Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzaz

KAWA-JAKA NAJLEPSZA-PRZEPSIY NA WASZA ULUBIONA KAWE

Polecane posty

Gość zuzaz

Witam! Nie wiem moze taki temat juz byl jesli tak to przepraszam a jezeli nie to zachecam do dyskusji na smaczny temat czyli JAKA KAWE NAJBARDZIEJ LUBICIE?(marka) , moze macie jakies ulubione przepisy na kawke?Czekam na Wasze odpowiedzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmm
kawa - każda w żółtym opakowaniu jest dobra. ja sypie pół łyżeczki na dno filiżanki/szklanki/kubka cukru, szczyptę kardamonu i porcję kawy - zalewam to tak aby aby - jakiś 1-2 cm, zostawiam na paręnaście minut i potem zalewam wrzącą wodą i dodaję mleka - nie trzeba już mieszać, nie ma fusów - kawka pyszna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
Czyli pijasz kawe parzona....Ja szcerze powiedziwaszy jestem uprzedzona do kaw sypanych/ parzonych.....stara i dluga choc zabawna historia...Ja lubie kawy z przeroznymi syropami i cynamon to to co uwielbiam do kawy...:)A dlaczego zólta?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prosto i bez
udziwnien. 2 lyzeczki kawy, 1-1,5 cukru, 2/3 szklanki wody (taka z 3 minuty po zagotowaniu), zalewamy do pelna zwyklym mlekiem. pije nescafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
Nescafe sa numer jedne jak dla mnie....Mam taka kolezanke ktora pija kawe z mlekiem a moze mleko z kawa....Wyglada to tak ze robie jej kawe z 2 lyzeczek zalewam woda do polowy kubka a reszta to mleko...koniec koncem kawa jest letniqa...a kolezanka zadowolona:))A ja ostatnimi czasy lubie kawe nescafe gold i nespiro....z mlekiem i cynamonem - pyszna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikawka
Ja najbardziej lubie mochiatto z irish cremem-pyyycha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielonek
A ja lubie kawe z mlekiem prosto od krowy!Piliscie kiedys taka?Jak nie to sru na wioche i tam sie nap0ijecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kibel
Kawa plus rum to jest dopiero rarytas...ale rum musi byc bialy!!!Pozatym ostatnio moja dziewczyna pila kawe z jakas nalewka..i tez byla super...ale kawa i powidla to juz syf totalny a znam takich ludzi co tak pija!bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
A to spienione mleko to z ekspresu czy jak je przyrzadzasz?A kawa jaka, rozpuszczalna , mielona ?Prosimy o konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
pONAWIAM PYTANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulubiona kawa to oczywiście Jacobs Kronung. a można eksperymentować np: Parzymy kawkę dodajemy śmietankę, cukier i co sie podoba a na wierzch ucieramy kogel mogel i delikatnie nakładamy na kawę łyżeczką. Kawa z likierem czekoladowym Kawa z bitą śmietaną itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulubiona kawa to oczywiście Jacobs Kronung. a można eksperymentować np: Parzymy kawkę dodajemy śmietankę, cukier i co sie podoba a na wierzch ucieramy kogel mogel i delikatnie nakładamy na kawę łyżeczką. Kawa z likierem czekoladowym Kawa z bitą śmietaną itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem tak.. 2 szklanki wody zagotowuje w malym garnku, do wrzacej dodaje dwie lyzeczki sypanej kawy i gotuje na malym ogniu 12min. potem wszystko wlewam do kubka, dodaje pelna lyzeczke cukru i 2-3cm mleka zimnego.. ja tak lubie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
Zaraz wyprobuje Twoj przepis....Co prawda nie lubie kawy mieloonej ale....moze akurat:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit-t
Lavazza i Segafredo z ekspresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kimonko
A ja lubie nescafe gold z mlekiem i cukrem w moim ulubionym kubeczku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze lavazza ostatnio kawa z ekspresu Krups dolce gusto.. mniam w roznych wariantach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale fajny temat
Ja najbardziej lubie kawe z duuuuza iloscia mleka! A moja ulubiona robie tak; do shakera /takiego do drinkow/ wlewam mleko i wsypuje 2 lyzeczki kawy rozpuszczalnej. Mieszam i gotowe! Mozna jeszcze dodac kostki lodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutkamii
Ja uwielbiam taką (na zimno): wlewam do buteleczki 0,25 polowe mleka + lyzeczka nescaffe espresso- mieszam/ wstrzasam az kawa sie rozpusci. Dodaję do pelna mleka, mieszam jeszcze raz zeby powstala pianka, wlewam do szklanki, dodaje 2 lyzeczki likieru amaretto (ewentualnie lyzka lodow tiramisu) i rozkoszuje sie smakiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaz
Ja uwielbiam kawe z roznymi syropami - amaretto czy tez irish cream...ale peper mint jest rownie smaczny...mmmm....Ide na kawe;PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smak
ja lubie kawe z lat 1965 1970 ale nie moge znalesc dzisiejszego odpowiednika. Moze ktos mi podpowie...jaka kawa odpowiada tamtej ...z tamtych lat?? Byla to kawa parzona z fusami, bardzo aromatyczna i mocna. Byla w malych torebkach z cienkiej folji aluminiowej i kosztowala 25 ciakow i to bylo dosc drogo. hej... Jak masz juz dla mnie odpowiedz to smialo...na w/w adres netowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starbucks espresso roast albo italian roast i tylko zwykle espresso z ekspresu cisnieniowego :) czasem z odrobinka zageszczonego mleka bez cukru 7,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mickal33
Jest trochę sklepów w necie, gdzie można trafić na dobre kawy. Ja kilka tygodni temu zamawiałem sobie świeżo wypalaną kawę z Etiopii ze stronki www.swiezowypalana.pl/pl/p/Kawa-wypalana-Arabica-Etiopia-Djimmah/5 . Naprawdę szlachetny smak, zdecydowanie polecam tę odmianę. Generalnie kawy z Etiopii mi smakują, moim zdaniem tam są najlepsze warunki do uprawy kawy w ogóle jeśli chodzi o cały świat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam na swiezowypalana.pl niedawno tą kawę indyjska monsunowa ... zero kwasu idealna bez mleczka smakuje jak z mleczkiem :) pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się ostatnio przestawiłam na zieloną kawę , jest może gorzka , ale nie zostawia osadu na zębach nie powoduje nadkwasoty żołądka obniża cholesterol:) czuję się ogólnie po niej lepiej mam nadzieję że to nie tylko efekt placebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej lubię taką kawę, jaka sama sobie przyrządzam w domu - najlepiej marki Douwe Egberts. Zaparzam ją w ekspresie przelewowym z dodatkiem mielonego kardamonu lub cynamonu (w zależności od ochoty) i odrobiną świeżo startych (najlepiej w młynku) płatków chili. Po przelaniu kawy do kubka dodaję mleko i dosładzam miodem. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×