Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Enigma100

Mokra ściana miedzy łazienką a pokojem

Polecane posty

Witam, mam problem. Miedzy łazienką a pokojem mam mokrą ścianę. Problem w tym, że na całej ścianie jest szafa na stałe zamontowana i po wygięciu tylnej płyty zorientowałam się, że coś nie tak. Kilka miesięcy temu wymienialiśmy uszczelki w prysznicu ale tylko te w kabinie i sprawdzano nam sytuację pod brodzikiem i ścianę i była sucha a mimo to był gdzieś niezlokalizowany przeciek. Potem był spokój. Teraz sytuacja się powtarza a ja na serio nie wiem co mam zrobić, bo już mam dość tzw. fachowców. Jak wezwę następnego to na co powinnam im zwrócić uwagę??? Ja już kombinowałam jak mogłam, kuć mi się nie uśmiecha bo wtedy całość trzeba zdjąć, a łazienka jest ładna więc szkoda trochę. Lekko już się podłamałam tą sytuacją. Aha jest jeszcze jeden szkopuł czasami woda wycieka między podłogą a ścianą z fugi, która je łączy a brodzik od zewnątrz suchy jest. Jeśli ktoś wie co to może być proszę o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazienka była robiona przez super fachowców. Budynek nowy, więc rury też. Brodzik jest podniesiony ale pod nim sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanko ma 5 lat, problem w tym, ze może też to nie u nas cieknie ale są izolacje w sufitach i podłogach przeciw zalewaniu i jeśli cieknie to woda szuka sobie drogi ucieczki i tu też pies pogrzebany może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam kiedyś podobną sytuację. Winna była tzw. krzywka w prysznicu. Jak się uda, to nie będzie potrzeby kucia, tylko się to wyjmie i wymieni - ale musi zrobić to ktoś, kto się na tym zna. Ścianę miałam mokrą i jeszcze sasiada zalałam, bo jak zaczęło cieknąć, najpierw powolutku ( myslałam, że to ściany jeszcze nie wyschły), a potem jak poszło, to woda lała się u sąsiada z sufitu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, spróbuj z tej strony i powodzenia życze. U mnei to na pewno było to, niczyja wina, po prostu wadliwy wyrób i po prawidłowym montażu nie spełnił swojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też była taka sytuacja:O i zajęło nam strasznie dużo czasu zrokalizowanie \"nieszczelności\".. Okazało sie że mokra ściana (przy podłodze) jest mokra ponieważ... pękla rurka w łazience przy suficie(tam było sucho...) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robota dla mojego
ten to zbada sytuację, zastanowi się i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak otwierali odpływ by sprawdzić brodzik bez kucia płytek to było sucho pod brodzikiem i na ścianach. 3 osoby niezależne to sprawdzały. Wymieniliśmy uszczelki w kabinie sanplastu 90x90 bo to proponowali ale coś cieknie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomacz828
Może to być problem z hydroizolacją dlatego warto o to zadbać, żeby woda nie wnikała w struktury betony i potem nie pojawiały się takie rzeczy. My w całej łazience wykonaliśmy izolację przeciwilgociową WaterBlock i do tej pory od 3 lat żaden taki problem się nie pojawia. Dlatego jak ktoś szuka dobrego materiały w rozsądnej cenie to polecam zajrzeć na stronę tego producenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zgłosić się do sprawdzonej firmy, która zajmuje się wykonywaniem izolacji przeciwwodnych. Sam korzystałem z usług firmy www.atp-hydroizolacje.pl i polecam ich również wam. Znają się na swojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wynajmowałam mieszkanie to takie rzeczy się działy. W ogóle wilgoć wszędzie wychodziła.. Jak budowaliśmy z mężem dom to od razu zadbaliśmy o hyydroizolację https://hydrobyd.pl/ Ta firma nam ją robiła od razu i balkon i taras zabezpieczyliśmy. Dołożyliśmy trochę pieniędzy ale to się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
10 lat temu zdecydowałem się wykonać podcinkę murów w byłym mieszkaniu i byłem mega zadowolony bo po tym zabiegu nic się nie działo. Ostatnio po przeprowadzce do nowego domu (stare budownictwo, do remontu) widziałem ślady po iniekcji i myślałem, że pomoże. Niesety na ścianach widzę wilgoć. Dowiadywałem się i niby dobra iniekcja firmy Schomburg ale niesety przedstawiciel powiedział, że z iniekcją tak to już jest, że nie zawsze "chwyci" i gwarancji nie dają bo po jakimś czasie niestety może problem wrócić- wystarczą mikropęknięcie i jakieś tam inne przyczyny. Czy ktoś ma dobry namiar w okolicy Warszawy na firmy wykonujące podcinkę? Już mam dość iniekcji bo wyrzucę kasę w błoto a podcinka jednak pewna. Będę wdzięczny za namiary.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×