Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewcia223

????

Polecane posty

Gość ewcia223

pomozcie mi przyzadzic łososia? np z cytrynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za głupi wpis
Jakbyś napisała w temacie o co chodzi to byoby prościej i łatwiej, nieprawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dodatkowo
i jeszcze mogłaś napisać czy ten łosoś którego masz jest surowy czy wędzony. I czy chcesz go zrobić na patelni, na ruszcie, czy ugotować? Bo stwierdzenie, że z cytrynką to trochę za mało. Więc napisz porządnie o co Ci chodzi, bo nikt nie jest jasnowidzem. A tu mała ściąga - jak szybko uzyskać odpowiedź na jakimkolwiek forum http://rtfm.killfile.pl/#tematy Czekamy na szczegóły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łosoś w sosie cytrynowo - koperkowym 25 dkg łososia wędzonego lub marynowanego, 1 łyżka ostrej musztardy, 3 żółtka, sok z 2 cytryn, 2 łyzki oleju, 1 mala cebula, 1 pęczek koperku, sól i biały pieprz. Żółtka wymieszac z musztardą, sokiem z cytryn i pieprzem. Powoli dodawac olej i ubijać sos mikserem, doprawić solą. Koperek umyć i posiekać.Łososia pokroić na niezbyt małe kawałki, polać sosem i posypać koperkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
łosos wedzony ??? na zimno ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
nie wiem własnie nigdy nie robiłam chce zaskoczyc gosci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chwila, chcesz na cieplo, czy na zimno, bo już się pogubiłam:( ten powyżej jest na zimno, jak chcesz na cieplo, to mogę też podać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
ok prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
a jak robisz jaka faszerowane pieczarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonka łososia, tyle ile osób, 2 ogórki świeże wężowe, 2 małe cebule, ok. 5 dkg masła, pól szlanki białego wytrawnego wina, pęczek posiekanego koperku,ok 200 ml śmietany gęstej,plasterki cytryny do dekoracji, sok z 1 cytryny, sól i pieprz biały. Ogórki obrać, pociąć w paski,cebule obrać i posiekać drobno. Na maśle zeszklić cebulę, dodać ogórki, zalać białym winem, doprawić solą i pieprzem, dodać pół posiekanego koperku i gotować na wolno ok. 5 min.Łososia umyć, osuszyć, potraktować solą i pieprzem, skropić sokiem z cytryny. Ułożyć łososia na warzywach i dusić pod przykryciem na małym ogniu ok 5 - 7 min.Wyjąć rybę i trzymać w cieple, a do warzyw dodać śmietanę, zagotować. Na półmisku ułożyć warzywa, na nich rybę, calość posypać pozostałym koperkiem i udekorować plasterkami cytryny. To proporcje na 4 osoby, świetnie smakuje z plackami ziemniaczanymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
bardzo ci dziekuje:) a jeszce jedno jak zrobic galaretke tzn chodzi mi o zalanie schabu galatetka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajka, pieczarki, cebula, natka pietruszki, przyprawy, trochę majonezu, bulka tarta. Podduszam cebulkę, dodaję pokrojone pieczarki i razem duszę. Jak ostygną,dodaję do posiekanych jajek, które wcześniej wydłubałam z przeciętych skorupek i razem mieszam i doprawiam, siekam pietruszkę i dorzucam i dodaję majonez. Napełniam skorupki, z wierzchu posypuję bułką tartą i zapiekam w piekarniku aż lekko zbrązowieją.Czekam aż wystygną i na stół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
hmn fajny przepis chyba zrobie na sobote!!!! a moze cos o tej galarecie moga byc z rosołkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie robiłam schabu w galarecie, tu Ci nie pomogę:( Mam nadzieję, że kubki smakowe Twoich gości będą zaspokojone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
tez mam nadzieje dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
dokładnie mi chodzi tylko jak zrobic ta galerete tzn chce z kostek rosołowych ale nie wiem dokładnie jak. bo mam zamiar zrobic sałatke warzywna zawijana w szynke i zalac galaretka, ale nie wiem jak ja zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
tam bedzie przepis?? dziekuje za pomoc, ale chyba trzeba mniej wody brac tak?? i zalac juz taka teżejaca galaratka???czy moge taka od razu? dopiero sie ucze przepraszam za tyle pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam jest w jakiej ilości płynu rozpuścić żelatynę i cała reszta; ja jak sobie poukładam warstwy to zalewam każdą po kolei, np. pierwsza marchewka i zalać, odstawić do zimnego, żeby zastygła, potem mięsko i znowu itd.Nie zalewam gorącą, ale i nie tężejącą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia223
spoko rozumiem i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość durny tytuł wpisu
Przez takich jak agnieszk_a mnożą się później niedorobione topiki w temacie ??????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! _______________ >>>>>>>>>>>>>> i inne durne wpisy, jakby nie można było po ludzku. I teraz ewcia223 już tylko takie będzie zakładać bo nie ma się czego i od kogo nauczyć. Taki naród jakie młodzieży chowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filety lososia (surowego ;) ) kladziesz na blasze do zapiekania. smarujesz powierzchnie b. niewielka iloscia oliwy (zeby podczas pieczenia nie stracil soku). posypujesz go sola, swiezo mielonym pieprzem oraz koperkiem lub bazylia. mozna tez rozsmarowarowac na rybie troche rozdrobnionego czosnku. na wierzch kladziesz cienkie jak papier plasry cytryny. wkladasz blache z losisiem do maksymalnie nagrzanego piekarnika (220-220*C) i pieczesz ok. 15 min. na wierzchu losos zacznie sie ladnie przypiekac, a w srodku bedzie soczysty i jeszcze troche przezroczysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×