Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TYCJan 24

Patriotyzm dzisiaj ...

Polecane posty

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Pójdziemy na groby swoich najbliższych i często przy okazji zapalimy świeczki na grobach naszych bohaterów lat minionych . Dziecku czy wnuką pasuje dać słowo wytłumaczenia : dlaczego ? W blasku cmentarnych zniczy słowo patriotyzm brzmi szczególnie . Inaczej jak 3 maja , czy 11 listopada . Co dzisiaj oznacza dla Ciebie słowo patriotyzm ? Czym jest dzisiaj patriotyzm ? Czy jesteś patriotą ? Jakie są cechy współczesnego patriotyzmu i czy jest on dzisiaj potrzebny a jeśli tak to dlaczego ? -- Potrafisz - nie ocierając się o banał - napisać co sądzisz w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tycjan... Zadajesz pytania , które wzbudzają wewnętrzny niepokój . Bo człowiek niby wie niby czuje ale trudno definiuje . Dla mnie - człowieka który juz prawie 20 lat pracuje gdzieś na południe Niemiec jest ta ogromna tęsknota za domem i za kazdym razem ogromna radość z powrotów ( tak ja k teraz na te świeta ) i smutek , kiedy przychodzi pora odjazdo . Ale to podobno jest tem mikro , lokalny patriotyzm do rodzinnego domu.... Muszę to przemyśle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CCCcc
Patriotyzm dzisiaj to było głosować na PO , żeby odsunąć Kaczyńskiego od władzy i oszczędzic Polsce wstydu !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój patriotyzm
to pozostanie tutaj, a nie ucieczka do Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znudzony człek
Są tylko dwa rodzaje patriotyzmu ( czyli identyfikowania się z własnym narodem, poczucie wspólnoty i chęć dbania o tenże Naród ) - jeden wynika z dumy z osiagnieć własnego narodu ( UK, Francja, Niemcy, Japonia etc. ) - drugi wynika z poczucia krzywdy i dyskryminacji ( np kraje pod zaborami albo zdominowane przez silniejszych) W Polsce zawsze przeważał ten drugi typ więc nie dziwi mnie że Polacy tak entuzjastycznie patrzą na Unie Europejską i bez żalu pozbywają sie suwerennosci - mamy chyba najwiekszy procent ludzi popierajacych integracje - najmniejszy jest w bogatych silnych krajach które przecież przewodza tej Unii :D wnioski sa takie - jak nam za bardzo nie przykrecą śruby i nie będa dyskryminować to bezproblemowo wyrzekniemy sie Polski i staniemy sie patriotami państwa pt UE. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie . Czy szacunek Polaka do Polaka w Kraju i na emigracji o innym pogladzie politycznym , innej wierze lub do tego co jest ateistą może być uwazany za objaw patriotyzmu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałeś chyba na myśli patriotyzm państwowy -- to ten pierwszy , który wymieniłeś . Ten drugi , wynikajacy ze wspólnych krzywd i długiego braku państwa właśnie nazywa się narodowym. Ale to szczegół.... A tak bardziej od serca....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeże
W Polsce szacunek do ateisty ( w naszym pojmowaniu równoznaczne do komunisty ) może być uważane tylko za objaw antypatriotyzmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfns.....
podobnie jak szacunek do polaków innej narodowości jak np. romów , zydów... Dodaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhas z podhala
...nie ocierając się o banał ...nie potrafię napisać co mógłby dzisiaj oznaczać patriotyzm . mnie on zawsze kojarzy się z Konopnicką i "Rotą " , z " Marszem Polonia " --tej polskiej pieśni z Brazylii oraz z "Góralu czy ci nie żal"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 08.34
kfns ---> podobnie jak szacunek do polaków innej narodowości jak np. romów , zydów. a z tym to ostrożnie bo znam osobiście takich którzy wręcz alergicznie reagują na nazywanie ich Polakami :)......choć rodzeni w tym kraju nad Wisłą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfns.....
często to nasza wina ...dlatego trudno sie im dziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie : temat jest już godzinę , ktoś coś próbuje pisać , ale ani jednej jasnej deklaracji . Tak , jestem patriotą bo to , bo to bo to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 08.34
widocznie dziś prawdziwych patriotów już nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmjjklll
TYCJan, patriotyzm to jest między innymi nie walić błędów ortograficznych, patrz: "wnuką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dbałość o poprawność i czystość języka ojczystego . Zgadzam się w 100 % Jedna z ważniejszych cech dzisiejszego patriotyzmu . A tego mojego \"wnuką\" dalej słowniczek nie podkreśla na czerwono . Ja mu wierzę . Więc jak z tym jest ? ( o ! - wnukom też nie podkreśla....) Już niczemu nie można ufać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to załatwiliście mnie na cacy . Nie mogę być patriotą bo wale błędy że strach .... Pocieszam się tylko , że w średniej szkole fizyczka , która była naszą wychowawczynią i twierdziła , że też jej się często trafiaja błędy - w obronie przed sfiksowaną na tym punkcie polonistką - mówiła : błędy popełniają wszyscy . Profesorowie , poloniści , dziennikarze , bo nasza ortografia jest nielogiczna , ale tylko nawiedzeni poloniści gdy im braknie argumentów przejdą do wytykania wam ortografii. Ta nauka \"umysłu ścisłego\" trzyma mnie jeszcze przy życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O patriotyźmie dzis trudno rozmawiać, bo nie jesteśmy bezpośrednio zagrożeni...ale dla mnie wartość tę określa np. nasz stosunek do płacenia podatków, dbania o kulture polską, o język, o społeczenstwo... Kocham mój kraj, dlatego nie pracuje na czarno, kocham mój kraj, dlatego nie śmiecę na ulicach (nigdzie nie smiecę), kocham mój kraj, dlatego na wyjazdach zagranicznych chwale sie tym, co w Polsce najlepsze i złego słowa nie powiem na mój kraj... Tak, jestem patriotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem polonistką i uważam, że błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytasz wiec oidpowiadam
TYCJan zapytales o cos, na co nie ma słownej odpowiedzi. Ptriotyzm przejawia sie w mysleniu, w czynach. On jest w sercu. W moim tez. dlatego dzialam. m.in. w zwiazku z 1 listopada tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> spa_cja ---> pozdrawiam.. \"...powiedz mi , co czytasz , a powiem ci , kim jesteś...\" Czytam równocześnie : \" Trzecia niepodległość \" Jakuba Karpińskiego i \" Boso , ale w ostrogach \" Grzesiuka ( jako przypomnienie ulubionej lektury lat młodości ). Kim jestem ...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiony jesteś wróżka nie jestem...ale uważam, że Grzesiuka czytaja zagubieni, albo dojrzewajacy ;) Nie bierz dosłownie tego, co ludzie w stopkach piszą :) Ja czytam, co popadnie, więc żaden z tego wniosek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakakakak
"A tego mojego "wnuką" dalej słowniczek nie podkreśla na czerwono . Ja mu wierzę . Więc jak z tym jest ? ( o ! - wnukom też nie podkreśla....) Już niczemu nie można ufać ..." Wiesz co chłopie, ta wypowiedź dyskwalifikuje cię całkowicie i odbiera prawo do jakichkolwiek dywagacji o patriotyzmie. Bo patriotyzm zaczyna się od podstaw. Podstaw własnego języka. Komu czemu? WNUKOM. Ktoś kto poprawność własnej wypowiedzi we własnym ojczystym języku zdaje na, to czy mu speller podkreśli na czerwono - to wybacz, ale owym "wnuką" nie powinien niczego tłumaczyć. Patriotyzmu zwłaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> jakakaka ---> dlatego tez nie dywaguje tylko zadaje pytania i na podstawie odpowiedzi uczę się ...Twoje zabranie głosu w temacie tez mnie duzo nauczyło... ---> spa_cja ---> zaintrygowałaś mnie . Dlaczego Grzesiuka czytaja zagubieni ? Grzesiuk i wszystkie ksiazki o przedwojennym folklorze W-wy to moje ulubione ksiazki lat młodości . Często do nich wracam i stale szukam nowych. Z natury rzeczy tez czytam wszystko co popadnie . Takie \" zboczenie\". A , że czytam szybko i niechlujnie z przyjemnościa wracam do starych lektur i zawsze coś nowego tam znajdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> spa_cja ---> nie doczytałem jednego słowa \"... albo dojrzewajacy. \' W moim przypadku to już bardziej przekwitajacy.... czyli dziecinnieje na starość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale numer........
Cenzura istnieje !!!!! Napisałem tu jednej nawiedzonej polonistce , ze błędy się popełnia , a walić to można wiadomo co .... i wpis zniknął ! Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer........ => takie posty (jakakakak też) nic nie wnoszą do tematu. Powiem więcej: każdy post świadczy o autorze. Twój pokazał brak kultury osobistej. Ma to coś wspólnego z patriotyzmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tycjan----> Dojrzewać mozna w każdym wieku :) Uwazam, że Polska przedwojenna to Polska dojrzewająca, niestety II wojna swiatowa zniszczyla nadzieje i entuzjazm Polaków, odbudowalismy go dopiero po \'89 i chyba teraz....oby sie udało utrzymac optymizm, ale w duzej mierze zalezy to od nas samych, nie tylko od polityków...sami musimy po sobie sprzatac i sami musimy dbać o Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale numer........
Ma -- bo często ostra , bezpośrednia riposta ( czasami ocierająca sie o wulgarność) moze podziałać zdrowo- rozsądkowo na tych co wtrącaja sie nie mając nic madrego do powiedzenia , a tylko krytykować innych potrafią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×