Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość gość
A mamy już styczeń??? Bo chyba jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26.12.13 [zgłoś do usunięcia] gość A co z tą rzekomą niespodzianką? Ktoś wie może? A czy ta osoba napisała o grudniowej niespodziance?. Pyta "co z tą rzekomą niespodzianką" i prawdopodobnie ma na myśli niespodziankę styczniową, ponieważ pyta o przyszłość a nie przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tymi odprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli jest likwidacja sklepu czyli likwidacja stanowiska pracy to musi to byc zawarte w wypowiedzeniu i odprawa sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Likwidacja a "przeniesienie" to dwie różne sprawy. Jeśli jednak jest przeniesienie o np. 40km dalej od obecnej lokalizacji, a często jest to także związane z dłuższym dojazdem do miejsca pracy to jest to jednoznaczne z pogorszeniem warunków pracy. Niestety jest zasadnicza różnica pomiędzy "likwidacją miejsca pracy" a przeniesieniem punktu sprzedaży. Likwidacja to wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracodawcy i przysługuje odprawa jednomiesięczna i następnie zasiłek dla bezrobotnych, a przeniesienie to w realu dostarczenie do pracownika aneksu do umowy, którego oczywiście pracownik podpisać nie musi i wtedy ulega rozwiązaniu stosunek pracy i tylko należy się zasiłek dla bezrobotnych. Myślę, że stosowanie przez firmę zapisu o zmianie miejsca pracy (jakkolwiek czasami jest oddalone ono o kilkadziesiąt kilometrów od poprzedniego) to kolejny przekręt, i tutaj swoich praw należy dochodzić na drodze sądowej lub poprzez inspekcję pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milaa10
Pozdrowienia dla Madzi z Wrześni.!- (córcia <3 kckckc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powyżej 2 lat pracy odprawa 2-miesięczna. Zasiłek od razu pod warunkiem,że wypowiedzenie nie będzie za porozumieniem stron. A przeniesienie to pogorszenie warunków pracy i można się nie zgodzić i też należy się odprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny potrzebuje pomocy dostałam nowości z Rimmela i niema ich wogole na mmce. chce je wprowadzić przez inwentaryzacje czesciowa tylko nie wiem co tam mam zaznaczyć czy to ma być korekta przyjęcia/ wydania z magazynu? czy to ma być korekta bledow liczenia inwentaryzacji?? czy cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak tam opolanki, gdzie Was przenoszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba lepiej jak wyślesz jako zamówienie pro-forma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego zamówienie pro forma?? możesz napisac jak to zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rimmela wprowadzamy poprzez inwentaryzację częściową jako DOPISZ, nie robimy już zamówień pro-forma(pomyliłam się wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jaki tam wybrać opis korekta liczenia bledow inwentaryzacji czy korekta przyjęcia / wydania z magazynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdeczne życzenia dla Pana Tomasza. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Załoga z Wrześni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inwentaryzacja czesciowa ; opcja dopisz; kategoria CK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z całym szacunkiem do Pana Tomasza, ale jak jeszcze był ważny to też nie był taki miły i ani razu życzeń nam nie złożył. Ludzie się zmieniają - to jest pocieszające, nie Panie Tomku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasy się zmieniają to i ludzie się zmieniają :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy u was tez przed rozliczeniem kasjera wyskakują te śmieszne minusy, które trzeba wyrównać przed rozliczeniem? u nas czasem pokazuja się towary które mamy na stanie po np. 40 sztuk i gdzie logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi informatyk powiedział ze nie wyrownywac tylko kontynuowac..... tak jest bo od jakiegos czasu mozemy sprzedawac ponizej stanu magazynowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok tylko ze nie wszystkie produkty program sam wyrówna i chcąc nie chcąc musisz dopisać bo inaczej się nie rozliczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie było przypadkiem maila żeby nic nie robić (nie wyrównywać, dopisywać, ustawiać itp.) przypadkiem??? To rozwiązanie czasowe mamy dawać F10 zatwierdź i dalej jechać nic nie drukować, żadnych stanów ujemnych. Nie wiem dlaczego dalej wałkujecie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to może wy dostałyście takiego e-maila żeby nic nie dopisywać, bo ja codziennie sprawdzam pocztę po kilkadziesiąt razy, zostawiam wszystkie e-maile i nic tam o tym nie ma!!! Widocznie e-maile dochodzą tylko do WYBRANYCH!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat przy pierwszej akcji ze stanami ujemnymi napisałam maila do ILC z zapytaniem o co chodzi i dostałam odpowiedź jak pisałam powyżej, a dodatkowo regionalny też nam wysłał takiego maila, chyba ILC mu dało znac, nie wiem, w każdym razie przy rozliczeniu daję e10 i spokojnie rozliczam się dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
f10 miało być, sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza regionalna pewnie nawet pojęcia nie ma,że takie coś wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sklep w Opolu rusza w styczniu w innym miejscu.Inne przeniesienia tak jak np.Buk do Poznania wielki znak zapytania.Może przeniosą pracownice z Buku do Poznania ,ale komu której bedzie się opłacało dojeżdżać 30km?Pracodawca zapewni im pracę,ale jeśli to nie będzie dla nich opłacalne to będą się musiały zwolnić same,a wtedy łaskawca zaoszczędzi na odprawie i zasiłek dla bezrobotnych też pójdzie się j...ć.A odprawa jest uzależniona jest od stażu pracy nie w DAYLI tylko od całości.Nasz pracodawca na pewno będzie się chciał wymigać od odpraw.Ile jest naszych sklepów w POLO-MARKETACH?Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysokość odprawy Wysokość odprawy jest uzależniona od zakładowego stażu pracy i przysługuje w wysokości (art. 8 ust. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych): jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odprawę z tytułu rozwiązania umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika musisz wypłacić, gdy spełnione są 3 warunki: twój zakład zatrudnia co najmniej 20 pracowników; wypowiadasz pracownikowi umowę (także gdy zastosowałeś wypowiedzenie zmieniające, a pracownik nie przyjął zaproponowanych warunków) lub gdy umowa rozwiązuje się za porozumieniem stron (bez względu na to z czyjej inicjatywy jest to porozumienie) oraz przyczyny rozwiązania umowy nie leżą po stronie pracownika. Nie ma przy tym znaczenia czy zwalniasz pracowników grupowo czy stosujesz zwolnienia indywidualne. Przyczyny niedotyczące pracownika to przede wszystkim: przyczyny ekonomiczne – działanie w celu osiągnięcia lepszych wyników, ograniczenia strat, dostosowanie działalności firmy do popytu, zmiany organizacyjne firmy lub działu – np. zmiana ilości lub zadań komórek organizacyjnych, stanowisk, podziału pomiędzy nie zadań, zmiany organizacji pracy – np. likwidacja lub wprowadzenie pracy zmianowej, powierzenie wykonywania części zadań podmiotom zewnętrznym, zmiany produkcyjne – np. zmiany profilu produkcji (tzw. przebranżowienie) lub struktury wytwarzanych produktów (zaprzestanie bądź ograniczenie wytwarzania produktów danego rodzaju z jednoczesnym rozwinięciem innego), zmiany technologiczne (zmiana technik lub metod wytwarzania), np. zakupienie nowej linii produkcyjnej, która wymaga niższego poziomu zatrudnienia, likwidacja lub upadłość firmy, zmiana miejsca prowadzenia działalności - np. przenosiny do innego miasta, powody nie leżące po żadnej ze stron stosunku pracy – np. zmiana przepisów nie pozwalająca danemu pracodawcy na wykonywanie dotychczasowej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę. Dotyczy to również sytuacji, gdy pracodawca zmienił pracownikowi warunki pracy lub płacy, które zostały odrzucone przez pracownika i doszło do rozwiązania umowy (wyrok SN z 16.11.2000r., I PKN 79/00).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak więc wysokość odprawy jest uzależniona od stażu pracy w DAYLI i zmiana miejsca pracy jest podstawą do wypowiedzenia umowy ze strony pracodawcy i należy się odprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×