Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HODOWLA - mazowieckie

==PRZYJMĘ==KAŻDEGO==PSA==Z==RODOWODEM==

Polecane posty

Gość chyba tak
terefere dokladnie tak jak wczesniej napislam!! takie hodolwe to powinni zamykac!!to zwykłe męczenie zwierząt!!traktuja psy jak przedmiot!!!Moze ta pani ktora zalozyla ten topik sprobowla by zachodzic co rok w ciaze??I tak do menopauzy!!Ciekawe jak by sie czula???Przeciez pies dokladnie tak samo to przezywa!!No ale zeby to rozumiec to trzeba kochac zwierzeta!A ktos kto zaklada taka "hodowle" nie kocha zwierzat z pewnoscia! To zwykli sadysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba tak
w reportazu ktory ogladalam na tem temet mowili ze suki bronia sie i gryza psy zeby nie doszlo do kolejnej ciazy, ale tacy wlasciciele hodowli zmuszaja suke mimo wszytsko....to straszne jednym slowem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia 30 chyba mamy zwyczajnie podobne skojarzenia , jak kupowałam swoje zwierzeta , szukałam takich a nie innych warunków , takiego a nie innego hodowcy . Kazdy z nich zapewniał zwierzakom to co najlepsze i kazdy kupił je za grube pieniadze , podobnie jak Ty czy ja kupujac zwierzeta z rodowodem . A hodowli nie traktował zarobkowo , bo ona jakos wielkiego zarobku , przy pasji nie przynosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam już trzecią z kolei afgankę pierwszą miałam ze schroniska,drugą kupiłam u hodowcy,który jest jednocześnie sędzią kynologicznym zaś ta obecna to prawie prawnuczka mojej poprzedniej :) prawie,bo po bracie mojej poprzedniej suni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaproponujcie jej
rodowodowa wysterylizowana suczke :) zobaczymy czy przyjmie.......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia 30 - u mnie to były owczarki niemieckie . Teraz nie mam psa , choc kto wie ;) Jest kocur syberyjczyk , nomen omen wykastrowany :D Zaskoczyłas mnie tymi afganami - pozytywnie , piekne psy , ostatnio niestety coraz rzadziej je widuję . A moze stety , bo rozrost popularnosci niestety szkodzi rasom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...że tak wtrącę swoje trzy grosze: oczywiście nie popieram \"rozmnażalni\", ale zauważcie jedno - one są dlatego, że się \"znajdzie głupi co to kupi\" - jest popyt, jest podaż a polsce dziwnym trafem \"każdy musi mieć psa\" (piszę to na podstawie badań sprzed paru lat), jakby to był wyznacznik statusu społecznego. ale nie każdy ma serce do psów - to raz, do zwierząt - to dwa. i takiemu człowiekowi wisi i powiewa, jak zwierzak był traktowany. rodowód jest = jest gites. przykre :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terefere afgany są efektowne ale i......trudne! są bardzo inteligentne i mają swój trochę \"koci\" charakterek ;) bardzo często na wystawach podchodzą do mnie ludzie i pytaja się gdzie kupic takiego psa,bo im sie bardzo podoba,albo pytają mnie o szczeniaki od mojej i co ja wtedy robię? wyciągam wszystkie wady posiadania takiego psa....wyliczając od charakteru,przez codzienną piwelęgnację włosa,kąpiele,konieczność wybiegania takiego psa... a dlaczego? bo uważam,że zakup psa to powinna byc decyzja przemyślana,a nie dlatego,że mi się podoba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellishbloodystorm jest jeszcze cos takiego jak moda na dana rasę :O jakiś czas temu modne były spaniele i wszędzie widać było szczeniaki tej rasy potem na topie labradory i goldeny.....teraz yorki ludzie kupują,bo jest moda.....a po jakimś czasie można połowę tych psów \"po rodowodowych rodzicach:\" w schronisku znaleźć.....a dlaczego? bo nie przemyśleli zakupu psa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zbieramy te wykastrowańce i wiesz co... ;) Wiem wiem ,ze sa trudne .... ładnych pare lat temu , pamietam chłopaczka któremu rodzice zrobili prezent - własnie w postaci afgana . Madry ,swietny dzieciak , często wtedy spotykałam go bedac ze swoim zwerzem , co ten dzieciak sie naprodukowała ,zeby posiaśc wiedże tajemna :D o wychowaniu , oj ciężko mu było . Z ON-ami łatwiej . A\'propos metody odstraszajacej :D Stosuje taka samą :D przynajmniej potem nie słucham - ale tego mi nie powiedziałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już wprawiona w bojach z afganami :) po prostu aby wygrać trzeba byc bardziej upartym niż afgan:P ja wiem,że układanie owczarka niemieckiego to całkiem co innegoi niż afgana nawet wystawia się je inaczej.......wiesz może dlaczego zawsze jedna osoba prowadzi psa po ringu,a towarzysząca leci dookoła rinku i coś krzyczy do tego psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mnie moda nie działa :P spaniela miałam jakies 20 lat temu!! a yorka to nigdy miec nie będę! i denerwuje mnie to,że ludzie traktują te yorki jak żywe maskotki a nie jak psy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche smieszna odpowiedź , ale prawdziwa :classic_cool: Ano powód jest prosty - chodzi o postawe w biegu - podnosi do góry głowe , inaczej sie prezentuje , szczególnie widoczne jest to u psów ( i pozadane ) . Bardziej widoczne jest kątowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale afgana też oceniaja w biegu i normalnie tylko ja po ringu z moją śmigam :) ona już wyszkolona....mówię do niej pomału,ring ....i ona juz wie jak ma biec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet niechce myslec co sie za tym kryje. Jeszcze nie tak dawno niewolnictwo bylo ogolnie tolerowane spolecznie... zwierzaki wytrzymajci jeszcze z 200 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robinhood jak na razie to chyba przepłoszyłyśmy założycielkę tematu.....i chyba nikt kto przeczyta ten topik nie odda do takiej hodowli swojego psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia 30 - to mniej wiecej chodzi o to ,ze biegnac \"normalnie\" ON głowe ma nieco nizej , jak do niego cos powiesz - stad te wrzaski bo sie przekrzykują :D zmienia układ ciała . Podnosi głowe , inaczej ustawia uszy - tył wydaje się być jeszcze mniejszy w stosunku do przodu, jeszcze nizej ustawiony - a przód wiekszy , nabieraja wtedy tego dostojeństwa :) Ale to psy wystawowe , typowo uzytkowe nie mają aż tak wygietego kregosłupa , zdrowiu to niestety nie słuzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli na każdą rasę stosuje się inne sztuczki wystawowe ;) śmiałam się kiedyś jak bassety ocenali.....normalnie jeden olał sprawę,wyciągnął łeb z ringówki i.......zamierzał opuścić ring!!!! właściciel go dogonił....co trudne nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dziś mówię już DOBRANOC jutro skoro świt zimny nos mnie zbudzi i będzie się spaceru domagać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz uciekam :) Jeszcze tylko jednego sobie nie podaruje : Przypuszczalny nabywco : zastanów sie 3 razy nad oszczednościa , jesli zdecydujesz się na zakup zwierzaka u \"hodowcy\" który równoczesnie proponuje ze 20 ras , a jeszcze lepiej bez rodowodu , po rodowodowych rodzicach (rodowody oczywiscie do wgladu). Przypuszczalnie w ciagu pierwszych 3-mcy na weterynarza wydasz wiecej niż kosztuje rodowodowy zdrowy szczeniak . to tyle , przynajmniej na dzis ;) Spokojnej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje :) Hodowla z prawdziwego zdarzenia ma jedną bądź max dwie, trzy rasy. Ale może ta owa Pani ma tylko jedną rase a nowy psiak będzie natchnieniem do zajęcia się drugą rasą ? Chce w to wierzyć pomimo wszystko. A może po prostu sprzeda psa i zarobi na tym a właściciel pozbędzie się kłopotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosalindo tam jest jasno napisane Przyjmę każdego psa z rodowodem,najchętniej suczki!!!!!! Myślisz dlaczego najbardziej jej na tych suczkach zależy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juleczka75
Może trzeba napisać o ocenach na wystawach , o prześwietleniach , o testach psychiki o tym wszystkim co wiąże się z hodowlą. Prawdziwa hodowla to miłość do psa ,a pieniądze są sprawą problematyczną . Każdy kupujący widzi tylko cenę szczeniaczka i mnoży ją przez ich ilość licząc ile to kasy spadło z nieba.Prawdziwa hodowla nie oszczędza na karmie , lekarzu ,a wystawy darmowe też nie są . Ogólnie nie jest to wcale bardzo złoty interes - chyba , że właśnie zbiera się psiaki patrząc tylko na papiery i męczy je rozmnażając tylko dla pieniędzy , ale to już inna bajka , bo tego hodowlą nazywać nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze faktycznie nikt nie odda psa w takie niesprawdzone i podejrzane miejsce. Nawet przy najlepszych checiach trudno uwierzyc w dobre zamiary autora ogloszenia. pozdrawiam wszystkich ktorzy zareagowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×