Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to jest....

Grzybica paznokci a ciąża

Polecane posty

Gość jak to jest....

Dziewczyny, wiecie może jaki wpływ ma grzybica paznokci na ewentualną ciąże?? Czy jest poważnym zagrożeniem dla dziecka?? Wiem,że w tym czasie nie można przyjmować żadnych lekarstw, ale czy sama w sobie nie jest zagrożeniem. Błagam pomóżcie. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama grzybica paznokci raczej nie ma wplywu, mysle ze gorsze konsekwencje mogloby miec leczenie silnymi lekami p/grzybiczymi doustnymi; problem by tez byl gdybys miala grzybice ogolnoustrojowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie nie martw się
nie ma wpływu, ja też walczę z tym cholerstwem od lat i niedawno urodziłam śliczną zdrowiutką córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam przemywam zawsze stopy i wogole bo powiedziala mi znajoma ze w ciazy latwo o grzybice paznokci i wogole wiec jak narazie nic nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest....
Bardzo Wam dziękuję:) Strasznie się martwie. Nie wiem jeszcze czy jestem w ciąży (bardzo bym chciała) a te pieruństwo nie daje za wygraną. Nie wiem czy jest dla mnie jeszcze jakaś szana :(. Marzę o dziecku i nie mam siły już dużej czekć:). Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup...
mam ten sam problem, walcze z tym pieruństwm od dawna czy ktoś był w podobnej sytuacji???? czy są jakieś przeciwwskazania proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie nie martw się
no napisałam że można bez problemu zajść i donosić ciążę, moja ciąża przebiegała wzorowo, poród był lekki a córcia zdrowa i śliczna, mimo grzybicy na 3 paznokciach u nóg. Jedno nic nie ma do drugiego. Nie powinno się tylko rodzić w wodzie (chociaż mnie nikt nie pytał i miałam swobodny dostęp do wanny porodowej). :) Jeśli masz wątpliwości - spytaj swojego gina ale pewnie potraktuje cię jak kolejną przewrażliwioną młodą mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie nie martw się
no napisałam że można bez problemu zajść i donosić ciążę, moja ciąża przebiegała wzorowo, poród był lekki a córcia zdrowa i śliczna, mimo grzybicy na 3 paznokciach u nóg. Jedno nic nie ma do drugiego. Nie powinno się tylko rodzić w wodzie (chociaż mnie nikt nie pytał i miałam swobodny dostęp do wanny porodowej). :) Jeśli masz wątpliwości - spytaj swojego gina ale pewnie potraktuje cię jak kolejną przewrażliwioną młodą mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęęęę
jak to jest z tą grzybicą???????? Słyszałam, że ma wpływ i można zarazić dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuu.........................
hej, czy ktoś jeszcze może miał z tym problem? Czy miałyście w związku z tym jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też proszę o radę jak to jest
z tą grzybicą?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęęęęęe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marian z opola lubelskiego
Posłuchaj - to ze grzyb jest obecny na paznociu oznacza ze jest i obecny w przewodzie pokarmowym, a twoja krew jest pelna toksyn, ktore grzyb wytwarza. Najpierw wylecz grzyba a potem rodz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko Marian jestem w 14 tygodniu ciąży, i też męczę się z tym, to co według Ciebie mam usunąc dziecko, wyleczyć to i znowu zajść w ciążę, tak będzie dobrze znawco?! :/ Idiota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie znacie sposoby na tego grzyba w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży i od 2 lat z tym walczę. Właśnie wracam od dermatologa (po raz kolejny) z tym problemem. Powiedziała mi że w ciąży nie ma problemu i dzidziusiowi nic nie grozi. Ale musze po porodzie to wyleczyć koniecznie i będzie się starać przypisać antybiotyk bo po porodzie jest szansa na to ze dziecko może się zarazic . Niby niewielka jak to powiedziała ale lepiej zeby tego uniknąć. Na dzień dzisiejszy nie zna żadnego leku który jest dostępny w ciąży. Powiedziała ze przewertuje książki i dowie sie czy jest cokolwiek zeby złagodzić to ... Ale doustnych i większość miejscowych (niewiadome czy nie wszystkie) sa przeciwskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie lubię szarlatanów

Grzybica paznokci nie zagraża ciąży. Z racji tego, że paznokcie są martwym wytworem, nawet leki stosowane (w tym przypadku zewnętrznie) mają problem z dostaniem się do grzybów co sprawia, że chorobę tę trudno wyleczyć. Ma to też swoją dobrą stronę - grzyby nie migrują do wnętrza ciała, przez co nie sa szkodliwe dla plodu. Wypowiedź pana powyżej nt krążących we krwi toksyn to kompletna bzdura, gdybysmy mieli we krwi tokysnę to raczej długo byśmy nie pozyli 😂

Grzybicę paznokci w ciąży bezpiecznie i bez obaw leczyc mozna zewnetrznymi lakierami przepisywanymi przez dermatologa, lub lekarza rodzinnego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×