Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskanamamuśka

objawy po szczepieniu WZW typu B

Polecane posty

Gość zatroskanamamuśka

5 października urodziłam synka i został zazczepiony w pierwszej dobie życia na WZW typu B, dzisiaj czyli po prawie 5 tygodniach od szczepienia w miejscu szczepienia pojawiła się ropna krostka czy to normalna reakcja na szczepionkę czy może dzieje się coś nie tak?? drogie mamy napiszcie proszę jak to było z waszymi dziećmi, bo strasznie się martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
a jestes pewna, że to po żółtaczce? nie po gruźlicy czasem? bo takie objawy to po gruźlicy. robi się ropień, może pęknąc i wtedy tworzy sie charakterystyczny ślad na ramieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie u mojej córeczki było tak samo juz w szpitalu powiedzieli mi ,że po szczepionce moze sie cos takiego zdarzyc i mam absolutnie nic z tym nie robić (tzn nie smarowac żadnymi maściami ani nic) bo samo przejdzie i faktycznie obserwowałam to tylko i w końcu sama niewiem kiedy wszystko zniknęło został tylko taki ślad jak po szczepionce i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamuśka
jezu jaka ja jestem durna:( to chyba z tych nerwów, gruźlicę miałam na myśli a bzdury wypisuję, chyba nie jesteś jednak do niczego skoro na to wpadłaś:) czyli to normalny objaw?? tylko czemu tak późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamuśka
Mamuniu Marty i Tosi no trochę zdziwiona jestem że tak późno to wyskoczyło bo do tej pory była tylko czerwona kropeczka a teraz jest taki malutki ropień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zatroskana mamusiu, u nas też wyszło dopiero po kilku tygodniach, ten znaczek, znaczy jego wielkość bada się po roku i ocenia czy ma odpowiednią wielkość, jak tak to znaczy że działa szczep. się przyjeła znaczy. rajuu z tego zmęczenia tak mi się dziwnie pisze, sorki, ale wiesz o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez myślałam juz ,że nic sie nie pojawi bo to troche trwało ,aż tu pewnego dnia przy kąpieli odkryłam ,że cos sie dzieje najpierw to sie szczerze mówiąc wystraszyłam , a dopiero potem mi sie przypomniało co mówiły pielęgniarki o szczepionce i uspokoiłam sie i wszystko jest ok :) moja mała ma prawie 6 miesięcy i juz od dawna nie pamiętamy o tej szczepionce,więc tak jak mówię nic się nie martw to jest normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak, to miał być ropień właśnie, nie martw się on zejdzie za jakiś czas :) nie zrywaj go tylko przypadkiem sama!! ja tez sie martilam czy wszystko z tym znaczkiem przepbiega OK i jak bylam u lek. to widziala go i nic nie mowila znaczy ze dobrze sie goił, a teraz to już tylko slad pozostal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamuśka
marchewka dzięki za pocieszenie bo też coś tam pamiętałam że coś tam ma być ale pewna nie byłam teraz już się uspokoiłam że wszystko w normie Mamuniu Marty i Tosi ja też TO odkryłam dzisiaj przy kąpieli a że coś tam słyszałam to wolałam zapytać doświadczonych mam dla pewności dziękuję dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
Moje dziecko ma dwa bable po szczepieniu jeden wypukły cos podobnego do babla po ugryzieniu komara - wystaje ponad skorę i jest mniej czerwony przypuszczam ze to po wzw b drugi jest prawie ze jak narosl krwistoczerwona przypuszczam ze to po gruzlicy czy po wzw b to normalne? jest juz dobry miesiac po szczepieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie ma czasem skazy krwotocznej? po wzw B nie powinno być tak długo śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
nie wiem, czytam teraz, ze przy skazie są krwawienia - póki co nic takiego nie zaobserwowałam ten drugi babel jest podobny jak przy ugryzieniu komara, wypukły trochę zaczerwieniony pewnie będę musiała iść z tym do lekarza, bo rzeczywiście nikt nic w internecie nie pisze o bąblu po wzw b, moze to jakieś powikłanie, a teraz zaczyna się dopiero mówić o niekorzystnych składach szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×