Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mazurski chlopak

Twardy jestem i cyniczny

Polecane posty

Gość vsfvsfd
jestem na cudzym kompie, nie mogę wrzucać linków... co tam jest, proszę napiszcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
to ja taki durny palant przypakiem trafilem na ta zalosna strone, i cos mnie pirzglo, jak zobaczylem ta zaszyta i zagojona pipkie, to nie wiedzialem czy plakac czy sam nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
jest to strona w jezyku francuskim dotyczac problemow FGM czyli po polsku okaleczania zenskich narzadow pciowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzomożliwe że bys umarła biorąc pod uwage warunki i sprzet w jakich to się przeważnie dokonuje i niestety jest to normalne - w Afryce (w niektórych krajach, tam masz mapkę gdzie dokładnie się to praktykuje) :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat tabu.. niektóry spróbują walczyć z tym w Afryce ale bez większy skutki. Chyba ten wyczaj.. i cała ścięcia nie jest praktykowane w RSA, przez rzędny mieszkańców. Nawet trudno powiedzieć jak pisałem to temat tabu, nie mówi się o tym. Przyznaję się że nic nie wiedziałem o tym aż do momentu kiedy znalazłem dziewczynką, już „kobietą” jak mówili, bo była po. Leżała pod drzewem daleko od granicę, pozostawiona tam, mając zakażenia. Pochodziła z plemion „importowany” od Cote d’Ivoire, Mali, jako roboczyzna na plantacji w Namibii. Lub z tych który przemieszczali uciekając od wojen. Stąd daleko od wszelki szpitali, jedyna miejsc gdzie mogłem ją zawieść to było punkt leczenie wojskowego.. nikt tam nie chciał się z nią opiekować. Niech zdechnie w kąt. Jedyna osoba, Nancy, chirurg z USA wysłana na misji dobroczynną się z tym zajęła, a wiecie co? Ta dziewczyna ledwo żywa nie chciała być „rozpruta”, wolała śmierć od wstydu. Nie łatwy rozmowy aby ją przekonać. Widziałem co jej zrobili.. wyobrażam sobie ból, bez żadne znieczulenie, bele czym, zamknięty z kolcami akacjowe, ohyda.. jak k..wa można?!? No właśnie jak można? Ale kiedy się rozmawia z tymi ludźmi, kobieta nie obrzezana to nie kobieta, ta która nie przeszła przez to jest wyrzutkiem, nie zdolna urodzić, nie zdolna być żoną, taka łajdacznicą. Uwieżczy czy nie, w okolice nie mogliśmy znaleźć sala operacyjną aby zabieg przeprowadzić, nawet machając gruby plik zielone.. pielęgniarze, personel, oczy wybałuszone.. nie ma wolne miejsc, sala zajęta.. Nie wolno! U mnie Nancy musiała to zrobić, na stół kuchenne. I nie mogłem prosić nikogo o pomoc, mimo że moimi na farmę znałem od lat. Żadna kobieta nie przeszła. Dziewczyna przeżyła, została z Nancy, pomagała w jej działalności charytatywną, i tak odrzuconą od swoje. Pamiętam wojna prowadzoną przez Nancy aby szła się wysikać, ślady tych łzy na jej policzki kiedy wracała i jej wstyd że nigdy już nie będzie być „godną”. Poznałem faceta walcząc przeciw tych obyczaje, mówił że jest nie do wytępienia, nawet w krajach gdzie są wysoki kary. Po prostu w tych kręgach nikt nie chce taką „ nie inicjowaną” kobietą. To nie tortura tylko zasztyt! I mentalności nie zmienią się tak prędko. Jako anegdota opowiadał mi że w RSA też kiedyś było stosowany przez Zulu, sadzali traw M’gui, rośliny kwas, a owrzodzenie poprawiał ciasność pochwy, jakiś król dawno temu zabronił, mocno obdarzone przez naturę, nie mógł sobie znaleźć kobietę dla jego rozmiaru.. dzięki Jemu wyczaj znikło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Pan znajdzie sobie inna i ta starą zdycha na podwórku. ale daleko, aby smród nie przeskadzało. I tak jest. Złyszłałem z w Mali naprzekład zaszywa się kobiety po kilka razy.. kiedy mąż (nie ma taki pojęcia tam) idzie sobie na pary tygoniowe wędrówki.. to zamyka wrota.. az nozen potem rozpruje w potzreby. Ale co to porównaniu do inne wyczaje Afrykanskie? Piękny kontynent.. ale surowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
jest to temat tabu, ale przestaje byc kiedy coraz wiecej afrykanow przyjezdza do europy i przywaza ze soba swoje barbarzynskie obyczaje. I tu przestaje byc wesolo bo my ze swoich podatkow musimy leczyc te nieszczesliwe kobiety. Bardzo dobrze wiedza o tym rzady wloch czy niemiec gdzie kobiety afrykanskie walcza z tym barbarzynstwem. Moze to jest tam u nich zakorzenione ale niech z tym nie przyjezdzaja do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
71 000 taki kobiet są w Francji... a podwiedzono że 3500 zabiegi beli przeprowadzony tam nielegalnie w zyszłem roku.. u rodzin już tam mieszkają i w niektóry przepadka od kilku pokoleń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecccydowanie
co wy naprawde?? a gdzie sie podziala, tak mocno na tym forum podkreslana tolerancja?? naprawde powinnismy byc tolerancyjni teraz!! dla tych czarnych i wypastowanych debili!! szybciutko odechcialoby sie wam tolerancji, gdyby chcieli was tak "upiekszyc", nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżizas ale bełkot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
belkot to ty wydajesz. Jest wiele spraw tabu,np ze przed aktem inicjacji wiele dziewczat popelnia samobojstwa. Jesli we wiosce dwie dziewczyny topia sie w stunii, a jedna umiera z uplywu krwi to juz nie jest zabawne. Lezac kolo swojej zony myslalem jakie tam sa relacje miedzy mezem a zona. Z bolu to pewnie ona go tak nienawidzi ze przechodzi to ludzka wyobraznie. Mysle ze powinnismy tylko przestrzegac, aby nie panoszyli sie z tymi chorymi obyczajami w Europie a hiv i inne zarazy same wyeliminuja to zjawisko. Jesli to ma byc ich wklad u kulture swiatowa to niech juz sobie spokojnie wymieraja w Afryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla nich tam to nie jest to żadna strata że się utopi.. kobiety są dla ich oczy nic nie warty. Zwłaszcza przed iniacji.. potem można ich jakoś \"handlować\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak biali mówią w RSa i Namibii.. za pary lat już po murzynów. Jest nawet przejęty że muszynowi nie poda się ręki aby się niezarazyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
ty idioto czytac nie umiesz, nie ja jestem idiota tylko ty bo wyraznie pisze twardy i CYNICZNY debilu ten humanitaryzm juz mozg zlasowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurski chlopak
nie do ciebie reno do tego powyzej twojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×