Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajna babka z forum

6 tydzień ciązy od OM , jest pęcherzyk nie ma zarodka

Polecane posty

Gość Skolowana
witam:) wiecie co?? mam ten sam problem co wy.. tylko ze u mnie wszystko jest poprzestawiane. ostatni raz miesiaczke mialam 27 listopada.. od tamtej pory okres mi sie zatrzymal i wogole nie bylam w ciazy. w lutym tego roku lekarz przepisal mi tabletki Luteine na wywolanie miesiaczki.. okres nie nastapil.. ale 1 marca zrobilam test i sie okazalo ze jestem w ciazy.. teraz bylam 16 marca na usg i lekarz stwierdzil ze jest to tylko 4 tydzien i jest samo puste jajo plodowe. mam isc za 2 tyg na badanie.. stwierdzil ze jak bedzie na badaniu to samo co 16 marca to wysle mnie ndo szpitala :( czy ktoras z was tak miala?? boje sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko fajnie przeczytac
takie slowa :) gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Fajna Babko-gratuluję cora czy syn? Wierzyłam,że uda się Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja przyłączam się
do gratulacji:) super przeczytać coś takiego na koniec:) a czy może znasz przyczynę swoich niepowodzeń? może komuś innemu pomoże Twoje doświadczenie, ewentualnie naprowadzi na właściwy trop leczenia pozdrawiam ciepło:) wszystkiego dobrego dla Ciebie i malutkiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lpolp
super gratuluje autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skolowana
Fajna babko z forum gratuluje:) ja bede czekac z niecierpliwoscia na usg.. slyszalam ze do 8 tyg nie widac zarodka wiec musze czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika2345
u mnie zarodek było widać w 7 tyg. Tzn mam opis z USG i jest oznaczone jako 6 tydz i 3 dni. Mysle jednak ze duzo zalezy od sprzetu USG. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja przyłączam się - nie zostala wykryta. Wszystkie badania wyszły ok. Przez całą ciąże brałam acard+fraxiparine profilaktycznie, kaprogest, witaminy itp. i się udało:) Jeszcze raz dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Po tygodniu czekania na miesiączkę zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywnie:) zrobiłam więc BHCG - 5-6 tydzień; niestety podczas pierwszej wizyty u gina okazało się, że nie widać zarodka,tylko sam pęcherzyk żółtkowy. Dostałam zalecenie by powtórzyć test 2 razy w ciągu 3 dni. Lekarz powiedział, że jeśli poziom hormonu się nie podwoi, to skieruje mnie na zabieg (po kontrolnym USG). Po jakże długich 3 dniach czekania uzyskałam dobry wynik testu (BHCG podniósł się) - 6-7 tydzień. Na kolejne USG idę w czwartek... I teraz cały czas myślę czy zarodek się pojawi... Czy wzrost BHCG jednoznacznie oznacza rozwój dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarieEnSeptembre
po lekturze tego forum byłam pełna czarnych myśli, bo w 6. tyg nie było widać struktur zarodkowych. Ale lekarz kazał za tydzień powtórzyć badanie, bo twierdził, ze jest szansa, że po prostu było za wcześnie jeszcze. I dziś, po 10 dniach dowiedziałam się, ze serduszko bije. Pisze to dla tych z was, które będą szukały tu informacji - żebyście wiedziały, że to nie jest jednoznaczne i naprawdę trzeba poczekać, nie zadręczając się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarieEnSeptembre, już dawno nie zaglądałam na to forum, ale dostałam maila, że jest nowa wypowiedź więc czytam. Gratuluję, po pierwsze bijącego serduszka :) a po drugie pomysłu aby podzielić się dobrymi wiadomościami. Pomyślałam, że i ja napiszę jak potoczyło się życie w moim przypadku - mam dwójkę wspaniałych chłopców, którzy niebawem skończą roczek. Okazało się, że byłam w ciąży z bliźniakami, i choć beta wskazywało na 6 tydzień, to byłam wtedy w 4 (przy bliźniakach beta jest wyższe, co zmyliło lekarza, a zarodek mógłbyć w 4 niewidoczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiafluffy
Witam dziewczyny jestem rzekomo w 8 tyg ciąży i dalej nie widać zarodka ani bijącego serduszka tylko sam pusty pęcherz płodowy.Tak się martwię pod koniec miesiąca mam iść na ostatnie USG jak nic to czeka mnie zabieg.Nie mam plamień nigdy nie poroniłam nie wiem jak będzie. Strasznie się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nena2588
witam byłam u gin. okazało się że jestem w ciąży wedłg usg 6 tydzien miesiączki nieregularne jest pęcherzyk a nie ma zarodka pierwsze usg robiłam 19.02.2013 pęcherzyk miał wymiary 4mm drugie usg robiłam 14.03.2013 wymiary ma2,2 0,7. lekarz powiedział że ciąża jest martwa jak do piątku nie poronie to będa mnie łyżeczkowac . miała któraś z pan ten sam przypadek a okazało się że pojawil się zarodek. podkreślam dobrze się czuje nie plamie i nie krwawie czasami pobolewa mnie brzuch .prosze o szybką odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety zarodek już napewno
się nie pojawi. 19 lutego miałaś pusty pęcherzyk niecały miesiąc później nadal był pusty. Możliwe, że zaczniesz sama krwawić lub jak lekarz powiedział trafisz do szpitala na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiafluffy
Witam dziewczyny u mnie tez wszystko potoczyło się w dobrym kierunku i dziś jestem w 23 tyg ciąży a mój maluszek żyje.Okazało się ze zamiast w 8 tyg byłam w 6 tyg przesunęła się owulacja i dlatego tak wszystko wyglądało bo było za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy gosc
Dziewczyny, przeczytałam wątek, super że napisałyście o pozytywnym "zakończeniu" tematu. Gratulacje!. Dałyście mi nadzieje. Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała149
Witam wszystkich serdecznie. Po rocznym starania się o dzieciątko udało się:-) byliśmy tacy szczęśliwi. Obecnie jestem w 6 tyg ciąży i jest pecherzyk a nie ma zarodka. Bardzo się zmartwiłam, lekarz kazał mi przyjść za 10 dni mam na ostatnim USG różne wymiary i nie wiem które z nich odpowiadają wymiarom mojego pęcherzyka d1 130 cm ; D 4.0 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała149
Bardzo się martwię a tutaj trzeba aż 10 dni czekać. Strasznie się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanna86
Jestem w 6t6dc. W piątek byłam na USG, widoczne tylko jajo płodowe. Wymiary jaja to 1,41 cm (powiedział, że w sumie od 1 cm powinno być widać ciałko żółte). Zlecono mi HCG, wynik z piątku 7999 czyli 6 tydzień. W poniedziałek robię badanie raz jeszcze - zobaczymy co będzie. Umówiłam się też na USG do innego lekarza, ale nie wiem czy poniedziałek to nie za wcześnie, może lepiej poczekać jeszcze kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanna86
Wyniki HCG podskoczyły do 15822. Pewnie wiosny to nie czyni, ale daje nadzieję, że może będzie bobas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanaona
Ja OM miałam 19lutego... dzis mamy 4kwietnia... 2,5mm zarodek..pusty... beta hCG 1123,00mlU/ml..zlecono mi ponwne beta hCG i za tydzien kolejne usg..powinnam sie martwic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,wszystkie powinnyscie sie martwic,gdyz zgodnie z nowa ustawa pojdziecie siedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ratunku ostatni okres 31.01 powinnam być teraz w 9 tygodniu ciąży. Miałam plamienia jedno razowe więc położna zapisała mnie na usg w szpitalu powiedzieli ze nic.nie widzą pobrali krew wynik pozytywny 2400. Za 10 dni następne usg. Pojechałam do Polskiej przychodni lekarz mnie zbadał jest pecherzyk ciążowy 17mm brak zarodka. Nic mi nie wytłumaczył. Ciążę określił jako 5-6 tydzień nijak się to ma do miesiączki co mam myśleć. Jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi z OM też wyszedł inny tc. Z USG wyszło 6 tydz 6 dzień i brak akcji serduszka. Badanie powtórzenie po 2 tyg. Teraz 9 msc ciąży. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilooo
Czesc wszystkim;) tez mialam mega stresa bylam i lekarza na poczatku 6 tyg brak zarodka. poszlam tydz pozniej zestresowana, patrze a tam juz bijace serduszko;) takze dziewczyny glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja teraz przechodzę przez to samo, wg OM (7 marca) jestem na początku 9 tyg. byłam na USG w 7t1d (wg OM) i pęcherzyk miał 15mm, a pęcherzyk zółtkowy 3,5. Wiem (testy owu), że owu miałam około 28 marca, więc moja ciąża może być młodsza. W każdym razie podczas ostatniego usg gin powiedział mi, że prawdopodobnie jest to puste jajo płodowe i że raczej nic tego nie będzie. Najpierw przez tydzień wypłakałam wszystkie łzy, a potem ogarnęłam się z tematem i nastawiłam pozytywnie. Wyczytałam na różnych forach pl i ang. i ogólnie w internetach, że puste jajo diagnozuje się gdy jest jak nazwa wskazuje puste, czyli wtedy, kiedy nie ma w nim nic. Natomiast jeśli jest pęcherzyk zółtkowy (pojawia się około 5-6 tyg od OM). to jest bardzo duża szansa, że zarodek się pokaże tylko trzeba czekać. Znalazłam również fajną tabelkę z wymiarami pęcherzyka i zarodka. Jakie parametry powinny mieć na poszczególnych etapach wczesnej ciązy: http://www.babymed.com/ultrasound/determination-gestational-age-pregnancy Na angielskich forach aż roi się od postów, w których dziewczyny piszą, że zarodek był u nich widoczny w 9, 10 lub dopiero w 11 tygodniu. Więc nie spieszcie się z decyzją o zabiegu. W przypadku poronienia pamiętajcie też o swoich prawach, o których prawdopodobnie nitk Wam nie powie, a macie prawo do 8 tyg. macierzyńskiego oraz inne prawa, o których warto sobie poczytać. Aktualnie czekam na kolejne usg i mam nadzieję, że zobaczę na nim malutkie serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ze jest pęcherzyk żółtkowy też może być puste jajo płodowe, ja czekałam do 12 tyg był tylko pęcherzyk żółtkowy i pęcherzy ciązowy a zarodka brak wiec żółtkowy nie jest gwarancją że się pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×