Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotnaoddzis

staz z urzedu pracy

Polecane posty

Gość bezrobotnaoddzis

czy osoba 31letnia majaca kilkuletni staz pracy moze ubiegac sie o staz z urzedu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może się ubiegać o przygotowanie zawodowe. To to samo co staż, tylko inaczej się nazywa i trwa krócej. Trwa trzy lub sześć miesięcy. Dowiedz się w UP. Ja to niedawno skończyłam, więc się orientuje jeszcze co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daraaa
warunki do spełnienia aby sie ubiegac o przygotowanie zawodowe Przygotowanie zawodowe może trwać od min. 3 do 6 m-cy i przez ten okres bezrobotnemu przysługuje stypendium w wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Z przygotowania zawodowego może skorzystać: ---bezrobotny bez kwalifikacji zawodowych (wykształcenie podstawowe), ---długotrwale bezrobotny, czyli taki który w okresie ostatnich 24 m-cy pozostawał w rejestrze Urzędu Pracy jako bezrobotny przez okres min. 12 m-cy, ---bezrobotny powyżej 50 roku życia, ---bezrobotny samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia, ---bezrobotny niepełnosprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotnaoddzis
no to ja nie spelniam tych warunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluniaaa
To w takim razie ja nie wiem czemu dostałam te pracę. Aplikowałam do pracy w biurze i po rozmowie kwalifikacyjnej dostałam ją. Tylko że mój szef powiedziała, że"weżmie mnie z urzędu" bo przez 2 lata bedzie miał dofinansowanie, dlatego kazał mi sie wcześniej zarejestrować. Mam 32 lata. Jak to wkońcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość immediate25
mulunia a jakie masz wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluniaaa
wyższe (licencjat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze coś takiego jak prace interwencyjne, czy jakoś tak. wtedy część kasy płaci pracodawca, a część UP. Ale dwa lata? Niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to co związane z UP często jest niejasne. Przepisy się zmieniają, formy zatrudnienia też, ludzie, którzy kiedyś mieli jakiś staż (albo i nie) często mają jakieś stare dane i wprowadzają innych w błąd. Nawet pracownicy UP nie zawsze się orientują. Nie mówiąc już o tym, że UP różnie podchodzą do sprawy. Za dojazdy na stażu np. różnie zwracają kasę - raz połowę, raz 75%... I weź tu się człowieku nie pogub w tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×