Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oryginalna dzika świnia

Co podać dziecku przy wymiotach i biegunce ?

Polecane posty

Moja 1.5 roczna córka ma czwarty dzień wymioty i dziś jeszcze do tego biegunkę. Co mogę podać. Do lekarza już wypada iść? Pytam, bo mówj lekarz mówił, żeby tak od razu nie przybiegać ze wszystkim, żeby najpierw poleczyc na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko lekarz, dziecko jest już pewnie mocno odwodnione w pierwszym dniu takich objawów stosowałam zawsze taką metodę: woda przegotowana, letnia, podawana po jednej łyżeczce co 5 minut, po to, żeby jak najwięcej zdążyło się przyswoić zanim dziecko zwymiotuje, gdy objawy nie ustępowały to na drugi dzień lekarz. Wymioty i biegunka występujące razem potrafią błyskawicznie odwodnić dziecko. Konsekwencje są dość drastyczne. Najgorzej jak dziecko staje się \"lejące\" czyli jak gdyby przelewa się w rękach z osłabienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma-Rita ma rację. Będzie dobrze, nie martw się, dzieci są o wiele silniejsze niż nam się zdaje, a z tego co piszesz to nie jest aż tak źle ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały tak miał w sobote
i niedziele :O jechała na dwa konce poilam na siłe aby sie nie odwodnił !!!!! zadzwoniłam do swojej lekarki i poradziła mi podac enterol taki w saszetkach na zatrzymanie wymiotów i po 2 godz smecte na zołądek ! 1 dawka enterolu pomogła w poniedziałek rano było ok mój jest starszy ale zapytaj w aptece! jak mój miał 2 latka to miał taka grype jelitowa i wtedy podawałam mu furazolidon ,który neutralizował bakterie ale potem przychodziło rozwolnienie ale tez pomogło !🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja pracuję w szkole i niestety przynosze do domu wirusy, a ostatnio panowała grypa żóładkowa (czy jakoś tak), ale ja nie miałam dolegliwości raczej. Ale pewnie to to. A czy moge podać lacidofil? Da coś? jeszcze dzis chcę jej coś dać, zanim do lekarza pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały tak miał w sobote
radze ci w jakiejs dyżurnej aptece kup ten enterol -tylko zapytaj od ilu miesiecy bo nie pamiętam co mi mówila ... mojemu małemu jak ręką odjął to bezpieczny preparat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ////////////////
ja podawalam swojemu dziecku nifuroksazyd i po tym mu przeszlo mozna mu podawac bardzo malym dzieciom i aby sie nie odwodnilo orsalid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały tak miał w sobote
podaj dziecku lakcid lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam lacidofil w takim razie, bo to zawsze mam, a enterol kupie jutro, bo za daleko mam do dyżurującej apteki. Mam jeszcze smecte, chciałam jej podać absolutnie nie chce tego pić. Może w mleku podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oryginalnej
podawaj jogurty z zywymi kulturami bakterii, ,lakcid i chlodne[wskazane przy wymiotach] napoje,kisiel.Troszkę za długo na grype zolądkowa,na ogol jej objawy-wymioty-trwają dobę,gora dwie,potem przewaznie pojawia się goraczka i biegunka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oryginalnej
nie podawaj w mleku,w jogurcie podaj,w herbatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
moj syn kiedy mial 13 mies tez przechodzil przez biegunke (6xdzinnie kupa) i wymioty odwodnil sie i dostal skierowanie do szpitala wszystko przez grype zoladkowa :-o napisze Ci co nam lekarka kazala podawac: odgazowana coca-cole smecte dodac np do herbatki kisiel lacidofil (czy jakos tak) dostal tez syrop na biegunke chyba byl to Furazolidon i dopiero po nim przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały tak miał w sobote
tez pisalam ,że furazolidon w syropie pomógł ale on jakoś likwiduje bakterie w jelitach i po ok dobie musi to wydalić i przychodzi rozwolnienie i wtedy podawalam smecte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oryginalnej
mozna podac w mleku,ale przy nieżycie zoładka mleko nie jest wskazane,podawaj corci sporo picia,by zapobiec odwodnieniu dzieciateczku zdrowka zycze a Tobie sily 🖐️pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to na pewno grypa zoladkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, mleko niezbyt dobre w tej sytuacji (pije nutramigen), ale jak takiemu dziecku, które prosi o mleko przetłumaczyć, że nie dostanie go? No i na szczęście po nim nie wymiotuje. Tak jak mówiłam, to się zdarza raz dziennie, a dzis pierwszy raz bardzo luźna kupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oryginalnej
nutramigen może ,nawet przy niezycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, super :) Dzięki. Jeszcze jedno, czy mogęją kąpać? Niektórym z Was moje pytania pewnie wydadzą się banalne, ale pewnych rzeczy niestety po prostu nie wiem, wolę poradzić się doświadczonych mam (i nie tylko). Przez te dni myłam ją tylko trochę szybko i chciałabym wykąpać. Nie ma gorączki i nic oprócz tego, co pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz ją wykąpać -jasne
ciepła kąpiej wskazana nawet🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz ją wykąpać -jasne
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś jeszcze pomoże? Wczoraj po raz pierwszy nie zwymiotowała. Byłam u lekarza, dostała nifuroksazyd i lakcid. Niestety dzis wieczorem znów zwymiotowała. W takiej sytuacji kazał podać diphergan, podałam 0.5 łyżeczki. Ale później wyczytałam, że to niebezpieczny lek i nie powinno się podawać poniżej 2 r.ż. Może wywołac duszności. Martwię się tym. I martwi mnie to dlaczego tak długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbyyrs
hej z takim czyms nie ma zartow idz do innego lekarza takie male dziecko szybko sie odwadnia w kazdym razie dobrze ze juz nie wymiotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie zwymiotowała dzis, a miałam nadzieje, ze nie bedzie wymiotwac, ze juz przeszło. Ale nie ma biegunki, coś z tym jej jedzeniem nie tak. Tzn. jadła delikatny obiadek, piła dużo napojów, ale martwi mnie, ze znow zwymiotowała, troche, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, bardzo mnie uspokoiłas na noc. A z tymi pasożytami to moze nawet trafiłaś. Prosiłam lekarza o leki na to, bo moja córka wszystko do buzi pchała na dworze tego lata, bardzo pilnowałam, ale nie tylko ze mną wychodziła, poza tym nie chciałam tez popadać w obłęd. No i poprosiłam o jakis lek. A badania mi lekarz nie proponował, po prostu przepisał lekarstwo. Jeszcze nie podałam przez te wymioty. bardzo dziękuję, Doris :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebe..... przeczytałas wszystko, po co tu wchodzisz, żeby oceniać? A co masz mi do zarzucenia jako matce? Co mam więcej zrobić, co z Ciebie za matka, co Ty robisz w takich sytuacjach? Moze tak powiesz, spokojnie, bez oceniania? Przyjemnośc Ci sprawia doprowadzanie kogoś do łez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melodyjka09
Jeśli chodzi o biegunke to ja ostatnio dostałam od lekarza Enterol. Mozna kupić bez recepty,probiotyk który mozna równiez podawać przy antybiotykoterapii.U nas ten lek sie naprawde sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jedzenia daj jej kisiel jesli lubi, nie powinna go zwymiotowac i jesli masz jagody zamrozone to ugotuj jej z nich kompot i daj jej do picia, bardzo dobre na biegunke, sprawdzilam na moim malym :) albo kuo suszone jagody i ugotuj, no i zadnych sokow, warzyw, owocow itp, zrob jej mala diete i tak jak pisaly dziewczyny woda po lyzeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja_bb
Dokładnie,najlepiej jednak zrobisz jak pojdziesz do lekarza. A co do jagód to słyszałam ze sa skuteczne,jednak ja podałabym własnie tez spomniany probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaapola777
odświeżam wątek bo sama niedawno miałam taki problem, od tamtej pory trzymam zawsze coś na biegunkę w apteczce! Polecono nam acidolac i u nas się sprawdza własnie przy biegunkach, ale też daję dziecku przy antybiotyku, starsze lubi w formie misiotabletek (niezły sposób żeby przemycić produkt dziecku, bo nie przepada za syropami czy zawiesinami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×