Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość apollo13

Kafelki gresowe na płytach OSB

Polecane posty

Gość apollo13

Witam mam problem odnośnie Kafelek gresowe na płytach OSB. Położyłem płyty na podłodze. Są one stabilne, potem zostały zagruntowane dwukrotnie. I po 2 dniach zacząłem kafelkowanie. Klej miałem dobry polecili mi go do tego rodzaju podłoży (CERFIX). Po położeniu kafelek, po jakiś 4 dniach zaczołem fugować. Po wyschnięciu fugolitu pokazały się pęknięcia pomiędzy kafelkami a fugolitem. I zauważyłem że kafelki słabo trzymają podłoża. Co mam z tym zrobić czy kafelki zaczną odpadać. czy jeszcze trzeba poczekać. Proszę o pomoc. Co mam zrobić .Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
ale ten klej to cerfix czy cerfix super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo13
cerfix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
z tego co piszą, to powinien być cerfix super - jest elastyczny. osb jakby nie było bedzie troche pracować, a w raz z nią i płytki. masz tu linki do cerfixu i co piszą z atlasa.: http://sewera.pl/zaprawy.htm http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/C1057C4F72A763F4C1256CCC0024B0B9?OpenDocument&View=n&Cat=np&Count=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo13
sorki ja miałem klej cerfix super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
a to nic ci nie pomogę. jeśli odchodzą płytki to coś albo z gruntem albo klejem. jeśli nie odchodzą, a tylko fuga "odchodzi" od płytek to pewnie "pracują". najlepiej wejdź na forum muratora i tam ci powinni pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
no i taki drobiażdżek - gdzie ten gres kładłeś? warunki atmosferyczne się popsuły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że musiał być jakiś błąd przy układaniu. U mnie kafelki na osb trzymają się 3 lata bez problemu. Warunek: klej musi być elastyczny jak już ktoś pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo13
kuchnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to też wina płyt OSB, które są wadliwe? Na twoim miejscu rozebrałbym wszystko, kupił nowe płyty - w niskiej cenie z pewnością takie dostaniesz u http://www.tartak-drewpat.pl/oferta/ i zaczął wszystko od początku, wzraz z nowym klejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki klej do tego typu prac będzie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baczynski
Ja do klejenia kafelków, nie tylko na OSB używam od pewnego czasu pianokleju i jeszcze się nie zawiodłem. Bardzo szybko i skutecznie łapie, w dodatku używa się go jak sylikonu - przy pomocy pistoletu. Odpada zabawa z rozrabianiem kleju i sprzątaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pianoklej? Pierwsze słyszę, a nie rozpręży się jak pianka montażowa do okien? Bo dopiero by były połozone kafle... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baczynski
Mylisz pianę z pianoklejem. ;) Owszem, masz go w postac****anki, ale to cały czas klej - nie rozpręży się. Więc nie musisz się obawiać, ja nie miałem żadnych przygód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×