Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suisse32

Co oznacza rak przedinwazyjny?

Polecane posty

Wczoraj sie dowiedzialam, ze mam raka szyjki macicy, jest to rak przedinwazyjny.Jestem zalamana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nec
Nie masz powodu do załamania, ciesz się ze w porę go wykryli, wyleczysz się i będzie wszystko ok :) Dużo zdrówka 🌻 a co to za choroba poczytaj nizej Jest to rozrost komórek, które mają cechy nowotworu złośliwego, ograniczony tylko i wyłącznie do warstwy nabłonka. Inne powszechnie używane nazwy to rak śródnabłonkowy lub in situ (czyli: w pierwotnym położeniu). Nie jest możliwe rozróżnienie raka przedinwazyjnego od stanu przedrakowego “na oko”, bez mikroskopu. Dlatego wykonanie odpowiednich badań, nawet nieprzyjemnych jak pobranie wycinka tkanki, jest życiową koniecznością. Rak przedinwazyjny nie daje przerzutów. Jest całkowicie wyleczalny. Natomiast nieleczony w miarę upływu czasu przechodzi zawsze w raka inwazyjnego, który cechuje się pełną złośliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zaloguje sie
a napisz Ty mi kochana co ile lat robilas cytologię ? rak przediwazyjny---calkowicie uleczalny,3 maj sie,pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rak przedinwazyjny - komorki rakowe sa tylko i wylacznie na \"zewnetrznej\" warstwie skory, nie przeniknely jeszcze glebiej, wiec nie ma przezutow i wyleczlny jest calkowicie po jego usunieciu (operacyjnym) Wiem, bo mialam raka przedinwazyjnego skory. Jak ci tu usuna musisz chodzic raz na jakis czas na badania. Ja musze isc po pol roku, co wypada jakos tam w grudniu. Trzymaj sie i sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha no i nie zalamuj sie ani nie panikuj, bo naprawde nie ma powodu. Wykryty zostal na czas, wiec nic sie nie martw, wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu masz fachowa definicje, ale w sumie to jest to samo, co napisalam wyzej tylko bardziej profesjonalnie sformuowane:) Rak przedinwazyjny Synonimem raka przedinwazyjnego (z łacińskiego carcinoma praeinvasivum) są : rak śródnabłonkowy, rak w miejscu\" (z łacińskiego carcinoma in situ), rak 00, rak nienaciekający. W obrazie mikroskopowym rozrost komórek o cechach nowotworu złośliwego obserwuje się jedynie w zakresie nabłonka. Rak przedinwazyjny tym różni się od raka inwazyjnego, że nie nacieka podścieliska i nie daje przerzutów. Usunięcie nowotworu zmienionego nabłonka z niewielkim tylko marginesem otaczających tkanek prowadzi do całkowitego wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×