Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xyxyxyxyxy

poproszę o jakiś przepis na szybkie i bardzo łatwe ciasto

Polecane posty

Gość xyxyxyxyxy

nigdy nie piekłam,może czas spróbować.Czy znacie ciasto,które MUSI się udać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
nikt mi nie pomoże?Szukam,przepisów jest wiele,ale chcialabym taki sprawdzony,żeby mi wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
no i nie upiekę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebujesz: 3szklanki maki 1szklanka cukru 1szklanka oleju 3jajka 1lyzeczka proszku do pieczenia troszke jakeigos soku (takiego z kartonu ok 0,5szklanki) i np jablka,jagody czy z czym chcesz PRZYRZADZENIE JAJKA CALE UCIERASZ Z CUKREM, DODAJESZ MAKE, PROSZEK DO PIECZENIA OLEJ, I SOK MEISZASZ WSYZSTKO NA BLACHE CZY DO PRODZIZA DAJESZ POLOWE TEJ MASY UKLADASZ JABLKA,JAGODY CZY Z CZYM ROBISZ I PRZYKRYWASZ DRUGA POLOWA PIECZESZ 50MIN I NA KONEIC POSYPUJESZ CUKREM PUREM ŁATWE I DOBRE POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
probowalam to i zakalec wyszedl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
z pieczeniem albo bez obojętnie.A tego wyżej nie piekłam jeszcze.Ktoś inny widać skorzystał z przepisu i zakalec mu wyszedł:) bo ten xyxyxyxyxy wyżej to nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyxyxy
i pytanie do Justyny a ile na stopni piekarnik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz je pieklam 2 razy i wyslzo dobre a tez jestem poczatkujca peikarnik tak na 170-180 ja mam gazowy na cyferki i nie mam termometru to tak na 4 ale w przepisie bylo 170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumina
😠 tez g...o :( Wpisz na google "szarlotka sypana" dla mnie rewelka. Robia ja zawsze samodzielnie moje dzieci i zawsze wychodzi . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyxyxyxyxy---------Te ciasta napewno się udadzą :D To były dlka mnie pierwsze ciacha przy których uczyłam się piec PLEŚNIACZEK-- moje ulubione :) 3 szklanki mąki tortowej 1/2 szklanki cukru 1/2kostki margaryny torebka cukru waniliowego 3 łyżki kakao 4 jaja 3 łyżeczki proszku do peiczenia 3 łyzki oleju 4-5 duże jabłka słoik dżemu truskawowego,świetnie gdybny to był własnej roboty z dużymi kawałkami truskawek :) mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia.Dodać miękką margarynę,połowe cukru,cukier waniliowy,żółtka i olej.Wyrobić gładkie ciasto,włożyć na godzinę do lodówki.Po wyjęciu podizelić na 3 równe części,do jednej dodać kakao.Blachę posmarowac tłuszczem i zetrzeć 1 porcje jasnego ciasta,przykryć warstwą utartych jabłek,zetrzeć ciemne ciasto,posmarować dżemem,przykryć pianą z ubitych białek z resztą cukru a następnie kolejną warstwą startego jasnego ciasta.Piec 40 min w dobrze nagrzanym piekarniku.Kiedy ciasto ostygnie polać polewą-gotową lub łasnej roboty. TORCIK SEROWY litr mleka 5 dag żelatyny margaryna 60 dag zmielonego twarogu 40 dag cukru łyżka kakao 2 rózne galaretki mleko z żelatyną zagotować i ostudzić,dodać ser,margarynę i cukier,wymieszać mikserem.Połowę kremu wlać do tortownicy,odsawić do lodówi.Po zastygnięciu zalać jedną galaretką.Do drugiej połowy kremu dodać kakao,wymieszać,wlać do formy i zalać drugą galaretką.Odstawić do stężenia. SERNIK Z BRZOSKWINIAMI 2 szklanki mąki kostka masła lub margaryny 2 szklanki cukru 10 jajek łyżeczka proszku do peiczenia 1 kg półtłustego białego sera 2 puszki brzoskwiń 4 łyżki mąki ziemniaczanej 1 op wiórków kokosowych małe Zagnieśc ciasto z poowy kostki masła,2 szkl.mąki,jajka,szkl.cukru i łyżeczki proszku do peiczenia.Ciasto rozwąłkować i wyłożyć na blachę.Nakłuć w kilku miejscach widelcem,piec ok 10 minut.Po upieczeniu ciasta odstawić do wystygnięcia. przygotować masę serową:biały ser przepuścić 2-krotnie przez maszynkę,resztę margaryny utrzeć z cukrem i 4 jajkami oraz 5 żółtkami(5 białek pozostawić w osobnej miseczce)Następnie dodać zmielony ser i mąkę.Brzoskwinie pokroić na drobną kostkę.Masę serową wyłorzyć na zimne już ciasto.Wcisnąc w nią kwałki brzoskwiń.Z pozostałych 5 białek ubić sztywną pianę,wsypać do niej wiórki,delikatnie wymieszać.Wyłożyć na masę serową.Piec ok 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×