Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam dylemat

Macie kobietki przepis na strogonowa.Jakie mięso najlepsze.Myslałam....

Polecane posty

Gość mam dylemat

o wieprzowinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W orginale jest wołowina ale ja zawsze robie np z polędwicy wieprzowej bo zdecydowanie taniej i mięso krócej się robi 500 g mięsa niekoniecznie wolowiny Cebula 300 g pieczarek 2 lyzki koncentratu pomidorowego 1-1,5 szklanki bulionu mięsnego 0,5-1 lyżka mąki Śmietana do zabielenia Sól,pieprz Szczypta ostrej papryki (niekoniecznie) Mięso pokroić w kostkę,podsmażyć,przelożyć do rondla.Tak samo zrobić z cebulą i pieczarkami pokrojonymi w plasterki.Następnie wlać rosól(ilość zależna od tego ile chce się uzyskać sosu),koncentrat i dusić pod przykryciem na wolnym ogniu ok 30 min.Mąkę rozmieszać w odrobinie wody i wlać do mięsa.Poczekać aż się zagotuje.Natępnie wlać śmietanę,posolić,popieprzyć i wrzucić szczyptę ostrej papryki. Niekiedy dodaje też ogórka kisoznego lub konserwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dylemat
Princpolo-->dziekuje kochana😘 twoj strogonow to pewnie oryginalny przepis-ja pamietam taki typowy serwowany podczas wesel-czyli pewnie wersja bardziej uboga ale powiem ci ze samkował mi niesamowicie.Napewno była tam równiez paryka i grioszek zielony.Dodam najwyżej te składniki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dylemat------Nie ma za co :D Moja babcia dodaje zamiast papryki w proszku to świeżą czerwoną też PYCHA .Smaka mi narobiłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dylemat
Princpolo-->ale czy takiego strogonowa zaprawić śmietana z mąką? Takie typowo weselne chyba są pozbawione smietany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno jest albo sama mąka z wodą lub ze śmietaną inaczej to by było bardzo żadkie.A stonogonowa jest gęsta.Śmietane rozprowadzasz z mąką,dobrze wymeiszaj by nie było grudek a potem wlewasz(na końcu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z korniszonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagag
przede wszystkim podstawą jest pokrojenie mięsa wołowego w paski a nie w kostke bo z wieprzowiny pokrojonej w kostke to wychodzi cos w rodzaju gulaszu z dodatkami ,ja uważam że tylko wołowina w paski ,pieczarki ,korniszony i jak ktoś lubi to troszke groszku i ewentualnie troszke papryki pokrojonej w kostke smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dylemat
Ok, czyli kolejna rada to pokrojenie w paski mięska.No i jednak zaprawienie mąką🖐️dzięki kochane kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oryginalny strogonow jest z poledwicy wolowej (lub innej b. miekkiej wolowiny), zeby mieso smazylo sie doslownie kilka minut, ma byc nawet leciutko zarozowione :) w sklad sosu wchodza grzybki przysmazone z szalotka na zasmazce maslanej, do tego dorzuca sie mieso w cienkie paski, i wlewa troche wywaru, zeby byl sos, ktory doprawiamy musztarda i kwasna smietana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×