Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość się martwię

Dysplazja stawu biodrowego

Polecane posty

Gość się martwię

Czy któraś z Was miala z tym do czynienia przy swoim dziecku? Moja mała ma 7 tyg. i dziś na badaniu jej to wykryli. Szukam informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj moja corka miala bardzo powazna dysplazje wykryta 3 dnia po porodzie i od 13 dnia nosila przez 13 tygodnispecjalne spodnie na szelkach na szczescie obylo sie bez gipsu i operacji co wchodzilo na poczatku w gre, ale po tygodniu noszenia spodni odetchnelismy z ulga, ze ta metoda wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zosi
Moja córeczka miała. Tez się martwiłam. Musiała przez ponad miesiac chodzić w pieluszce ortopedycznej (pielucha Frejki). Potem zrobiliśmy USG i wszystko było ok. teraz ma 16 miesięcy, biega i skacze jak szalona i absolutnie nic jej nie jest.ważne jest tylko,że by dobry lekarz was obejrzał. Jeśli chcesz i jesteś z warszawy, mogę Ci polecić świetnego specjalistę, który właśnie dziećmi się zajmuje. podaj tylko maila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
Wlasnie rzecz w tym, że lekarze dzis na usg powiedzieli, że to LEKKA dysplazja i że zobaczymy sie na kolejnej konroli dopiero za ROK!!!! 😭 Mieszkam w UK i tu jest inaczej niż w PL :(:( Czy mogę na wlasną rękę kupic taką pieluchę i jej zakladać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
o kurcze....w Polsce nawet niewielką dysplazję się leczy.....I to lekarz decyduje o tym czym ja leczyć.....czy podwójnym pieluchowanie,czy frejką czy koszlą czy jeszcze inaczej.Nie leczona dysplazja to potem problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
możesz kupić i zakładać,ale pytanie czy to na pewno potrzebne,jak szeroko,no i co kupić.Nie leczyć źle,leczyć na własna reke też źle.Nie zazdroszczę ci sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi polozna radzila w szpitalu, zeby do czasu gdy dotrzemy do ortopedy po prostu normalnie zakladac dziecku pampersa, ubrac i na gore zalozyc zawsezejeszcze jednego pampersa, tak robi sie profilaktycznie na oddzialach noworodkowych w niemczech jesli cos jest z biodrami podejrzanego a nie ma jeszcze konkretnej diagnozy, gdy dziecko przebierasz zawsze zuzyj te pieluche ktora mialas na wierzchu i na ubranie zaloz swieza i tak to podobno tez dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
no tak Exilia ,ale tak można robić jak napisałas do czasu wizyty u ortopedy..............a ona ma wizytę za rok!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jesli ma niewielka wade to profilaktyka tez jest wazna, tylko jesli chodzi o mnie ja poszlabym do innego lekarza po druga diagnoze bo to na prawde powazna sprawa wiarzaca sie z przyszloscia Twojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
moja koleżanka w takiej sytuacji zapakowała torby do Polski.I tutaj okazało sie,że dysplazja jest.Rok leczenia.Teraz dziecko ma 14 m-cy,chodzi ,ale wciąż nie wszystko do końca jest ok.A na początku to była lekka dysplazja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas przyjeto dopiero 13 dnia po porodzie mimo, ze zaraz po wyjsciu ze szpitala probowalam dostac termin i pani doktor powiedziala, ze mamy 98% szansy, jesli przez tydzien z tymi spodniami( nie wiem jak dokladnie nazywaja sie one w Polsce) nie wypadnie calkowicie z panewki obejdzie sie bez operacji i tu juz moze kazdy sobie wyobrazic co przezywalismy przez tydzien do nastepnej kontrolí, my mielismy przez 13 tygodni kilka wizyt i kilka badan USG, po 2 miesiacach mielismy kontrol i teraz dopiero jak zacznie chodzic mamy zglosic sie na rentgena i wiem, ze dlugo bedziemy musieli to kontrolowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
no właśnie tak to jest z dysplazją.Czasami niewielką można wyleczyć zwykłym szerokim pieluchowaniem a czasami z takiej niewielkiej robi się problem na kilkanaście miesięcy.Ważne jest kontrolowanie tego przez dobrego ortopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiadaaammmm
zakladaj dziecku na pampersa dwie pieluchy tetrowe zeby mialo nozki szeroko; jak kladziesz dziecko na brzuch - zawsze staraj sie ulozyc jego nozki jak u zabki i jak bierzesz mala na rece to nozki tez szeroko - tak mi poradzil lekarz w Polsce i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
wlasnie tak zamierzam robić. W tym durnym UK widać wszystko mają w dupie 😠 Będę więc póki co zakladać pieluchy tetrowe na pampersa i zamierzam kupić tę pieluchę Frejki (czytam wlasnie o niej). Czy myslicie, że mogę ją kupić ot tak, czy powinnam mieć jakąś receptę, zalecenie..? Czy może zaszkodzić? :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiadaaammmm
mi pozwalal ale dziecko musialo lezec z nozkami jak u zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
frejka zdrowemu dziecku nie zaszkodzi,tylko [ytanie czy jest sens zdrowe dziecko męczyć frejką........a nie masz możliwości żadnej zapytać innego lekarza?Frejka to nie takie cudo jak się wydaje.Jak założysz to zobaczysz,że dziecku wcale nie jest z tym dobrze.Jak trzeba to trzeba,ale jak nie wiadomo czy trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pewno stosowalabym profilaktyke i zdecydowanie poszlam bym do jeszcze jedego specjalisty, milej nocy i powodzenia na pewno wszystko bedzie dobrze , tylko zawsez lepiej zapobiegac jak leczyc to kazdy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
dzieki dziewczyny za rady :) Zamierzam w trakcie pobytu na swieta w PL dowiedziec sie czegos u lekarza. A co z tymi rozmiarami? Od czego one zależą? Jesli moja mala ma 7 tygodni, waży 5300, to jaki rozmiar powinna miec? Ile cm na szerokosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zaczynalysmy 13 dnia od 12 cm pozniej nie pamietam dokladnie po 2 tygodniach chyba miala 14 a po 4 juz do konca 16 ale to zalezy od tegojak szeroko rozchyla nozki chyba tak do konca to musze przyznac, ze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
Dzieki wielkie Exilia :) Śliczną masz córeczkę swoją drogą :P Nie wiem juz sama, czy kupowac czy nie :( tą pieluchę, czy poprzestac na szerokim pieluszkowaniu. Wszedzie piszą co innego. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, frejką źle dobrana można zaszkodzić, może dojść nawet do zamartwicy, gdy jest za szeroka, lub źle założona ortopedzi bardzo dokładnie mierzą, jaki ma być rozmiar, bo to bardzo ważne ponadto, to szybko się zmienia, moja córcia przeszła przez 3 rozmiary a sama frejka jest uciążliwa i dla dziecka i dla rodzica, więc jak nie ma potrzeby, nie warto stosować a przy samej dysplazji, czy jej podejrzeniu, warto mieć naprawdę dobrego ortopedę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
No wlasnie ja na ortopedę nie mam co liczyć mieszkając w UK. Tu wszystko sie lekceważy lub traktuje z ignorancją pólki nie dzieje sie cos naprawde powaznego. Dzisiaj zalozylam córeczce tetrówkę na pampersa i przyznam, że nie wiem czy dobrze to zrobilam. Złożona na 4 byla za krótka, to znaczy nie starczalo jej by byla i na przodzie i na tyle, wiec zlozylam ją na 3,5, jesli wiecie co mam na mysli. Dodatkowo wlozylam ją do nosidelka i sobie w nim leży, ma nogi szeroko. Czy myslicie że dobrze zrobilam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedzieć czy nosidełko spełnia podobną funkcję ... i czy ułożenie nóżek jest prawidłowe ja przez jakiś czas pieluchowałam, to wkładałam pieluchę flanelową, czasem dwie, i na to dopiero terę, w trójkąt, żeby trzymała to wszystko odnośnie dysplazji to zalecenia przy profilaktyce sa takie, by dziecko było często na brzuszku w pozycji na żabkę, nie powinno sie zakładać ciasnych śpiochów, czy wkładać do rożka a nie masz możliwości iść prywatnie do lekarza? ja nie wiem jak to tam wygląda :( bo z dysplazja jest jeszcze taka niby zasada, że leczeni trwa, dwa razy tyle ile dziecko ma w momencie rozpoczęcia leczenia, wiec jak dziecko ma 6 tygodni, leczenie trwa 12 ... więc ważne, by to wcześnie zacząć robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
Muszę się dowiedziec czy jakis prywatny ortopeda tu jest. A co do tego nosidelka - co to znaczy, czy nóżki są w nim prawidlowo ulozone? Zaraz pokaze zdjecie, jak to wyglada u niej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ranyyyy
dziewczyno czym prędzej wyciągnij dziecko z tego cholernego nosidełka !!!!!! to tylko szkodzi na stawy biodrowe !!!! dzieci są w nich źle ułożone, nóżki zwisają jak u pajacyka! w ogóle powinni zabronić sprzedarzy nosidełek 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się martwię
Ale ona nie wisi w nim, tylko leży na nim. Nie noszę jej pionowo w tym, tylko leży sobie na nim, a jesli noszę to w pozycji poziomej, wiec nogi nie wiszą. To źle mimo to? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×