Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slimka

Czy to możliwe aby dziecko samo odstawilo sie od piersi?

Polecane posty

Moj synek za tydzien skonczy 6 miesiecy i dotad karmilam go piersia. Od 2 tygodni zaczelam wprowadzac mu stale pokarmy m.in deserki, obiadki. Na noc dodatkowo dokarmiam go mlekiem modyfikowanym z kleikiem gryczano-ryzowym. Od 3 dni maly nie chce ssac piersi, odwraca glowke i sie denerwuje a jak daje butelke to odrazu wypija wszystko. Czy to koniecc karmienia piersia? ...zrobilam cos nie tak? Pomozcie :( tak bardzo chcialam karmic przynajmniej do konca roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem jeszcze ekspertem, ale coś dużo było tych urozmaiceń... Wygląda na to, ze małemu bardziej przypadły do gustu nowe smaki... Skoro dajesz mu deserki, obiadki, kleik to ma tyle nowego dobrodziejstwa że wysiłek i ssanie cyca nie jest już chyba dla niego ważne...:O Ale to tylko sobie teoretyzuję, na moją pociechę dopiero czekam, gdybam sobie na podstawie \"mądrych\" artykułów i rozmów z innymi mamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozkowa
kochana, nic nie trwa wiecznie, niestety... najzwyczajniej w swiecie Twoje dziecko juz nie potrzebuje cycusia, nie przejmuj sie tym, nie zmuszaj go do tego ja tez bardzo milo wspominam karmienie piersia :-) to ma tez swoje plusy, niektore matki "walcza", by odstawic dzieciaki od piersi dluge miesiace, u Ciebie stalo sie to bez Twojego udzialu takie jest zycie, ciesz sie, ze dzieciaczek zdrowy i wcina inne rzeczy! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia cyckowa
moja mała karmiłam 14 miesięcy do 10-tego miesiąca to była podstawa jej żywienia. Od 7 mc-a wprowadziłam deserki i soczki podawane łyżeczką,ponieważ nie umiała ssac z butelki po 10-tym miesiacu piła z kubeczka z ustnikiem.A po 14-stym mies. to ja juz zrezygnowałam,bo mała piła tylko wioeczorem (żeby zasnąć) a tak to jadła juz wszystko. moje zdanie jest takie nie potrzebnie wprowadziłaś butelkę z mleczkiem (no chyba,ze masz mało swojego pokarmu,ale jakoś w to nie wierzę,bo skoro do 6 mc-a wykarmiłaś bez dokarmiania i dziecko prawidłowo przybierało na wadze,to wprowadzenie mieszanki było niepotrzebne. Widac małemu spodobało się technika picia butli i dlatego nie chce piersi. A spróbuj odstawic mleczko z butli.dawaj deserki i obiadki a zamiast wieczornej butli daj mu pierś. Staraj się być wtedy jak najbardziej wyluzowana i jeśli za pierwszym razem nie będzie chciał to nie leć od razu po butlę. ŻYCZĘ POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozkowa
aha - na Twoim miejscu probowalabym jeszcze kilka razy, moze akurat wroci mu chec na maminego cycka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaannniiiaa
obie moje córki same zrezygnowały z piersi, więc jest to możliwe :) pierwsza w wieku 9 miesięcy, druga - 11. Po prostu pewnego dnia nie chciały za nic złapać piersi, odwracały główkę. Nie zmuszałam, spróbowałam następnego dnia - jeśli sytuacja się powtórzyła więcej piersi nie podawałam. Oba rozstania z "cycem" odbyły się bezboleśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×