Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciotka_walentyna

Nie umiem zrobic pompki!!!

Polecane posty

Gość ciotka_walentyna

Dziewczyny, poradzcie. kondycje mam ogolnie dobra, duzo chodze, cwicze 3 razy w tygodniu, nie mam nadwagi. Bywaly momenty w moim zyciu, ze mialam kondycje wrecz bardzo dobra. Jezeli chodzi o rece, to cwicze z ciezarkami, biceps, triceps itd. Ale - przez cale moje zycie ani razu mi sie nie udalo zrobic pompki,ani podciagnac sie na drazku. Czy mozecie mi powiedziec dlaczego tak jest i jak cwiczyc/co zrobic, aby to mi sie w koncu udalo? Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie umiem ale
sie tym nie przejmuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja umiem, ale nie mogę :( Mam za słabe mięsnie ramion. Ale zaczęłam od niedawna robić pompki zwykłe i damskie. Niedawno po raz pierwszy podciągęłam się na drążu i coraż głębsze mi pomki wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że każdy powinien zrobić pompkę. Spróbuj najpierw od tzw. damskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam pompki robię bez problemu (co nie znaczy że bez wysiłku, ale damskich naraz zrobię z 15 , normalnych z 5) , za to niegdy w życiu nie udało mi się zrobić mostka.. no nie umiem i już.. i to chyba nie jest kwestja słabych rąk bo przecież pompki robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy jesteśmy wariatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2676
to, że nie umiesz zrobić męskiej pompki świadczy o tym, że masz za słabe mięśnie ramion. Na początek rób sobie po kilka damskich pompek dziennie, wychylając barki do przodu dopiero należy się schylać w kierunku podłogi... Oj bolą ręce, bolą, ale to też wzmacnia mięśnie, które podtrzymują biust! ;) :D. Jeśli to jest dla Ciebie też za trudne, to rób pól pompki męskie, tzn. postawa taka, jak przy pompkach męskich, tylko nie pochylasz się całkowicie do ziemi, ale do połowy, uginając łokcie tak, abyś mogła się potem podnieś do góry i powtórzyć to. Po jakimś czasie, kiedy wzmocnisz mięśnie ramion, to zrobisz pompkę męską :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaa89
Za słabo rozwinięte mięśnie ramion- tyle;) Ćwicz jak najwięcej je- to efekt (1 pompka może i więcej?) będzie zauważalny wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slaby
tez mam taki problem-tylko mam duzo gorzej bo jestem facetem!Cale zycie mam b.slabe rece(duzo slabsze niz przecietnej kobiety),na drazku nawet 5 sekund nie zawisne,pompki damskie sa tez za trudne-rece mi mdleja jak uginam lekko rece-jako dziewczyna nie musisz znosic tylu upokorzen-wolalbym byc kobieta i bym sie tym tak niemusial martwic bo co to za facet co pompki nawet damskiej niepotrafi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaby i chyba nie jest Ci z tym dobrze ? Słabe mieśnie to nie wada genetyczna , przynajmniej nie wspomniałes o tym ,ze to chorobowe , poswiec codziennie troche czasu i to nadrobisz . Nikt sie nie urodził z umiejętnością zrobienia pompki czy innego ćwiczenia . Wcale nie musisz z siebie robić dziwadła w siłowni na poczatku jesli sie tego obawiasz , zacznij ćwiczyć w domu - rad w googlach znajdziesz mase . Opisów przydatnego sprzetu tez .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drax
dziewczyno po co ci pompki. mowilas ze cwiczysz z ciezarami na bicepsy i tricepsy PO CO CI TO? to zabawy dla facetow, nie wiem czemu przejmujesz sie tym ze nie umiesz zrobic pompki. jako dziewczyna powinnas martwic sie raczej uroda a nie jak facet ze "nie wyciska 70 na klate". lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaczek
A wiec nie ma co przesadzac z tymi ciezarkami wieksze niz 2 kg nie sluza pieknu pompki tez chyba tez nie sa potrzebne takie meskie ale jesli chodiz o odpowiedz na twoje pytanie to nie ma magicznej metody na pompki po prostu tzreba je robic codziennie co do drazka moze ktos Cie zlapac za nogi i wtedy mozesz sie podciagac to bardzo dobra metoda sam przetestowalem na sobie w ciagu 2 tygodni z 8 na 12 przeskoczylem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tristan60000
Hehe, ja mam koleżankę, która rzucała dyskiem(w latach 80), osiągała dobre wyniki(pierwsza 8 na seniorskich MP), podnosiła dosyc duże cięzary(na kobiete DUŻE), ale NIGDY NIE POTRAFIŁA ZROBIĆ POMPKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia wytrenowania i przyzwyczajenia do określonych ćwiczeń (i jeszcze wagi - łatwiej się podciągnąć mając 55 kg niż np. 10 kg więcej) :) Ja ćwiczę siłowo (m.in.) i nie boję się ciężarów (Polaczkowym 2 kg hantelkiem to co najwyżej palec sobie mogę poćwiczyć :D a jednak do Schwarzennegera czy Miss Olympia mi daleko), ale jak przestałam robić podciąganie to w tej chwili zaczynam prawie od zera - a z rok temu bez problemu machałam ponad 10 powtórzeń (mówimy o wąskim nachwycie). Z pompkami dużo lepiej, bo regularnie ćwiczę wyciskanie ze sztangą czy sztangielkami, a to podobne, ale też jak zaprzestaję je robić, to potem mi pompkowa wydolność trochę spada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trenujaca
czy to normalne jesli udaje mi sie zrobic przewaznie 15-20 meskich pompek naraz??czy jestem jakas nienormalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona Potrzebuje POMOCY
Ja zaczynam od brzuszków.Gram tez dużo w kosza w siatkówke bo mółwia ze to tez pomaga wyrobić sobie miesnie ramion ale niewiem czy to prawda.Czciała bym wyrobić sobiue mieśnie brzucha nóg i ramion ale niewie od czego tak naprawde zacząć... POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudolf26
Jak byłem w wojsku to robiłem do 50 pompek dziennie. Tak dla poprawy kondycji. Początki były ciężkie 10 pompek to było już coś. Motywacja jest najważniejsza. Czułem wzrost mocy co dawało mi satysfakcję.Po wojsku olałem robienie pompek czego dziś żałuje. Zaczynam teraz od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 325678970
ja tez nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoNiKa199
Ja zaczęłam robić damskie, to po dwóch tygodniach mogłam robić już normalne. Robiłam na raz 20, potem przerwa, potem znów 20 i tak aż do stu. ćwiczyłam codziennie (nie miałam żadnej diety, ale tańczę) Na wzmocnienie mięśni rąk dobre są też hantle, jednak o trochę większym ciężarze. 1 kg, czy coś koło nic raczej nie zdziałają, dopiero gdzieś 4 kg ćwiczyć trzeba wolno, a dokładnie, żebyśmy poczuli, ze mięśnie pracują Do pompek przydają się też wyćwiczone plecy, także skręty tułowia, skłony, krążenia ramion i brzuszki są potrzebne To narazie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoNiKa199
A zrobienie mostka zależe bardziej od wyćwiczonych pleców, od giętkości, ja miałam słabe ręce i robiłam, nawet długo mogę w tej pozycji wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale z tymi damskimi
też uważajcie. Ja np. nie umiem robić zadnych, ale juz prędzej zrobie normalną niż damskie. Mam coś z kolanami i zaraz mi coś chrupie tam jak robie damskie. Więc uwazajcie bo tym tez sobie mozna zrobic krzywde jak ktos cos ma nie tak z kolanem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie potrafiE
Ja mam za tydzień sprawdzian z pompek i ćwicze( pompki damskie, hantleitp.) kilka dni ale męskiej nawet jednej nie zrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie pompki ale nie bez
trudu. Nie sierpie ich robic. 10 to dla mnie juz kres wytrzymalosci. No ale troche waze, moze moje rece nie sa w stanie udzwignac mojego ciezaru :P A na drazku opuscic sie wolno opuszcze ale podniesc z pelnego zwisu tez nigdy nie umialam. Mostek chyba ma niewiele wspolnego z miesniami ramion bo zawsze robilam bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×