Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość się martwię

Dysplazja stawu biodrowego

Polecane posty

Gość o ranyyyy
źle, źle i jeszcze raz źle!!! wyciagnij ją z tego jak nie chcesz żeby miała większą dysplazję! poprzestań na szerokim pieluchowaniu a w Pl marsz do ortopedy bo tu w UK to zawsze wszystko jest dobrze :O jak czytałam encyklopedię zdrowia (angielską) to wiele schorzeń się nie leczy bo wszystko przechodzi samo :O np płaskostopie czy wykrzywione kolana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *skorpionka
??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ranyyyy
te nóżki wiszą, moze ty tego nie widzisz ale tak jest! poza tym noszenie w takim nosidle obciąża kręgosłup! zaraz ci coś znajdę i napiszę raz jeszcze Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem, to nosidełko nic nie daje aaa, jak dziecko nosisz, to przodem do siebie, nóżki rozłożone na brzuchu Twoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ranyyyy
no to piszę ja: ziarnko piasku - skoro i ty się ujawniłaś ;) dlaczego nosidła są ZŁE dziecko nie przyjmuje prawidłowej pozycji ciała. punkty podparcia kręgosłupa są .. punktami.. młody człowiek świezo urodzony powinien miec kręgosłup równomiernie podparty. a to w chuście można osiągnąć. w nosidle nie. o nosidłach można ew. zaczać myśleć gdy dziecko siada. ale lepiej pomyślec o tzw. "miękkich" nosidłach.. zdrowsze dla kręgosłupa i dla noszącego wygodniejsze. oto jak podparte sa plecy dziecka w chuście : www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/DateienWEB/32F6AECAE0750358C125733E002BA521/$File/2.jpg równo, na całej długości - plecki wygięte w anatomiczny łuk. chusta tak mocno otula dziecko niczym druga skóra. przez wygięcie w łuk obciązenia osiowe przestają działać. a teraz nosidło: www.maternityandbabyshoppingmart.com/babybjorn/Bjorn-Active-green-Lg.jpg dziecko "wisi" na kroczu ! po drugie - dziecko dostaje złe podparcie pleców wymuszone przez brzuch rodzica - dziecko wisi - podparcie pleców nie jest równomierne. w przypadku dzieci nietrzymających jeszcze główki takie noszenie może być koszmarne w skutkach.. nawet jezeli bedziemy nosić w nosidle przodem do siebie www.bobosklep.pl/images/nosidlo_nr_6.jpg to dziecko nie otrzyma prawidłowego podparcia pleców. do tego takie noszenie w nosidle szkodzi na stawy tym bardziej jeśli stwierdzono dysplazję - nosząc dzieckow chuście nóżki są szeroko odwiedzione (na żabkę) co pomaga "leczyć" dysplazję i może być stosowane zamiennie z innymi rzeczami w które wkłada się dziecko by mu testawy "naprawić" np. jeśli dziecko nosi szynę koszli można przez godzinę czy dwie nosić dzieckow chuście żeby odpoczeło od koszli a nóżki są nadal prawidłowo odwiedzione. mam nadzieję że trochę pomogłam :) [teraz tylko czekać aż mniektoś zjedzie. acha, nie wiem czy wszystkie linki dobrze się wkleją bo kafe ma to do siebie że lubi je rozdzielać] trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście o noszeniu przodem na brzuszku, z rozłożonymi nóżkami, mówiłam bez nosidła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!! :D Ciekawa jestem swoją drogą, co jest takiego w moim sposobie pisania że jest taki rozpoznawalny :P Jeszcze chcialam napisac, że moja córeczka leżąc nie zawsze ma nóżki \'na żabkę\'. Czasem sie chce jakby odpychać i prostuje je wtedy, leży jak czlowiek dorosly na brzuchu z nogami prostymi. A co do nosidla - szkoda, juz myslalam, że to podziala troche jak ta cała frejka. :-0 No ale czy nosząc w tym dziecko w pozycji poziomej, bo i tak mozna - nie jest dobrze? Bo nie wiem w sumie dlaczego. Zobaczcie jak: http://www.dziecko-sklep.pl/admin/zdjecia/1631afd22fb1a511133b12ae70e21bb5.jpg Tak też jest nie tak? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie tylko opieram na naszym ortopedzie, zakaz nosidła i chodzików ... nosidło nam pozwolił jak już byliśmy po leczeniu, ale to chyba ze 4 razy używałam, lepiej mi sie małą na rękach nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Skorpionko, przyjmij do wiadomości że noszenie dziecka w sztywnym nosidle z gruntu jest złe a jeśli u dziecka stwierdzono dyspalazję to noszenie dzieciaczka w czymś takim jest już tragiczne! zapomnij o nim, wystaw na ebayu i kup długą wiązaną chustę. Ja też się martwiłam o biodra Julki mimo że lekarz powiedział ze jest ok, ale oni tu przecież nei robią usg jak jest wszystko ok a należałoby sprawdzić czy są jadra kostnienia :O ale noszę ja codzień w chuście i pilnuję by nóżki miała szeroko :) a tak w ogóle to witajcie dziewczyny 🖐️ :D buziaki! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko - a mozesz pokazac na zdjeciu jak ty nosisz to dziecko z chuście? Bo przeciez jest chyba jeszcze za male by nosic w pionie. Wiec jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie noszę ją w pionie, ale nie robię tego cały dzień przecież :) godzinę czy dwie i starczy, poza tym ona już sztywno trzyma główkę a jak nei trzymała to miała schowana w chuście i byłaprzytulona teraz coraz bardziej się rozglada na maila ci wyślę link do mojej galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole to na ebayu widze tylko takie chusty, w ktorych dziecko cale jest schowane i zwinięte w klębek razem z nózkami, a to mija sie z celem. Albo takie, ktorymi musialabym byc cala opatulona i wiecej by mi zajelo wiązanie niż noszenie dziecka w tym :( Gdzie ty kupowalas swoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko - dzieki za fotki. Tylko jak sie nauczylas wiązac tę chustę? Czy ktoś musi Ci pomagac by to zrobić, bo wyglada to tak, jakby wymagało kogoś do pomocy w wiązaniu. No i napisz gdzie to kupilas i czy w UK mozna dostac jesli kupowalas w PL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionko, te chusty co widzisz na ebayu to pouche - nie wskazane gdy dziecko ma stwierdzona dysplazje. musialabys kupic dluga wiazana i wierz mi - wiazanie zajmuje około minuty, nawet mniej. ja wiaze podwójne x a na zdjeciach w galerii julka siedzi w tzw kieszonce a tak w ogóle to pocztaj tu: www.chustomania.pl www.thebabywearer.com a ja swoja chuste kupiłam tu >>> www.snugglensnooze.co.uk (wraparoundsling)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta kobieta od której kupowałam mieszka w tym mieście co my i przyjechała z dwiema walizami chust i pomagała wybrać. Na początku chciałam ringsling ale jak poczytałam o wiązanych i że są dobre na bioderka to innych nawet nie przymierzyłam :) pierwszy raz pomogła nam się zawiązać a potem już sami - na początku pomagał mąż ale któregoś dnia sama się wziełam i zawiązałam i bardzo dobrze mi to wyszło. A podwójne X chyba najprostsze nauczyłam sie wiązać stąd >>> http://www.youtube.com/watch?v=904_UsmRcMo naprawdę wiązanie takiej długiej chusty to pestka :) wiadomo, na początku trzeba poćwiczyć tak samo jak kiedyś uczyłaś się sznurować buty ;) acha, ja znalazłam tą kobietę wpisując w google nazwę mojego miasta i sling i się znalazło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionko, wydaje mi się że teraz dobrze :) nie wiem jak zakładasz tą tetrę ale dobrze by było żeby na pampersa założyć rajtuzki a na to tetrę i przytrzymać ja jakimiś spodenkami a co do chusty - z tej strony co ja zamawiałam przesyłka jest gratis na terenie całego UK :) ja mam vatanai koire ale są tańsze - oglądalam Marry Carry i też jest porządna i długo posłuży, nie wybierałabym Colin Blau bo ma zwykły prosty splot a nie diagonalny i nie będzie wygodna przy noszeniu większego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie zauwazylam wczesniej, ze podalas link do strony, na ktorej swoją kupilas. Zastanawiam sie tez nad tym by material kupic, (tak jka ci pisalam). Ale nie wiem p- czy ta chusta to tylko material czy ma cos jeszcze? A co do tej tetry. Ja na nią nalozylam body, co ją trzyma, a na to te śpioszki. p.s. Jak dlugo szla przesylka? Czytalam, ze teraz straszne opoznienia w poszcie ang. z powodu swiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina

A może wizyta u ortopedy. U nas były konieczne ćwiczenia, bo okazało się na wizycie, że jest niewielki problem. Chodziliśmy na rehabilitację i teraz jest ok. rehabilitacje.org sprawdz sobie. myślę, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×