Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość deli25

dofinansowanie na własną działaność

Polecane posty

Gość deli25

Jestem zarejestrowana w UP, mogłabym starać sie o dofinansowanie na utworzenie własnej firmy, lecz wyczytałam że w ciągu roku nie mogę nigdzie więcej pracować. Czy tak jest? Narazie dorabiam na czarno, ale zaraz bede miała umowe zlecenie co popsuje moje plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli25
I faktycznie tak jest, że nie można podjąć innego zatrudnienia w ciągu 12 miesięcy od uzyskania dotacji? Bo akurat to mi się nie podoba...chciałam otworzyć coś własnego, ale chciałam wziąć pare godzin w szkole przy przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, faktycznie tak jest. dowiedz się u potencjalnego pracodawcy, czy będziesz mogła mu wystawiać faktury za swoje usługi zamiast pracować na podstawie umowy o pracę. w szkole prywatnej nie powinno to stanowić problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martika677
Witam, pomagam osobom zakładającym własną działalność dzięki dotacji z UP, podstawowym warunkiem uzyskania dotacji jest status osoby bezrobotnej a to oznacza ze ta osoba nie moze miec zadnych dochodów w trakcie ubiegania się o dotacje, zgadzam sie z justa po rozpoczeciu działalnosci mozna w innej firmie pracowac na umowe zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Martika677
jestem osoba bezrobotna od 5mcy i nie moge znaleźć pracy.Zastanawiam sie nad otworzeniem czegos własnego i mam pare pytań. Jesli nie sprawi Ci kłopotu odpowiedzenie na moje pytania, to prosze o kontakt na ten adres.xmagdawx@op.pl Z góry dziękuje za ewentualna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martika677
podaj proszę ponownie swoj e-mail z tym są problemy (wychodzi blad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Martika677
xmagdawx@op.pl (niepotrzebnie po słowie adres wpisałam ".")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli25
Czyli umowę zlecenie można a inne umowy nie.... Dostałam wczoraj od naszego urzedu pracy warunki takiej dotacjji i nic nie piszą, że nie można podjąć innego zatrudnienia, może to zalezy od regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martika677
w dotacji urzad z gory zakłada ze bedziemy pracowali na swoje konto istnieje jednak mozliwość ze będziemy od innych firm otrzymywali zlecenia wykonania jakiejś pracy. Ostatnio wprowadzona pewne ograniczenia i lepiej miec zlecenia od kilku pracodawcow niz pracowac na rzecz jednego. Nie wiem czy jest o tym we wniosku (u mnie o tym nie pisze ale ja od kilku lat wypelniam takie wnioski wiem to z doświadczenia) ale powinny byc umowy wstępne o współpracy z dostawca czy odbiorca towatu/usługi kilku firm. Przy niektórych zawodach np. budowlaniec jest to jedyna mozliwość, przy jednoosobowej działalności gosp nie zatrudniając nikogo to jedyne wyjscie. Jest mozliwa tylko umowa zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×