Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ukryty klient

BANKI... CO UKRYWAJĄ PRZED NAMI??

Polecane posty

Gość ukryty klient

JAKIE CZEKAJĄ NAS PUŁAPKI GDY CHCEMY WZIĄŚĆ KREDYT? O CZYM NIE MÓWIĄ PRZEDSTAWICIELE? CHWYTY MARKETINGOWE, KTÓRE MAJĄ NAS PRZYCIĄGNĄĆ DO PLACÓWKI Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem :) Na tym topicu chciałbym by wypowiadali się klienci banków, którzy zostali w pewien sposób oszukani, czy też przez reklamę, czy też poprzez stronę internetową. Zostali wprowadzeni w błąd lub niedoinformowani. To może ja zacznę od Sygma Bank, Halogotówka: Co może dać Ci Halogotówka? minimum formalności - nieprawda, trzeba wypisać zaświadczenie/oświadczenie, mowa o oświadczeniu, które wypełnia konsultant/ka w trakcie rozmowy, nie bądźcie Państwo zdziwnieni, gdy wraz z umowami dotrze do Państwa wydruk zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, które trzeba wypełnbić... decyzję kredytową w ciągu jednej rozmowy telefonicznej - nieprawda, to wstępna decyzja, potem w informatorze dowiadujemy się, że "jesteśmy już krok bliżej".... dogodny wybór opcji spłat - no jak wszędzie, do 48 miesięcy, im dłużej, tym drożej... decyzja podczas rozmowy, w 10 minut - no u mnie było sporo powyżej 13 minut, Pani konsultant niepotrzebnie się pytała po kilka razy o to samo... Dodatkowo proszę się przygotować, że do wysyłanych umów i zaświadczenia trzeba dołączyć kopie ostatniej opłaconej faktury za telefon, o czym nie ma mowy na stronie w/w banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszek
a to często tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukryty klient - zawsze sugerowanie się reklamami czy - często - zawartością stron, jest ogromną naiwnością :O należy czytać umowę, ot, co. długo i dokładnie. dotyczy to rorów, kredytów, zakupu lodówki i tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukryty klient
POLBANK - na stronie tegoż banku znajdujemy informację, iż kredyt gotówkowy do 5tyś. złotych otrzymamy na dowód i oświadczenie o dochodach złożone przy wizycie w banku... Na miejscu, przy pierwszej wizycie okazuje się, że na dowód to tylko 2tyś. można i decyzja w 2-3 dni... Po złożeniu reklamacji do BOKu okazuje się, że na te dokumenty można wziąść 10tyś. złotych... Taka nowa polityka firmy, wprowadzić w błąd na stronach www, by większa ilość klientów zgłaszała się do placówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukryty klient
EURO BANK - niech Państwo zapomną o kredycie na dowód, jeśli nie mają Państwo wpisu w BiKu... Mimo, iż mogą mieć Państwo spłaconych kilka kredytów np: w Lukas Bank, to nie dostaną Państwo kredytu w Euro Banku... dlaczego? Bo Lukas Bank jak i wiele innych banków nie prowadzi wpisów do BiKu... Kredyt na dowód w Euro Banku tylko dla wybranych, z czystą historią w Biurze Informacji Kredytowej, jeżeli jej Państwo nie posiadają, nie dostaną Państwo kredytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukryty klient
Ach zapomniał bym dodać, w Euro Banku czeka Państwa zimna i niemiła obsługa... Mogą Państwo zostać zdyskryminowani, ze względu na widoczny tatuaż... Panią nie zastanowiła się, że ten artystyczny tatuaż kosztował więcej niż jej średnia miesięczna pensja, była zdystansowana, traktowała mnie jak kryminaliste/recydiwiste... Krótko mówiąc powielała stereotypy i była bardzo niemiła... żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cremona
z tymi pułapkami że kredyt na dowód itd.. to się zgodzę ale że zimna i niemiła obsługa... zależy od placówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt, źle dobrany personel, ta Pani nie powinna tam pracować... w DB Kredyt spotkała mnie miła obsługa, Pani od razu na wstępie zaproponowała mi kawe, herbate, nie wiedziała nawet ile chcę wziąść kredytu, przecież mogłem się starać o 500zł... Widać taki mają standard obsługi klienta, zawsze być miłym. Dla tego Banku (Deutche Bank) plusik, choć nie chciałbym reklamować, ale fakt faktem, obsługa bardzo miła, ciągle uśmiechnięta, wzorowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKAS BANK - również mogą Państwo zapomnieć o reklamie i o tym co w niej mówiono, że kredyt na dowód i jeszcze kawusie Państwo dostaną, taka miła obsługa... Kredyt na dowód tylko dla tych, którzy już wcześniej bywali klientami tego banku i spłacili lub są w trakcie (regularnej) spłaty kredytu ratalnego, gotówkowego czy tez innego... Kawe to Pani mi zaproponowała, gdy zacząłem wspominać, że wcześnie rano wstałem i taki jakiś jestem osłabiony... Kredyt na dowód tylko dla wybranych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysł - taki temat... Sam pracuje w banku, na szczęście nie ma takich reklam w tv, ale fakt że w większości to co mówią to tylko najwygodniejsza opcja, która z różnych względów jest tak na prawdę niedostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem w WBZ BK, nie lubię gdy mnie obsługuje mężczyzna, z reguły są to kobiety ( w Lukas Bank był raz mężczyzna i był zimny i nieprzyjemny, nic mi nie wyjaśnił, nie wiem czy słaby zasób słów posiadał, czy mu się nie chciało ), ale zadziwiło mnie miłe podejście do klienta w tym banku... Pan wszystko jasno wyjaśnił, zwracał uwagę gdy popełniałem błąd wypisując dokumenty, rzeczowa, miła obsługa. W Dobry Kredyt też widać było, że Pani bardzo na tym zależy, bym dostał kredyt, wręcz trzymała kciuki za wyniki weryfikacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PKO BP - żenada po prostu, te Panie to obsługują klienta z wielką łaską, czułem się jakbym się cofnął o 30 lat wstecz... czysta komuna, jak w PSSsach... (trzy placówki odwiedzone i wszędzie takla obsługa) Pani na wejściu (dwa stanowiska wolne) gdy zapytałem czy mógłbym - odpowiedziała, że zajęta jest ( z łaską i fochem, że musiała się odezwać i z wyrzutem, bo jak tak może klient bezczelnie pytać) - do koleżanki obok niech Pan podejdzie... \"koleżanka obok\" w ogóle nie posiadała wiadomości z zakresu udzielania pożyczek/kredytów, sama nie wiedziała co i w jakiej kolejności wypełniać, o pomoc prosiła Panią obok... Niby też minimum formalności (tak piszą w prospekcie/gazetce tegoż banku) a jak się okazuje na miejscu, trzeba wypełnić wniosek, który na poczekaniu wydrukowała mi Pani, czcionka to chyba była najmniejsza dostępna w tym edytorze, nie szło przeczytać co tam jest nadrukowane... Po wypełnieniu Pani powiedziała - Myślę, że jeszcze dziś dam radę za to się zabrać i jakby była pozytywna decyzja, to zadzwonie do Pana około 17, żeby przyszedł Pan podpisać umowy. W prospekcie pisze, że decyzja podejmowana jest podczas jednej wizyty w banku, a ta Pani mi zrobiła wielką uprzejmość, że dziś jak znajdzie jeszcze czas, to się tym zajmie... Potem jeszcze dwa telefony, bo Pani się zapomniała zapytać czy jakby przyznali mniejszy limit, to się zgadzam na takie warunki... Maxi pożyczka, minimum formalności heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już wspomniała \"cremona:, to są moje subiektywne odczucia (choć wiadomości sprawdzone i prawdziwe), być może wszystko zależy od placówki banku, w jednej się starają mniej, w innych bardziej im zależy na kliencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciorob
w pssesach to samo wchodze patrze 1 babka osbsluguje a 4 stoja za lada z wedlinami i trzy sie patrza na mnie jak na idiote ze w ogole tu wszedlem a czwarta zajada zupke z miski i sie smieje (chyab jej smakowalo) sklep sie nazywa znajomy hehhehehhe moze nic nie robily bo ja znajomy jestem i nie trzeba sie wysilac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehhehe
z wyłudzania?:o przecież muszę je z czegoś spłacać, a dziś to wiadomo, nic za gotówke się nie kupuje, rzadko kiedy, z reguły albo za kredyt, albo z karty kredytowej (jeżeli ktoś ma wysoki limit), no chyba, że ty w tym banku zarabiasz 4000 netto i stać cię żeby z jednej wypłaty kupić nowy komputer, opłacić mieszkanie i media, komóry i za reszte godnie żyć i jeszcze się żywić, no skoro tak, to tylko pogratulować! ale wiadomo, marnie się zarabia, to i kompleksy leczy na forum ;) z tąd takie wpisy, zaraz musze żyć z wyłudzania hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehhehe
przepraszam, stąd miało być:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wypraszam sobie, to nie ja żyje z wyłudzania, tylko Pan z naciągania i oszustwa, a raczej banki, których Pan jest przedstawicielem i rozumiem Pańskie podejście do tematu, być może na Pana miejscu też bym w taki sposób się bronił - oskarżając. Poza tym, nie przyszło Panu do głowy, że chciałem się starać o kredyt i dysponując dużą ilością wolnego czasu zapoznawałem się w taki sposób z ofertami różnych banków? Po prostu odwiedzając wszystkie placówki osobiście i prównując oferty (tym bardziej, że na jednej ulicy swoje siedziby ma kilka banków - punktów kredytowych - ot co, ulica bankowa powinna się zwać). Swoją drogą, jak na bankowca, to dysponuje Pan bogatym słownictwem na co wskazuje Pański nick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwirk
ukryty kliencie zainteresuj się MLM - tam są dopiero przewały :) Istne naciąganie - jak widać na forach internetowych nawet - zeby tylko kogoś wciągnąć w "sieć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a idziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja może nieco zbocze z tematu - uwaga na MILLENIUM gdzie co miesiąc potrafią ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach różne sumy zazwyczaj małe do 100zł. W moim przypadku przestraszeni pracownicy zwrócili kase, miała przyjść odpowiedź z reklamacji - nie ma do dziś. W ciągu roku znikło z MILLENIUM około 2 tyś. I uwaga na opłaty miesięczne. Mając np tylko lokate nie trzeba płacić co miesiąc za prowadzenie konta. O tym nie informują np w Lukasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanko
jeśli mam kartę kredytową i przebrany limit, lecą mi odsetki plus tam jakieś prowizje i gdy wpłacam minimalną kwotę te 5% wartości kredytu, załóżmy mam wybrane na karcie 500zł, wpłacam 25zł, i lecą mi odsetki od kwoty 475zł, to czy moge wybrać te 25zł, znowu do 500zł, zadłużenia, czy już tylko tą kwote 475+odsetki = to co moge wybrać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz wypłacić zawsze do kwoty przyznanego limitu. Czyli po spłacie tych 25 zł + odsetki możesz wypłacić 25 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te banki to lichwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PKO
PKO - Pocoś K...a Oszczędzał ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×