Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaka jest nazwa

jaka jest fachowa nazwa tej *suszarki*?

Polecane posty

Gość jaka jest nazwa

Tzn. tego urządzenia, którym lekarz jeździ po brzuchu i słychać serce płodu...Czy to po prostu USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka jest nazwa
dziękuję :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokladnie o co ci chodzi bo jesli o ten odglos serca podczas usg to jest doppler chyba... a jesli o takie urzadzenie co tylko mierzy tetno plodu (slychac serduszko) to jest ktg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka jest nazwa
na pewno nie ktg; badanie o które mi chodzi przebiega tak jak USG, żel na brzuch i jeździmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka jest nazwa
na pewno nie ktg; badanie o które mi chodzi przebiega tak jak USG, żel na brzuch i jeździmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dd74
Czesc! Asia K ma racje. Jestem akurat lekarzem wiec moge ci odpowiedziec wyczerpujaca. Normalne USG uwidacznia po prostu bijace serduszko na monitorze, USG z dodatkowa funkcja dopplera pozwala "uslyszec" serce i zmierzyc przeplyw krwi przez zastawki co jest przydatne jesli chce sie zbadac czy nie ma wady serca. Poza tym akcje serca mozna uslyszec w czasie badania KTG czyli kardiotokografii. To badanie pozwala ocenic tetno plodu i sile skurczow macicy. Ale lekarz w KTG nie " jezdzi glowica " tylko przyklada czujnik przy pomocy pasow. Nie wiem ktore badanie mialas, za malo informacji, ale mysle ze USG dopller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×