Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

migotka20

Pytanie odnośnie prawa pracy...

Polecane posty

Pracownik podjął prace 14 grudnia prawo do pierwszego urlopu w swoim życiu pracowniczym kiedy nabędzie i jaki jest to urlop(z góry czy z dołu) zgodnie z kodeksem pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem, po zmianie przepisow urlop liczony jest 1 dzien na miesiac (czyli po miesiacu mozesz wziac jeden dzien, albo po 5 - 5, albo po roku 12 dni) ale kazdy prawnik moze sie pomylic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg kodeksu jest to 1.66 zaś po roku jest to 20 dni no chyba że pracujesz powyżej 10 lat wtedy to 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od nowego roku nabędzie
od razu 20 dni, jesli to jego pierwsza praca. Gdyby zaczął 15 listopada 16 grudnia mógłby pójść na 1,66 dnia wolnego, czyli teoretycznie na 2 dni (z reguły zaokrągla się w górę), ale skoro zacznie 15 grudnia, to pierwszy urlop przysługuje mu już od nowego roku kalendarzowego, ma normalnie prawo do 20 dni na ogólnych zasadach. Zatem 1 stycznia może już iść na 20-dniowy urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie ma przypadkiem czegoś takiego że pracownik musi przepracować pełny miesiąc np. od 1 do 31 grudnia i dopiero po przepracowanym miesiącu czyli od 1 stycznia przysługuje mu 20 dni urlopu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od nowego roku nabędzie
no dobra, ale jak fizycznie pracuje od 15 grudnia, to skąd ma wziąć pełen miesiąc od 1 grudnia? Prawo docząstkowych urlopów pracownik ma w pierwszym roku pracy do momentu, az nastanie nowy rok kalendarzowy, tak więc, gdy zaczyna się nowy rok kalendarzowy, pracownik nabywa prawo do kolejnego urlopu, czyli do 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od nowego roku nabędzie
po rpotu pracując od 15.12 nie zdąży nabyć prawa do pierwszego urlopu, a już ma następny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pewne wątpliwości co do tego miesiąca i dlatego zadałam pytanie bo może ktoś jest bardziej ode mnie zorientowany w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od nowego roku nabędzie
tak sądziłam i poparłam te informacje w internecie, więc musi to być prawda, sprawdź jeszcze, wrzucając w wyszukiwarkę: pierwszy urlop,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×