Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Limonka100

Zaćma - jakie powikłania?

Polecane posty

Gość Jadwiga Basowa
A moim zdaniem nie ma co się zastanawiać i od razu trzeba jechać do Czech. Ja też się na początku zastanawiałam czy by czasem nie pójść do prywatnej kliniki w Polsce (NFZ odpadł od razu!), ale jak zobaczyłam ceny to szczęka mi opadła. Kto by to pomyślał płacić prawie 10 tysięcy złotych za dwie soczewki i operację… ludzie… przecież to kupa pieniędzy! Ja wybrałam tak samo profesjonalną, jednakże o wiele tańszą opcję – Czechy, a dokładniej to One Day Clinic. Za dwie soczewki, operację, nocleg i transport zapłaciłam 1000 zł, ale jak ktoś się uprze to i może za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kissii
no tak, ale można tez w Polsce zrobić zabieg. Dobrym miejscem jest Optegra w Rzeszowie.. i ja bym się nie zastanawiała nad tym, bo warto w dobrym miejscu zawalczyć o swoje zdrowie! ja wlasnei czekam na swoją kolej w Optegrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atelie
Szanowna Kissii - oczywiście, że można w Polsce. Nikt tego nie neguje. Każdy człowiek ma prawo wyboru - NFZ, klinika w Polsce albo klinika w Czechach. Zgadzam się z Panią Jadwigą - najlepsza opcja to Czechy. Może piszę tak dlatego, bo u mnie w rodzinie 2 osoby już usuwały zaćmę dokładnie w One Day Clinic w Ostrawie. Jestem w stanie im uwierzyć na słowo, że obsługa i profesjonalizm są tam na najwyższym poziomie. Wbrew pozorom wyjazd za granice nie wiąże się z długą podróżą. To tylko tak brzmi. Większość placówek mieści się tuż przy granicy, więc południe Polski ma tam bardzo blisko. Podsumowując - powtórzę się, ale każdy ma prawdo do opinii oraz do wyboru. Ja, jak i kilka innych osób tutaj polecamy Czechy i One Day Clinic. A co wybierze osoba z zaćmą? To już jej sprawa. My możemy tylko pomóc w wyborze, ale decyzja finalna zależy do osoby, która chce usunąć zaćmę. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amand4a
Zgadzam się z tym co napisał użytkownik atelie – każdy ma prawo wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amand4a
Zgadzam się z tym co napisał użytkownik atelie – każdy ma prawo wyboru. Ja początkowo miałam usuwać zaćmę w prywatnej klinice w Polsce, ale z racji, że mieszkam blisko granicy to zdecydowałam się na Czechy. Termin w sumie podobny, ale koszty dużo mniejsze. W One Day Clinic wyszło mi 1000 zł za dwie soczewki, a w polskiej klinice miałam zapłacić 7 tysięcy. Tak więc przez przejechanie 70km z mężem zaoszczędziłam 6 tysięcy zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuna4545
Ja również polecam One Day Clinic – ja akurat miałam operację za darmo bo nie potrzebowałam jakiejś super soczewki, a do kliniki zawiózł mnie mąż. Po zabiegu od razu wróciliśmy do domu. Klinika jest bardzo nowoczesna, a obsługa jest nadzwyczaj miła. Pozdrawiam wszystkich lekarzy – jesteście profesjonalni dziękuję za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi akurat udało się przejść zaćmę i zabieg jej usunięcia bez powikłań, aczkolwiek lekarz prowadzący (dr Michnowski z Białegostoku) informował mnie o wielu możliwych powikłaniach, które mogą wystąpić. Oczywiście zdarzają się rzadko, ale trzeba zachować szczególną ostrożność i dbać o oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robunio
Witam. Ojciec miał operacje zaćmy i niestety powikłania pojawiły się. Wzrok pogorszył się z utratą rzędu 90%. pojawił się na oku tzw. bliznowiec, który zniekształca wzrok. Ojciec nie widzi lini prostych, tylko łamane i nierówne, słabo rozróżnia kolory i ma brak ostrości w oku. Żadne okulary nie pomagają, a soczewek ze względu na bliznę nie wolno mu zakładać. Do tego ze względu na chore oko bardzo obciąża zdrowe co powoduje nawet ból i zawroty głowy. Lekarz nie widzi swojej winy i nie przyznaje się do sknocenia zabiegu, twierdzi, że takie rzeczy zdarzają się i że jest to powikłanie pooperacyjne, a z resztą ojciec podpisał zgodę na zabieg. Bezkarność lekarzy jest zatrważająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giggii
jeżeli jest dobrze wykonany zabieg to nie powinno być żadnych powikłań... ja robiłam w Ostravie, brak kolejek, polska opieka no i przede wszystkim refundacja z nfz. także ja jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciocia miała operację zaćmy w Centrum Medycznym Damiana. Pełen profesjonalizm, o żadnych powikłaniach nie ma mowy. Sama chodzę do ich przychodzi na konesera i ta placówka to po prostu jakość sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serfia
tak Optegra na prawdę ma dobre warunki. no i przede wszystkim pomagają w rozliczeniu z NFZ - to wiele daje i na prawdę jest to dobra opcja. myślę ze jest to jedna z lepszych klinik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapt40
moja babcia nie miała żadnych powikłań po zabiegu usuwania zaćmy w Radomiu w Corten Medic - wszystko przebiegło szybko i sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te co tak reklamują te Czechy to chyba mają za to płacone i bzdury wypisują bo ŻADNA porządka klinika nier zrobi operacji dwóch oczu jednego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olemonka
Mama miała operację na zaćmę w Spektrum we Wrocławiu. Zero powikłań. Bała się oczywiście, bo się naczytała różnych rzeczy, ale wszystko poszło sprawnie. Praktycznie pozbyła się okularów, tylko do czytania używa, także komfort życia zupełnie bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harissimo

Polecam również poradnik ww. firmy czyli OneDayClinic - jeden bardzo dobrze przygotowany artykuł pełen detali i tego czego oczekuje przyszły pacjent - uspokojenia w stosunku do obaw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armsi

Podobnie jak większość moich poprzedników polecam klinikę One Day Clinic z czeskiej Ostrawy. Mój dziadek usuwał tam zaćmę w listopadzie i jest bardzo zadowolony. Minął niespełna miesiąc od zabiegu – dziadek cieszy się poprawnym wzrokiem oraz normalnym życiem. Co do samej kliniki to SUPER! Empatyczny personel, profesjonalny sprzęt, miła atmosfera, niskie ceny… czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolek
Dnia 11.12.2018 o 13:45, Gość Armsi napisał:

Podobnie jak większość moich poprzedników polecam klinikę One Day Clinic z czeskiej Ostrawy. Mój dziadek usuwał tam zaćmę w listopadzie i jest bardzo zadowolony. Minął niespełna miesiąc od zabiegu – dziadek cieszy się poprawnym wzrokiem oraz normalnym życiem. Co do samej kliniki to SUPER! Empatyczny personel, profesjonalny sprzęt, miła atmosfera, niskie ceny… czego chcieć więcej?

Witam a ile dziadek czekał na operację w One Day Clinic? To prawda, że maksymalnie czeka się 4 tygodnie? Mój ojciec czuje się coraz gorzej i nie chce mu się nawet wychodzić na spacery bardzo na się śpieszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsonn88

w Radomiu w Corten Medic bardzo profesjonalnie podchodzą do zabiegu i wszczepiają nowoczesne soczewki firmy Alcon dlatego własnie tam zabrałam mamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyprian

Z wszelkimi powikłaniami warto zgłosić się do prawdziwego specjalisty. Miałem leczoną zaćmę u dr Michnowskiego z Białegostoku i jestem pewny, że umie wyleczyć każde schorzenie oczu. Naprawdę świetny lekarz z ogromem wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renka

ja poszłam do Optegry no i tak się okazało że mam zaćmę. zdecydowałam sie u nich na zabieg wiec wszystko ładnie było przeprowadzone i dokładnie. także bardzo jestem zadowolona z rezultatów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissKejt

Bardzo często pierwszym objawem jest zamazany obraz. Im szybciej pójdzie się do okulisty, tym lepiej. Tym bardziej, że leczenie amd w niektórych miejscach (np. w  Centre de la Vision w Krakowie) jest refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adele

Zdecydowanie warto być pod stała opieką lekarza okulisty. Ja chodzę do Spektrum we Wrocławiu, nie obawiam się powikłań, bo oni specjalizują się w takich zabiegach. Powiem więcej, po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii, nie mogę się doczekać aż będę po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamylla

Bardzo ciekawy artykuł o powikłaniach w leczeniu zaćmy można znaleźć na stronie najlepszej polskiej kliniki ONE DAY CLINIC - wszystko co musicie wiedzieć na ten temat jest właśnie tam.

Ja przy okazji bardzo polecam tę klinikę, moim zdaniem ma rewelacyjne podejście do pacjenta, zaś leczący tam chirurdzy to klasa sama w sobie - spokojni, opanowani, bardzo doświadczeniu, najwyższej rangi specjaliści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weepika

Teraz są tak nowoczesne metody usuwania zaćmy, że naprawdę nie ma się czegoś bać. W Krakowie działa profesjonalna klinika Vidium Medica. Tam specjalizują się w leczeniu zaćmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłam w Optegrze i szczerze mówiąc to oni mi dobrze doradzili jak usunąć zaćmę. Myslę ze tam pracują sami specjaliści i osoby kompetentne. i bardzo dobrze się opiekują pacjentem! moim zdaniem super opieka i opcja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, bo Optegra jest całkiem spoko. Ja w Poznaniu miałam do czynienia z tą kliniką i jestem zadowolona. Przygotowali odpowiednio, pomocni, wyleczyli. Bardzo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×