Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w końcu stażystka

badania przed stażem, pracą.

Polecane posty

Gość w końcu stażystka

w końcu udało mi się zdobyć staż:) już miałam dosyć nic nie robienia. Podobno teraz po akceptacji mojej osoby przez pracodawcę urząd pracy się ze mną skontaktuje i wyśle mnie na jakieś badania? to prawda? może ktoś mi powiedzieć na czym polegają takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale debilizm
a gdzie na ten staz idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w końcu stażystka
w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Badania o których piszesz to badania wstępne.Większośc firm kieruje na nie swoich przyszłych pracowników.Rodzaj badań uzależniony jest od zajmowanego stanowiska.Np.osoba pracująca przy komputerze zostanie skierowana do okulisty,osoba pracująca przy telefonie do laryngologa.Praca w stresie to kolejne badanie EKG.Na koniec udasz się do lekarza medycyny pracy i on wyda Ci zaświadczenie czy nadajesz się do danej pracy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
I jeszcze jedna ważna rzecz..Za wszystkie badania płaci pracodawca.Dla osób bezrobotnych do ważna informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli zostałam skierowana przez przyszłego pracodawcę na badania epidemiologiczne, to kto za nie płaci - ja czy przyszły pracodawca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Za wszystkie badania na które kierują Cię przed rozpoczęciem pracy płaci pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy pracodawca ma obowiązek wysłania pracownika na badania lekarskie wstępne przed przyjęciem do pracy , okresowe (waznosc okresla lekarz) oraz kontrolne (gdy pracownik jest ponad 30 dni na zwolnieniu lekarskim). Jednak z wlasnego doswiadczenia wiem ze badania dla PUP to tylko formalnosc, lekarz wpisuje co mowisz do papierkow, moze oslucha (a moze nie) o okuliscie mozesz pomazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy - mnie okulista tak dokladnie przebadal - lacznie z cienieniem w oku, wpuszczaniem kropelek itp, ze nic nie widzialam po wyjsciu. lekarz medycy ogolnej tez mnie wymeczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
w 100 % zgadzam się z poprzedniczką.Moje badania wstępne też były wykonane bardzo profesjonalnie.Szanująca się firma chce mieć zdrowych pracowników.Ale lekarz wydający zaświadczenie o zdolności do pracy,bierze na siebie odpowiedzialność. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iź
a na badanie krwi to nie kieruja?? tylko okulista itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduska
a ja dzisiaj byłam w medycynie pracy ze skierowaniem no i pani powiedziala zebym przyszla jutro juz do lekarza i zebym wziela 30 zł za badania, jak powiedzialam dzisiaj to dla swojego nowego szefa to mnie wysmiał i powiedział"chyba nie sugerujesz, ze ja mam za to zapłacić", co mam teraz zrobic, zaplacic sama jak jestem jeszcze bezrobotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scsa
A ja właśnie chciałem zapytać czy PUP zawsze musi skierować stażystę na badania lekarsie ? Ponieważ mi w urzędzie pracy powiedzieli że na stanowisku którym jestem nie potrzebne są badania, a jestem na stanowisku - pracownik biurowy ??? I badań jak nie mam tak nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona89SL
A ja właśnie chciałem zapytać czy PUP zawsze musi skierować stażystę na badania lekarsie ? Ponieważ mi w urzędzie pracy powiedzieli że na stanowisku którym jestem nie potrzebne są badania, a jestem na stanowisku - pracownik biurowy ??? I badań jak nie mam tak nie mam. A to dosyć dziwne ze tak Ci powiedzieli, bo ja też będę odbywać staż jako pracownik biurowy i musiałam iść do lekarza, co więcej badanie było bardzo dokładne ( w tym okulista). Na dodatek z tego co wiem wszyscy moi znajomi "stażyści" też MUSIELI się wcześniej przebadać. Może lepiej powiedz że chcesz badania i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachna_1111
Witam. Mam pytanie odnośnie badań. Czy na stanowisko sekretarz musze mieć wykonane badanie krwi? Czy mogę odmówić wykonania tego badania? Czy mogę iść do innego ośrodka zdrowia na wykonie badań niż tego do którego skierował mnie urząd pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia881
Do ona89SL : A jakie konkretne badania miałaś robione? Bo właśnie też dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy. A będę pracować tak jak Ty jako pracownik biurowy Będę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Pracownik biurowy musi przejść badanie okulistyczne i laryngologiczne.Ale to wszystko zależy od pracodawcy(jakim budżetem dysponuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusia88
Witam, mam pytanie... Ja mam skierowanie z PUP na badania przed stażem jako pracownik biura, mogę je wykonac w dowolnej przychodni/szpitalu? I to wygląda tak że sama płace a potem urząd mi zwraca wydane pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi22
do mnie zadzwonił pracodawca i poeiwdział ze jak chce to moge przyjsc na staz on wszystko załatwi w UP. ale mam pytanie czy moge babdania lekarskei zrobic w swoim osrodku zdrowia skoro lekarz ma lekarza medycyny pracy? mam pracowac w sekretariacie w szkole i czy jak oni maja wolne np 3 maja to ja tez mam wolne? bede miała za to płacone? kto ma listy obecnosci ja czy pracodawca? co ma mi przyjsc z Up bo pracodawca powiedział ze ma mi przyjsc skierowanie na badania? czy podana jest konkretna data? pomózcie jek to jest niech ktos mi opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusia88
JA skierowanie na bad. lek. dostałam przed rozpoczęciem pracy. Badania zrobiłam i mi zwrócili, z tego co wiem można je w różnych placówkach wykonac. Listę obecności podpisuję u przełożonego. Myślę że będziesz miała wolne ale nie wiem czy to dzień płatny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Badania wstęne wykonujesz w placówkach z którymi ma podpisaną umowę Twój pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi 22
dzieki za informacje zaczynam za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w ubiegłym tygodniu
załatwiałam takie badania do pracy przy komputerze w instytucji państwowej. Zadzwonili do mnie z kadr że mam się stawić po skierowanie na badania, podali mi z jakim ośrodkiem medycyny pracy mają podpisaną umowę i że mam na zrobienie badań 5 dni. Konieczne jest badanie krwi (morfologia i OB) oraz analiza moczu, potem zdjęcie RTG płuc, okulista i z wynikami do lekarza medycyny pracy. Muszę przyznać, że przebadali mnie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi22
a to ile czasu zchodzi zeby te badania zrobic? tzn krew mocz okulista przeswietlenie? to w jednrj przychodni zrobia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka82
Jestem osobą bezrobotną. 1 marca poszłam do PUP w sprawie stażu dla mnie. I udało się. Dostałam skierowanie na staż. Muszę iść na spotkanie 10 marca z dokumentami aplikacyjnymi. A 11 marca muszę to oddać do PUP. A staż rozpoczynam od 16 marca do 7 września. :) Chciałabym się dowiedzieć czy ja powinnam iść do lekarza jak nic nie mówili po zaświadczenie że jestem zdrowa??? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zalezy od pup
u mnie chcieli tylko zwykle zaswiadczenie od lekarza rodzinnego. alatwienie tego swistka trwalo 3 minuty bbo lekarz powiedzial ze on mi to wypisze ale pewnie i tak bede musiala miec od medycyny pracy. w pup nie chcieli od medycyny pracy bo zwyczajnie nie chca tego finansowaac wiec im rodzinny starczy a z kolei moj pracodawca uznal ze skoro dlam zaswiadczenied o zdolnosci do pup to ich juz wiecej nie interesuje. dla nich to tez bylby koszt bo musieli by mi te badania pooplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż odbyłam
Ode mnie PUP nie chciał żadnego zaświadczenia o przeciwwskazaniach do pracy itp., pytali tylko, czy pracodawca zwróci mi koszt badań - trzeba było to zresztą zaznaczyć w umowie czy gdzieś. Tak więc pracodawca powinien skierować do medycyny pracy. A badania, zalezy chyba jaka praca, nie miałam ani moczu, ani na krew, ani żadnych prześwietleń, jedynie pomiar wagi, cukru we krwi - trzeba iść na czczo oczywiście, no i okulista (ze skierow. z medycyny pracy wpuszczają bez kolejki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż odbyłam
I pomiar ciśnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzes
a ja mam aktualne badanie z dwoch poprzednich prac i nowy pracodawca kazal zrobic nowe. Co Wy na to, hmm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×