Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grube uda

fasolamina - ktoś stosował?

Polecane posty

Gość grube uda

zastanawiam sie czy kupic to cudeńko bo opisy brzmią bardzo zachęająco... nigdzie jednak nie widze opini... ktoś to stosował? z jakim skutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grube uda
bede wdzieczna opisy: fasolamina jest związkiem o naukowo i klinicznie potwierdzonych właściwościach polegających na hamowaniu trawienia skrobi, znajdującej się w takich produktach spożywczych, jak np. ziemniaki, pieczywo, makaron, pierogi, naleśniki, ryż czy kukurydza. Fasolamina blokuje aktywność wytwarzanego przez trzustkę enzymu trawiennego - alfa-amylazy, zanim przekształci on skrobię w cukry proste, łatwo przetwarzane przez organizm w tkankę tłuszczową. Dzięki temu węglowodany nie są w całości trawione przez układ pokarmowy, co w efekcie obniża kaloryczność posiłku. Zapasy energii nie kumulują się w organizmie pod postacią tłuszczu, który w nadmiarze powoduje otyłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grfadfasdfas
Fasolamina wpływa także na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Zapobiega nagłym zmianom poziomu glukozy (wzrost i spadek), które powodują powstawanie uczucia głodu po jedzeniu. Stabilny poziom cukru we krwi jest bardzo ważny przy odchudzaniu - podwyższony poziom glukozy wymaga zwiększonej produkcji insuliny, która z kolei aktywując enzymy potrzebne do syntezy tłuszczy pobudza procesy zamiany nadwyżki spożytych kalorii w tkankę tłuszczową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje dział diety
diety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×