Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewierzaca

16 lat a wolność wyznania

Polecane posty

Gość Katolik
bez komentarza - postawa niewierzącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katolik
Prałat Jankowski i O. Rydzyk to dwie ikony kościoła Rzymsko Katolickiego, pięknie się obnoszą ze swoją wiarą i ze swoimi bogactwami materialnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katolik
Widocznie nie znasz nikogo innego z kościoła bo na codzień jak pisałeś wczesniej zajmujesz się rowożeniem gnoju i czasu nie starcza na zdobycie większej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katolik
Widać nie nie cztasz ze zrozumieniem. Nie rozwożę gnoju, u mnie fury nie jeżdżą, ale tam w twojej wiosce owszem. Życzę ci powodzenia i nie sklinaj już na sąsiadów zza płota, że lepszy traktor mają! Bo to nie po chrześcijańsku, ale co wy możecie o tym wiedzieć, na codzień przepełnieni nienawiścią, do każdego, kto ma odmienne poglądy ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewierzaca
Widzę że kłótnia się skończyła, nie chciałam przerywać :P Chodzi mi też o to, że matka ciągnie mnie do kościoła w każdą niedzielę, na różańce itp. i mówi mi że dopóki nie skończę 18 lat to MUSZĘ wierzyć w Boga. A problem w tym, że nie wierzę. A wtedy ona się jeszcze na mnie drze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chrzczony po 20-ce
No to pozostaje tylko udawać, że wierzysz. Dla świętego spokoju. A co do wiary, to czemu nie wierzysz w Boga? Może nie w Boga nie wierzysz, tylko księdzu? Napisz, jeśli możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katolik
A tak na marginesie - to dlaczego nie wierzysz? Jeżeli można zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyjjklolll
W nikogo nie musisz wierzyć... Konstytucja RP w art. 53 ust. zapewnia Ci wolność sumienia i religii. Ponadto ust 6 tego samego artykułu mówi że nikt nie może być zmuszany do uczestnictwa w praktykach religijnych. Mimo że ustęp 3 tego artykułu mówi że rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami, jednak zgodnie z art. 48 wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz przekonania. Przepisy konstytucji stosuje się bezpośrednio w tym wypadku więc nie musisz szukać na to odpowiedniej ustawy. A jeśli matka zmusza Cię siłą żeby chodzić do kościoła- nie klękaj, nie żegnaj się, nie odmawiaj różańca- ja tak robiłem a od 18 roku życia będziesz mieć już pełne prawo do decydowania o sobie i matka będzie ci mogła... :) polecam serwisy o apostazji. apostazja.pl oraz apostazja.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewierzaca
Dzięki za rady :) A co do czyjegoś pytania: Nie wierzę i w Boga, i w księży. Nie wierzę po prostu w to wszystko co piszą w Biblii, nie wierzę w zmartwychwstanie etc. Dla mnie to bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×