Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szylusia

DUPHASTON od 16 dc a ciąża!!!!!!

Polecane posty

Gość Laura198203
Witam. Mam pyt., czy któraś z was miała po duphaston'ie bolące piersi i zgagę? To jest mój pierwszy cylk z tym lekiem i nie do końca wiem, czy moje objawy są normalne... dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eli1986
My się staraliśmy od 8 mieięcy. Po 6 poszłam do gina i powiedziałam że chcę zajść, przepisał duphaston od 16dc do 25dc, brałam przez trzy miesiące na uregulowanie @.. Powiem wam, że byłam bardzo sceptyczna.. nieregularne @ miałam bardzo, nawet do 50 dni i nie wierzyłam że się uda. Dziś oficjalnie mogę powiedzieć, że duphaston mi pomógł zajść w ciąże.. na quick vue odczytałam dwie grube krechy!!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladymusgrave
po ilu cyklach z duphastonem udało Ci się zajśc w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura198203
Witam.Moje drogie Panie te piersi i ta zgaga to były objawy ciąży:) Jestem w siódmym tygodniu i udało się w pierwszym cyklu, a też miałam nieregularne i dośc sceptycznie podchodziłam do tego leku. Zyczo powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona 1983
Czesc kobitki podejzewam ze jestem w ciazy. w pierwszym cyklu bralam Dupka na wywolanie dostalam @ pojawila sie w dzien kiedy juz niebalam,potem drugi cykl i dostalam @ w ok.polowie cyklu,teraz trzeci cykl odstawiony D.i 5 dni nic troche pobolewa mnie brzuszek swedza piersi czesto biegam siusiu mam mdlosci a nawet odruchy wymitne jakos niemoge patrzec na jedzenie choc jestem glodna i zjadla bym cos czego niema,pale fajki ale jakos tak mi zle po nich.dzis pojawilo sie zle samopoczucie niemoge znalezc sobie miejsca nawet problemy ze snem sie pojawily niemoge spac chociaz w ciagu dnia chetnie bym padla na podusie.Test robilam w dniu spodziewanej @ i wyszedl negatywny choc bylo to wieczorem i jeszcze po piwku mocz byl bardzo rozrzedzony.A D.biore od 15 do 25 dc. Co o tym myslicie tak bardzo chciala bym zrobic niespodzianke mezowi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na podstawie czestych wizyt w wc stwierdzasz ciaze ? hehe ile ty masz lat,nibyco uciska ci pecherz bo napewno nie macica,ktora nawet nie zmienila swojej wielkosci jeszccze,sa badania krwi,testy,nikt ci nie powie,jedna w takiej sytuacji jest w ciazy a inna nie,jestesmy roznymi ludzmi wiec raczej nikt ci nie powie co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona 1983
nie na tej podstawie bo powiem ci szczeze ze w pierwszej ciazy niemialam zadnych obiawow nic zero procz zatrzymania @.a o testach doskonale wiem zajrzalam tu by znalesc choc troche wsparcia i nadzieji ze to moze jednak upragniona ciaza a nie po twoja krytyke a sadzac po twojej wypowiedzi lat mam napewno wiecej niz ty i tak uszczypliwe uwagi z twojej strony niepowinny miec miejsca na tym forum.dziekuje uprzejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka_26
witam wszystkich:) od 5-ciu miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, mam problem z ostatnią fazą cylku (niedomoga ciałka żółtego) teraz jest drugi cykl jak biorę Duphaston, cykle mam 26, 27 dniowe byłam u gina 1dzień przed owulacją, pęcherzyk był widoczny endometrium w normie, za 5 dni miałabym dostać @ oczywiście bym nie chciała, wolałabym zobaczyć 2 kreseczki:), ale dół brzucha zaczyna mnie troszkę pobolewać jak na miesiączkę i już się martwię, że znowu nici:(, ale wiem że dobre nastawienie to pół sukcesu, więc dziewczynki głowy do góry, życzę wszystkim dwóch kreseczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie na forum. Ja również zaczęłam brać duphaston. Dziś od16dc. To mój drugi cykl z tym lekiem i bardzo liczę, że pomoże mi zajść w ciążę. W pierwszym cyklu miałam lekko powiększone bolące piersi. Z tym powiększeniem to może mi się tylko wydawało bo mąż nic nie zauważył... :). Tak jak Wy liczę, że się uda i wszystkim Wam tego życzę. O ciążę staramy się już rok. Miałam plamienia na kilka dni przed okresem stąd lekarz zalecił branie leku. Powodzenia dziewczynki!!! Liczę, że każda tu po kolei napiszę, że dzięki duphastonie jej się udało...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiia
Witam, jestem na duphastonie od ponad roku, biorę go regularnie od 16-25 dc. Staram się z mężem o dzidzie od maja ub. roku. Niestety bez efektów. W minionym miesiącu ostawiłam duphaston na próbę, licząc, że może bez niego coś się uda ale niestety tylko zaburzyłam sobie już ładnie wyregulowane cykle no i dzisiaj mija 7 dzień od dnia wystąpienia krwawienia ale niestety go niema, dzisiaj zrobiłam test bo myślalam, że może jednak sie udało ale niestety nie. Niewiem co teraz robić? Czekać na krwawienie czy iść do gina po luteine na wywołanie miesiączki? Co radzicie, może miałyście już taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigfour
Witam, Jestem w piątym tygodniu ciąży. Dziś byłam u ginekologa. Lekarz powiedział, że na USG nic za wiele nie widac, tylko bardzo małą kropeczkę (za małą, aby stwierdzić z pewnością, że to ciąża). Zmartwiło mnie to. Ginekolog przypisał mi duphaston, celem podtrzymania ciąży. Gryzie mnie troszkę ten fakt, gdyż pierwszą ciążę donosiłam bez problemów, bez żadnych komplikacji. W krótkim okresie tylko musiałam na siebie uważać, żeby łożysko się nie odkleiło, ale prawdę mówiąc nie wiem czy lekarzowi nie chodziło o częstsze wizyty prywatne na USG (było ich bardzo dużo). Leki już kupiłam, ale gryzę się z tym czy je zażywać (2x1), czy nie zaszkodzę dziecku biorąc je? Czy mały rozmiar pęcherzyka ciążowego to powód do przepisywania takiego leku, jeśli ciąża ma dopiero 5 tyg., a poprzednia była bez zarzutów? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam ze Dufaston jest bardzo dobry. Ja go bralam przed zajsciem i przez cala ciaze. Dziecko super zdrowe. Zaszlam w 2 cyku brania Dufastonu. Bralam od 16 dnia cyklu ,po tygodniu od wspolzycia zrobilam test i wyszly 2 kreski wiec Dufaston bralam dalej przed kilka dni az do wizyty u lekarza. Powiedzial ze bardzo dobrze zrobilam. Wiec jak wam ginekolog zapisze to bierzcie i niczego sie nie bojcie.Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×