Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nadiya26l

Sos z żeberek i kluski śląskie...przepis

Polecane posty

Bardzo proszę ,szukam na necie ale jakieś takie wyszukane są ,mam cholerna zachciankę na takie dzisiaj danie ,jadłam tak na weselu i chodzi to za mną strasznie!!!! Wiec kochani czekam na przepisy:):) Z Góry bardzo Dziękuje:):) Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski śląskie
trzeba ugotowac ziemniaki i przekręcic przez maszynkę. Włożyc do miski, wyrównac, podzielic na cztery części i wyjąc 1/4 ziemniaków i w to miejsce wsypac mąkę ziemniaczaną. Dodac 1 jajko trochę soli i resztę ziemniaków. Zagnieśc wszystko, uformowac wałek i odcinac tak jak kopytka/jest szybciej/ lub odrywac równe kawałki robic kulki i wrzucac na wrzątek. Dobrze jest zagotowac kilka i sprawdzic czy nie są za miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowac bez przykrycia. One gotuja sie róznie dlatego pogotuje chwile i wyjmuje jeden, przepoławiam i dotykam w środku, jak ciepły, znaczy gotowy. A sprawdzam jak zaczynają wszystkie wypływać na górę. Lepiej zamrozic ugotowane, potem tylko na wrzatek wrzucić. I nie zapomniec zrobić palcem zgłębienia w kluskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do klusek śląskich nie dodaje się jajka,soli tez nie. Wode go gotowania się soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda, kiedyś robiłam takie kluski mając przepis bez jaka z ks. kucharskiej i nie wyszły. Wszystko zrobiłam zgodnie z przepisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaje sie jajko - są lepsze. I sól tez. Należy tylko uważać z maka aby nie dac za duzo bo wtedy taka ugotowana kula mozna psa zabic. :D Ale jak podzielisz na te 4 czesci to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A żeberka musisz obsmazyc aby były nieco brązowe, dodac soli, i pieprzu, a najlepie przyprawę Knorra do wieprzowiny , podlac wodą i dusic do miekkości. Po uduszenie sos nalezy zagęścic mąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hevnan.
jasne że mogą a potem przez praske ....ja nieraz do środka klusek gaję jakieś nadzienie np z mięsa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od 20 lat robię kluski śląskie
i nie dodaję jajek ani soli, jak ciasto jest za suche, dolewa się trochę gorącej wody, bez jajek kluski są delikatniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×