Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość zdezorientowany....

Kto pracował lub pracuje w FSM Bielsko - Biała lub Tychy ?

Polecane posty

Gość zdezorientowany....

Może się ktoś orientuje jak tam jest z płacami, warunkami itp ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaaaaaa 28
To chyba teraz Fiat Auto Poland S.A. się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiollllllloooo
a to zależy. starsi pracownicy mają dodatki stażowe. młodzi wychodzą bez godzin nadliczbowych ok.1,5 tys na ręke. z godzinami nadliczbowymi ponad 2 tys. do tego dochodzą różne premie: świąteczna, urlopowa i tzw. efektywnościowa. w ogole socjal jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie podwyżka
ja robię i se chwale. Kiedyś byłem cieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiollllllloooo
gdzie robisz? w bielsku czy w tychach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiiiistoryk
FSM (Fabryka Samochodów Małolitrażowych) to przedsiębiorstwo obejmujące wytwórnie samochodów w Tychach i Bielsku-Białej. Poza samochodami w różnych filiach produkowano podzespoły samochodowe, a nawet rowery dziecięce i noże kos. FSM powstało w 1972 roku z przekształcenia WSM Bielsko i nowej fabryki w Tychach (1975). W maju 1992 roku 90% akcji przejął Fiat Auto, rok później zmieniając nazwę przedsiębiorstwa na Fiat Auto Poland. Część zakładów filialnych przejęły firmy należące do grupy Fiat Auto, tworząc swoje polskie oddziały, takie jak Teksid Poland, Magneti Marelli. Obecnie w Fiat Auto Poland produkowany jest głównie model Fiat Panda. Od roku 2005 uzupełnia go model Fiat 600, będący zmodernizowaną wersją Fiata Seicento. Od maja 2007 roku jest produkowany nowy model Fiata Nuova 500, zaś od 2008 będzie produkowany następca Forda Ka. Każdy w liczbie do 120 tys. sztuk rocznie. Od 2000 roku zakładem karoseryjnym (produkującym kompletne samochody) jest tylko zakład tyski. W Bielsku na terenie byłego FSM powstała spółka Fiat-GM Powertrain zajmująca się produkcją nowoczesnego, poszukiwanego przez odbiorców silnika wysokoprężnego 1.3 dm3 opartego na technologii "multijet". Dawniej, produkowane tam były samochody: Syrena 105, (1972-1983, Bielsko) i Fiat 126p (1973-2000, Bielsko i Tychy), a także Cinquecento (1991-1998, Tychy) ,Uno (1994-2002, początkowo Bielsko, od 2000 - Tychy), Seicento (1998-2005, Tychy), Fiat Siena (1997-2001, początkowo Bielsko, od 2000 - Tychy), Fiat Palio Weekend (1998-2004, początkowo Bielsko, od 2000 - Tychy). Fabryka Samochodów Małolitrażowych posiadała własny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Samochodów Małolitrażowych - BOSMAL. Na początku lat 80. powstało w nim kilka egzemplarzy prototypowego Beskida 106. Obecnie BOSMAL jest samodzielną placówką, wykonującą m.in. zlecenia firmy Fiat Auto Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka oł
podobno szukaja ludzi w bielsku do rozmow tel. po angielsku etc? ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiuuuuuuuuuupppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyjade tak nie na temat;) ale mam pytanie moze ktoś wie bo mam fiata pande i nie ma tam wmontowanej zapalniczki a chce sobie kupic nawigacje i jak mogę ją podłaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmują tam do pracy kobiety? Z tego co się orientuje to przyjęcia były wstrzymane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszkaaa
No właśnie ja też w sprawie pracy dla kobiet w fabryce w Tychach. Może ktoś wie czy teraz są przyjęcia, bo chyba z tego co się orientuję kryzys dotknął branżę motoryzacyjną, więc pewnie krucho z zatrudnieniem. Znacie może jakąś stronę internetową tej fabryki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyyyyyyyyzysk
Lepiej placili za czasow montazu Syreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowalem w FSM Bielsko Biala w latach 1975-1976 na wydziale spawalniczo montazowym zarabialem okolo 8.ooozl.Maluch dla pracownika kosztowal 56.000zl. a dla Kowalskiego 69.ooozl.Po 3 latach uzywania sprzedales za min.80.ooozl.Za hotel robotniczy placiles 60zl.miesiecznie.Byla w BB restauracja Prezydent kat, S dla gosci z grubym portfelem mnie jako robotnika bylo na nia stac.Nie narzekam bo dzisiaj tez dobrze sobie radze ale mysle o dzisiejszych ludziach pracy ,katastrofa.Dzisiaj za 2.500zl. pensji nie stac nawet na porozmawianie z szatniarzem.Papierosy Sport kosztowaly 3zl. ja wtedy palilem Malboro za 40zl. Dzisiaj pala skrety.Mlody czlowek powie ale nie mogles jechac za granice,a ja mowie po co?Pracowac na Nemca za 8eu. na godz.?Podsumowujac komuna byla zla demokracja jest nie dobra ,ale jeszcze nikt nie wymyslil dobrego systemu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezeli jeszcze kogos tutaj zastane.

Pierwsze moje pytanie : jeste jeszcze ktos , kto ochote ma porozmawiac o FSM-e i tamtych czasach.

Ja pracowalem w FSM-e w Bielsko Bialej  od 1972 do 1985.

Chetnie by sie powspominalo, a moze sie jeszcze kogos pamieta.

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, szukam informacji od osob, które uwczesnienpracowaly w zakładach FSM. Czy orientuje się ktoś z Was gdzie były produkowane embke sty do fiata 126p?

Będę bardzo wdzięczny za podopowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2020 o 22:49, Richie napisał:

Witam, jezeli jeszcze kogos tutaj zastane.

Pierwsze moje pytanie : jeste jeszcze ktos , kto ochote ma porozmawiac o FSM-e i tamtych czasach.

Ja pracowalem w FSM-e w Bielsko Bialej  od 1972 do 1985.

Chetnie by sie powspominalo, a moze sie jeszcze kogos pamieta.

pozdrawiam 

Witam,ja bardzo chętnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×