i probowalam po jakims czasie. moim zdaniem najwazniejsze jest nie przymuszanie. emilka chodzila z pampersem az do 2 lat i 8 miesiecy,az wreszcie sama sie zgodzila na siusianie \"tak jak mama\",przez tydzien zdarzylo jej sie nasikac w spodnie,potem juz wolala zawsze,a po kolejnym tygodniu zdjelam jej pampersa na noc i tez sie sama budzi i wola! spokojnie,kazde dziecko ma swoj rytm. nie osadzajcie trzylatkow w pampersie,ani ich rodzicow. czasem lepsze to niz stresowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moja corke probowalam sadzac od okolo 1,5 roczku. jednak nie chciala,wstawala,a ja nie zmuszalam i probowalam po jakims czasie. moim zdaniem najwazniejsze jest nie przymuszanie. emilka chodzila z pampersem az do 2 lat i 8 miesiecy,az wreszcie sama sie zgodzila na siusianie \"tak jak mama\",przez tydzien zdarzylo jej sie nasikac w spodnie,potem juz wolala zawsze,a po kolejnym tygodniu zdjelam jej pampersa na noc i tez sie sama budzi i wola! spokojnie,kazde dziecko ma swoj rytm. nie osadzajcie trzylatkow w pampersie,ani ich rodzicow. czasem lepsze to niz stresowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×