Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skorpionka81

Noworodek - co na bolący brzuszek?

Polecane posty

Ogólnie dziecko mam spokojne jak złoto :) Udała mi się grzeczna córeczka ❤️ Caly dzien nie grymasi - tylko je i śpi. I patrzy. :) Ale gdy przychodzi wieczór to sie zaczyna :( Stęka, kręci się, marudzi, popłakuje - trudno ją uspokoić. Nie wiem czy ma kolkę - chyba nie, bo by sie darła bardziej, a ona po prostu jest grymaśna wieczorami. Mama mówi, że po calym dniu pewnie boli ją brzuszek. Jakie znacie sposoby na coś takiego? Póki co - egzamin zdaje podawanie marchwianki - czyli wody od ugotowanej marchewki (podawali mi ją w szpitalu, gdy bylam w wieku mojej córeczki, potem podawala mi ją mama i działało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////////
mam nadzieje ze marchewke masz swoja a nie taka kupowana ze sklepu bo wywar z takiej marchwi to w duzej mieze toksyny i chemikalia znajdujace sie w marchwi "Marchew z łatwością gromadzi toksyny ze środowiska. Dlatego ze względu na zdrowie należy spożywać marchew z upraw z nieskażonych terenów. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////////
mierze *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie nie nie nie
ja wiem czy to brzuszek? a może mała po prostu jest rozdrażniona po całym dniu.Może jest po prostu zmęczona?Nawet dorosły wieczorem jest drażliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchwianke to i mojemu braciskzowi podawali:) ale.. na spokój, na sen, na boleści najlepszy anyżek. Herbatka z anyżku:) Po tym ma dziecko też lepszy apetyt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno cos doradzić ... ciepłe okłady pieluszka tetrowa (nagrzana przez suszarkę) masaże brzuszka .... tylko czy to brzuszek ? zycze siły i zdrówka malenstwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też radzę
masaże brzuszka nagrzanymi dłońmi oliwką albo balsamem dla dzieci przykładanie ciepłej pieluszki układanie dziecka na brzuszku (jeśli wiek na to pozwala, ale nei zaraz po posiłku) jesli to kolka to czasem pomaga noszenie dziecka pionowo tak by było oparte o nasze ramię ciepła kąpiel czasem uspokaja dzieci, ciepła woda rozluźnia mięśnie i może pomagac na bolesny brzuszek dziecko moze byc też marudne z przemęczenia, gdy nie śpi w dzień i "minie już pora w której powinno zasnąc" dziecko staje się rozdrażnione bo jest zmęczone i nie może zasnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam od znajomej położnej że na brzuszek najlepszy jest proszek troisty,podobno można go dostać w aptekach bez recepty za grosze.moje znajome dawały swoim maluszkom i jak ręką odjął,dziecko się wypruka i po kolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis juz poszly w ruch proszek troisty i marchwianka. Póki co -dziecko śpi, ale o tej porze, to u niej norma. Zobaczymy co bedzie wieczorem :) Piszcie jak znacie tez inne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyna
babo tylko nie proszek troisty bo fajnie dziala ale jak przestajesz podawac to nic sie nie zmienia i dalej to samo a dziecka chyba raczej nie chcesz faszerowac lekami.a jeszcze wazna rzecz czy karmisz piersia?jesli tak to moze cos co jesz jej nie odpowiada smazone cebula moje male na marchewke uczulone co mnie smieszy troche bo w malych ilosciach nic a w wiekszych juz zsypane ale koperek jesli ty karmisz to ty pij duzo i nie spajaj dziecka tym bo od ciebie wystarczajaco duzo dostanie a jesli karmisz butelka to moze mleko nieodpowiednie.ale jesli mowisz ze wieczorem o okreslonych porach to jest pewien objaw kolki ale jesli nie brzuszek to moze nastaw spokojna muzyke przytul mala dopiersi niech poczuje twoje serducho pospiewaj i moze przejdzie,a ja z blizniaczkami jak karmilam to pilam sok rozcienczalny z melisa i sie uspokajaly nie caly czas ale super dzialanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety- karmię butelką, bo na pokarm jeszcze czekam (podaję jej piers zeby stymulowac laktację ale ledwo co tam jest). A mleko jest na pewno o.k. - wlasnie zmienilismy na naprawde dobre. Może po prostu jest marudna - co więc zrobic na to marudzenie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały miał podobnie
to zachowanie dziecka to klasyczna kolka ! nie musi sie drzec :D po prostu nie ma aż takich boleści ! Ale odstaw ta wode z marchwii to nie te czasy co kiedyś -w niej właśnie jest najwięcej syfy ...a poza tym karoten u maluchów zbytnio obciąża wątrobe . mojemu pomagały właśnie ciepłe kapiele i tylko po nich czuł ulgę więc kąpiel wieczorna odbywała sie u nas właśnie o 16 -17 po tem dziecko smacznie zasypiało -te okłady z pieluchy to tez świetny pomysl u mnie sprawdzony🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
jesli to cyklcznie wieczorkiem to moze byc kolka niemowleca.Sprawdza sie masaowanie brzuszka,oklady z cieplej pieluszki..herbatka Plantex ,kropleki Infacol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda89mama
Moja córeczka ma 6 dni i dzisiaj była niespokojna cały dzien. Teraz widać, że zarywa ja brzuch pn budzi sie ze snu i płacze. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skóra do skory, kp i masaże dzieciaczka. To powinno trochę wyciszyć dziecko. Czasem nadmiar wrażeń może powodować bóle brzuszka. Do autorki: jeśli chcesz pobudzić laktację kup sobie dobry laktator. Jeśli karmisz dziecko przez pół godziny kolejne pół spędzaj z laktatorem przy cycku. Zawsze przed podaniem butli przystawiaj dziecko do pirsi, nigdy po. Podczas ściągania mleka myśl o swoim maleństwie. Pamiętaj, że produkcja mleka zaczyna się w głowie. Ja czekałam na pokarm przez 4 dni, młody nie umiał ssać. Początki były paskudne. Teraz młody ma cztery miesiące i nie potrafi pic z butelki. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarobaka
nasz synek potwornie się męczył od drugie tygodnia życia, niestety problemy brzuszkowe przeszły dopiero z czasem, trochę pomagał Infacol (bączuś po nich pierdział z łatwością), jednak bardzo ratowały nas białe szumy - robak natychmiast się przy nich uspokajał i usypiał, uratowało nas to od niejednej nieprzespanej nocy, polecam np suszarkę online.: https://www.youtube.com/watch?v=DZ4YjdPSx7g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci na wszelkie dolegliwości brzuszka najpierw dostają acidolac, żeby przede wszystkim przywrócić równowagę flory bakteryjnej. Z reguły ból czy kolka szybko mijają. Acidolac też się parę razy dobrze sprawdził przy biegunce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję kropelki acidolac baby, bo to skutecznie przywraca równowagę flory bakteryjnej i łagodzi bolący brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×